Oprema-nakup tujina

don
Posts: 186
Joined: 16 Jun 2012, 22:06

Re: Oprema-nakup tujina

Post by don »

Škoda, da si klical... tvojega podpisa ni imel v nobenem primeru, kar pomeni da se je paket izgubil. Gls bi ti počastil še eno identično rolco :unsure:
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Oprema-nakup tujina

Post by CBB »

don wrote:Škoda, da si klical... tvojega podpisa ni imel v nobenem primeru, kar pomeni da se je paket izgubil. Gls bi ti počastil še eno identično rolco :unsure:
hahahahahaha:) Ti kar upaj. Paketi ponavadi niso zavarovani za njihovo vrednost...
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Oprema-nakup tujina

Post by brezo »

Sej imajo no risk policy :-) bi blo treba pogledat bol tocno ma pisejo da je zavarovano :-) in nbi upu nrdit tega Don sm prevec posten :-)
don
Posts: 186
Joined: 16 Jun 2012, 22:06

Re: Oprema-nakup tujina

Post by don »

Paket v vrednosti 100e+ je vedno zavarovan in ima tracking code... vsaj kolikor imam jaz izkušenj s takimi paketi. V primeru da te opcije nima sploh ni varen tak nakup!

Vem obstajajo še pošteni ljudje vendar jih je izjemno malo... :yeah:
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Oprema-nakup tujina

Post by CBB »

don wrote:Paket v vrednosti 100e+ je vedno zavarovan in ima tracking code... vsaj kolikor imam jaz izkušenj s takimi paketi. V primeru da te opcije nima sploh ni varen tak nakup!

Vem obstajajo še pošteni ljudje vendar jih je izjemno malo... :yeah:
Če ima tracking number ne pomeni, da je zavarovan! To pomeni le, da ga lahko iščeš. Za GLS bi bilo treba točno preveriti, kar pa se tiče Pošte Slovenije pa ti lahko iz izkušenj povem, da si upravičen ob izgubi mislim da do 3x vrednosti poštnine. Če želiš, da je paket zavarovan, potem za to plačaš posebno storitev, ki sicer ni prav draga, ampak moraš pa jo doplačati.
don
Posts: 186
Joined: 16 Jun 2012, 22:06

Re: Oprema-nakup tujina

Post by don »

Pravim, da sam v primeru naročila večjega kot 100e ne naročujem brez trackinga in pa zavarovanja. Dvomim, da so rolco drugač kot to poslali :) vsaj jaz je nebi če bi imel svojo podjetje in bi izdelke pošiljal po pošti takih vrednosti.

Sreča, da je rolco dejansko dobil!! :yeah:
karmin
Posts: 6
Joined: 07 Aug 2018, 11:48

Re: Oprema-nakup tujina

Post by karmin »

Ima kdo izkušnje z trgovino: https://www.7seasproshopthai.com/
cene nekaterih palic in rol so kar všečne
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Oprema-nakup tujina

Post by zmešan »

Prištej še poštnino,carino in davek
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
coil
Posts: 105
Joined: 02 Aug 2015, 11:42
Location: Domžale

Re: Oprema-nakup tujina

Post by coil »

Kar boš plačal tam z poštnino vred, prištej cca 30-35%.
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Oprema-nakup tujina

Post by spidx »

Iz japonske (plat), sem narocil nekaj egijev, ki jih tu nisem zasledil. Vrednost paketa je bila 7.210 YEN, brez stroskov posiljanja in pakiranja(+1187 YEN), skratka paypal mi je trgal 71,18€. Ob vrocitvi paketa, mi je postar zaracunal 25,98€ carine?! Storitve carinskega posredovanja 9,0164€+DDV in pa uvozne dajatve 14,9800€+DDV. Se kdo meni, da je to prevec ali znesek stima? V primeru neupravicene reklamacije, dodatno zaracunajo ponovno obravnavo paketa, zato me zanima mnenje... :omfg:
Post Reply