Lov s plovcem

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
JaTo
Posts: 257
Joined: 04 Oct 2012, 10:34
Location: Postojna

Re: Lov s plovcem

Post by JaTo »

Živjo,

bil v Barbarigi na vojaškem pomolu. So prišli kontrolirat karte in en jo ni imel. Kazen 800 kun + vsa oprema.

Po moje se ni za hecat, daš tistih 300 kun za dopust, pa imaš mir.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Lov s plovcem

Post by CBB »

krapar wrote:Glede karte jaz pravim tako:

Lovil sem sem ze veliko na hrvaskem h meni pride kar dosti ljudi nobeden ne uprasa za karto samo kaksen dober nasvet da, moje mnenje je da se karte ne splaca kupiti
Zaradi takih, kot si ti, potem pada slaba luč na nas, poštene Slovence. Zakaj pa ne bi kupil karte, če zakon to zahteva? Če je to tak problem, potem pa lovi na slovenskem morju, pa je. Mene je lani kontroliral policist na Lošinju pri ladjedelnici, ob 6h zjutraj:
Policaj: Dobro jutro.
Jaz:Dobro jutro
Policaj: Po zakonu tome i ovome u Hrvatskoj za ribolov treba dozvola...
Jaz:Samo malo... potegnem ven telefon, odprem iBooks kjer so dozvole zložene... Ko je to videl se je samo začudil in rekel:
Uredu je, netreba dalje, sve mi je jasno. Svaka čast, prijatno i dobar ulov. Kolega, ki je bil z mano je mel print v avtu in je hotel iskat it, pa mu je samo rekel: Vjerujem i vama, samo lovite dalje....
krapar
Posts: 64
Joined: 07 Jun 2013, 11:36

Re: Lov s plovcem

Post by krapar »

Saj sem kupil karto ze velikrat pa ni bilo nic zato malo dvomim o_O itak pa ne ujamem veliko :argh:
se opravičujem za morebitno nejasnost ali slovnične napak!
hvala za razumevanje!
uspešen prijem želim
lp krapar
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Lov s plovcem

Post by CBB »

krapar wrote:Kaksna kontrola :bwahaha:

jo je kdo ze imel? jaz nobenega nepoznam + nesplaca se dati 200e za karto oz. Imas malo manj opreme. Rad bi vedel kdo je ze imel kontrolo kar povejte kdo
Mene drugače kontrolirajo cca 2-3x na leto. Je pa res, da se ponavadi kontrola neha, ko odprem iBooks in miličar vidi tole:
Image
krapar
Posts: 64
Joined: 07 Jun 2013, 11:36

Re: Lov s plovcem

Post by krapar »

Malo preveč smo zašli z teme tako da prosim da se tema nadaljuje o lovu na plovec.
se opravičujem za morebitno nejasnost ali slovnične napak!
hvala za razumevanje!
uspešen prijem želim
lp krapar
granatov
Posts: 117
Joined: 11 Apr 2011, 12:03

Re: Lov s plovcem

Post by granatov »

Da se vrnemo na temo...kakšno imate kaj globino nastavljeno pri plovčkanju. Okej, igla je na površju, kaj pa ostalo?
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Lov s plovcem

Post by Psycho »

Če že plovčkam na morju, lovim na videno. Če je riba že tam potem ji prilagodim globino, drugače pa brumam in se spet prilagodim. Če pa ribe nebi bilo videti, pa bi vedel da je tam bi se pa prilagodil glede na vrsto. Načeloma pa s plovcem raje lovim ribe iz zgornjih plasti vodnega stolpca, ker mi gredo blazno na živce glavoči, gvati in babice, ki nesejo trnek pod kamen, kar dostikrat pomeni izgubo plovca. :grrr:

Kot sem rekel, s plovcem raje lovim bolj površinske ribe, kot so igle, šnjuri, ciplji, bukve in tudi ušate. Ostalo je bolj slučajen ulov na sistem s plovcem, s tem da igle skoraj vedno lovim s pomočjo vodne kroglice, ki se prosto premika po glavni vrvici.
Usus magister est optimus.
JaTo
Posts: 257
Joined: 04 Oct 2012, 10:34
Location: Postojna

Re: Lov s plovcem

Post by JaTo »

Jst plovčkam s kroglico (za daljše mete, brum pa s fračo mečem) in na plovček pa če mečem kje blizu - oboje pa na globino nekje 0,5m.
User avatar
zacetnik
Posts: 156
Joined: 17 Jul 2012, 19:10

Re: Lov s plovcem

Post by zacetnik »

jaz mam naštimano 2 m na drugi pa slabe 3 m, globina vode okoli 5 m

morda imam pa preveč, hm :?
Teach a man to fish and he will fish forever
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Lov s plovcem

Post by blisk »

Nič nimaš preveč. Če hočeš ulovit kaj podobnega ribi mora bit vaba čim bližje dnu. Tisto 0,5 m pomeni ali igla ali bukva. Sam lovim na fiksen sistem med 2 in 5 m globine, na drsni sistem pa tudi na 15 m.
evo dokaz da funcionira, slike zadnjih dveh plovčkanj. Nekaj je od kolega, nekaj moje. Vaba kalamar in koreano. Zanimivo da so vsi največji prijeli na kalamara, tudi kavala.

Image

Image

Image

včasih lovim tudi z angležem takrat znajo bit drugacni rezultati

Image

tako da plovčka ni za zapostavljet :yeah:
Post Reply