Lov s plovcem

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
JaTo
Posts: 257
Joined: 04 Oct 2012, 10:34
Location: Postojna

Re: Lov s plovcem

Post by JaTo »

kako velike plovce (g) pa uporabljate? Al uporabljate vaglerje?
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Lov s plovcem

Post by CBB »

Jaz v Osorju veliko uporabljam plovec popoldne, pa tja do 10 ure zvečer. po pa spin:) Uporabljam običajne drsne plovce, ne waglerjev izključno zato, ker je zadeva enostavnejša. In prav lepo se lovi, od šnjura, do orade:)
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov s plovcem

Post by kr'en »

Jaz imam obične plovce v gramažah od 1 do 8g in dva wagglerja. Eden je 4 gramski in spodaj nima obtežitve, drugi je klasični waggler z obtežitvijo in je 6 gramski.
Image
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Lov s plovcem

Post by blisk »

Plovce večinoma 5-10 g, waglerje do 15 g. To je precej odvisno od palice ki jo uporabljaš. Razlika pri meni je da z plovcem 2 g lovim 10 m od obale, z 10 g pa do 50 m. Waglerje uporabljam samo ko rabim da pride vaba na dno ali ko bi rad lovil na velikih razdaljah. 15 g wagler leti ulala. Lovim pa na plovec večinoma ponoči.
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Lov s plovcem

Post by brezo »

Da se pohvalim. Na 4 g plovcek dobil dve konkretni igli in dve bukvi. Kako naj pripravim bukvo? U olje in na zar? :yeah: orade ga pa serjejo. Bol boga situacija... raki majo zur al neki, zmeri potegnu vn trnek brez vabe, lovil sem pa na kalamare :hrmf:
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Lov s plovcem

Post by CBB »

brezo wrote:Da se pohvalim. Na 4 g plovcek dobil dve konkretni igli in dve bukvi. Kako naj pripravim bukvo? U olje in na zar? :yeah: orade ga pa serjejo. Bol boga situacija... raki majo zur al neki, zmeri potegnu vn trnek brez vabe, lovil sem pa na kalamare :hrmf:
Bukva je odlična riba, pogoj je, da je sveža. V Osorju kjer lovim so bukve prave bajse in dosežejo z lahkoto 30 dek ali celo več. Bukvo se splača vedno takoj razparat in očistit drobovino in naslednji dan na gradele. Definitivno je boljša, kot vsaka gojena orada ali brancin. Obožujejo jih tudi moji otroci, predvsem zaradi njene konstitucije. Pečeni namreč zelo lahko odstraniš kosti u nulo...
User avatar
FIBRA
Posts: 262
Joined: 03 Jan 2013, 17:33

Re: Lov s plovcem

Post by FIBRA »

In v gobec ji obvezno poglej,da nima zajedalca...
B0ris
Posts: 54
Joined: 01 Nov 2015, 10:54
Location: Dolenjska

Re: Lov s plovcem

Post by B0ris »

Želel bi uporabiti vodno kroglo tudi ponoči in sicer tako, da bi nekako namestil gor starlight lučko. Mogoče kakšen nasvet kakšen bi bil najbolj primeren način za fiksiranje lučke ? :?
User avatar
Anze
Posts: 179
Joined: 04 Aug 2010, 18:07
Location: Krško

Re: Lov s plovcem

Post by Anze »

Na laks pred kuglico navleči gumico ki jo dobis zraven lučke. Nato pa lučko zatekneš v gumico in se tako fiksira.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Lov s plovcem

Post by sova »

Kolikor je meni znano, Ima vodna kuglca zarezo pri strani v katero vtakneš lučko.

Lp.
Image
Post Reply