Kaj loviti za 1. maja

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
granatov
Posts: 117
Joined: 11 Apr 2011, 12:03

Kaj loviti za 1. maja

Post by granatov »

Živjo,

Upam da ne smetim...prestavite če ni primerna lokacija.

Moja dilema je sledeča. Za 1. maj gremo s familijo v Fažano, kar bom seveda izkoristil za ribolov. Zanima me, kaj bi bilo najbolj efektivno loviti v tem času iz obale. Lansko leto sem metal notri na grunt z svežim lignjem za vabo in ni bilo efekta, hkrati sem pa še spinal za sipe in lignje, ki pa je bilo bolj uspešno (4 sipe in zame kapitalni ligenj cca. 40cm :)).

Torej, kaj bi vi priporočali da bo največ akcije, s tem da bom lovil na dve palici.

Hvala in lp
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Kaj loviti za 1. maja

Post by tinker »

granatov wrote:......hkrati sem pa še spinal za sipe in lignje, ki pa je bilo bolj uspešno (4 sipe in zame kapitalni ligenj cca. 40cm :)).
si si že odgovoril sam... :rofl:...aprila in maja je v Istri na grund še bolj bogo.
granatov
Posts: 117
Joined: 11 Apr 2011, 12:03

Re: Kaj loviti za 1. maja

Post by granatov »

Je bilo pa zanimivo, da so sipe delale samo in izključno cca. 1h od približno 19h do 20h, potem pa mrtvo.
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Kaj loviti za 1. maja

Post by Psycho »

A nebi mogle od Aprila do Maja že prihajat orade in ušate k obali? Ali se motim?
Lani konec Aprila je bilo v Luciji kar pestro, razen tiste dni ko je pihala burja :grrr: . Pa tudi med burjo sta zvečer 2 lovila skuše in šnjure na divji plaži malo naprej od kampa Lucija proti gostilni Ribič. Bila sta kar uspešna, ko sem šel mimo sta ven vlekla vsak svojo 20cm+ skušo.
Sam sem pa tisti teden ujel 20dag orado (med burjo v kampu Lucija), nato pa sva s punco ujela še večerjo v obliki molja, ribonov in ušat v Portorožu, ko se je burja polegla čez nekaj dni. Niso bili ravno kapitalni komadi, sva se pa najedla do sitega. :rofl:
Usus magister est optimus.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Kaj loviti za 1. maja

Post by tinker »

Naj bi prihajale k obali, če pridejo je pa drugo vprašanje. Lov plavic in skuš ni lov na grund.
Sam sem nekaj let zapored aprila lovil na Lošinju (grund na divjem, ne v mestu) 0 od 0, vabe nedotaknjene. Ribja aktivnost nikakršna.
Sam z grundom začnem šele junija (lovil tudi že junija v Zadru pa ni bilo nič, pa ne samo meni, tudi domačini niso ulovili nič konkretnega - mislim na orade seveda).
granatov
Posts: 117
Joined: 11 Apr 2011, 12:03

Re: Kaj loviti za 1. maja

Post by granatov »

Sej v bistvu je odločitev deloma že padla...napadel bom sipe-lignje, sedaj imam samo še dilemo kaj vržt notri na drugo palico, glede na to da bom kupil karto in da nekaj osnovne opreme imam.
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Kaj loviti za 1. maja

Post by Psycho »

Ja res lov skuše ni na grund, sem pa pozabil napisati, da sta jih ta dva lovila na plovec. Jaz ponavadi lovim na dve palici in imam eno na grund in eno na plovec (če pogoji to dopuščajo), drugače pa imam obe na grund. Na žalost pa ne vem na kakšno vabo (pomoje je bila vaba girica/gavun).
Usus magister est optimus.
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Kaj loviti za 1. maja

Post by proton »

No, za prvi manj so pa že orade pri obali!
granatov
Posts: 117
Joined: 11 Apr 2011, 12:03

Re: Kaj loviti za 1. maja

Post by granatov »

Psycho wrote:eno na plovec (če pogoji to dopuščajo)
Hm, kakšni pogoji pa naj ne bi dopuščal?
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Kaj loviti za 1. maja

Post by Psycho »

granatov wrote:
Psycho wrote:eno na plovec (če pogoji to dopuščajo)
Hm, kakšni pogoji pa naj ne bi dopuščal?
Veter, večji valovi, močan tok. Taki pogoji meni za ribolov na plovec ne odgovarjajo, ker je precej težko držati vabo na pravem mestu. Pa še v primeru valov se vaba preveč premika, edino uporabno bi se mi to zdelo pri lovu kakih igel, skuš, šnjurov, itd, na girico/gavuna, kjer valovi pripomorejo malo k gibanju vabe. Načeloma če so pogoji taki imam 2 palici na grund, če so razmere sploh take, da se da loviti in da ribe kolikor toliko delajo. :) (sem pa tudi trmast in dostikrav vztrajam pri zelo neugodnih pogojih, tudi če nič ne dela, če se slučajno kaka riba zmoti :) )
Usus magister est optimus.
Post Reply