Lov na iglice

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
Post Reply
User avatar
Suhokranjčan
Posts: 56
Joined: 03 Jul 2008, 15:51

Lov na iglice

Post by Suhokranjčan »

Sem nov uporabnik tega foruma, najprej vas vse prav lepo pozdravljam.

Lovim že kar nekaj let, vendar mi ni še nikoli uspelo ujeti iglice. Zato me zanima:
-so te ribe na Pašmanu?
-kaj razen črvov je dobra vaba zanjo?
-kakšna je kvaliteta mesa.

že v naprej hvala za odgovor.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3426
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov na iglice

Post by kr'en »

Suhokranjčan pozdravljen na forumu.

Iglice se pojavljajo posod, po mojem, da niti pašman ni izjema. Postavi se na kak pomol in lovi. Ali pa na kak rt.

Vaba je lahko karkoli, lahko uporabiš kos srdele s kožo gor ali trak lignja, nekateri zraven vabe še navežejo malo alu folije. Predvsem naj bo nekaj svetlečega, to igle privlači. Uporabiš lahko tudi kos s kožo kake druge ribe. Lovi se na plovec. Lahko pa tudi na panulo.

Meso je zelo vredu, nekateri ga ne marajo, ker postanejo kosti igle ob pripravi zelene. Ampak, če jih odstraniš tudi zeleno ne bo več. Enkrat sem eno naredil čisto po cigansko na barki, brat jo je zmazal še niti posoljeno. Sem dobil ravno toliko mesa da sem malo okusil preden je vse pojedel. :D
Image
User avatar
Suhokranjčan
Posts: 56
Joined: 03 Jul 2008, 15:51

Re: Lov na iglice

Post by Suhokranjčan »

hvala za pojasnila.
a mora bit obvezno plovec, ali je lahko tud kuglca?
Kakšen trnk pa pride v poštev, velk al majhn?
lp
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3426
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov na iglice

Post by kr'en »

Lahko je tudi kuglica.

Glede na to da igla nima ne vem kakšnih velikih ust je boljše malo manjši trnek.
Image
User avatar
Suhokranjčan
Posts: 56
Joined: 03 Jul 2008, 15:51

Re: Lov na iglice

Post by Suhokranjčan »

No jaz sm naredil takole: kugla vode, pol pa trije majhni trnki, brez svinca. zanima pa me , kdaj se jo lovi ; ves dan, samo zjutraj ali samo zvečer?
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3426
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov na iglice

Post by kr'en »

Ne vem si cer zakaj trije trnki, ampak vredu. Lovi se cel dan, jaz sem jih večinoma ujel, ko sem lovil v kopru, sredi dneva.
Image
User avatar
Suhokranjčan
Posts: 56
Joined: 03 Jul 2008, 15:51

Re: Lov na iglice

Post by Suhokranjčan »

Image

zato da če ti požre eno vabo imaš še tri in ti ni treba ves čas menjavat. Drgač pa jaz najraje lovim zgodaj zjutraj, kajti čez dan se potapljam na dah in pod vodo iščem primerne vabe za ribolov.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3426
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov na iglice

Post by kr'en »

Dobro si tole pogruntal :) Pa še 3 ribe naenrkat lahko ujameš tako, trojni užitek.
Jaz tudi lovim zgodaj zjutraj, predvsem zato ker je čez dan preveč kopalcev.
Image
User avatar
Suhokranjčan
Posts: 56
Joined: 03 Jul 2008, 15:51

Re: Lov na iglice

Post by Suhokranjčan »

Ja kopalci so res nadloga :lol:
Ko smo enkrat v Savudriji tam na pomolu lovil jaz moj prjatu pa še ena dva italijana in Nemca se kar tako meni nič, tebi nič pojavi ena stara ženska in se spravi plavat med naše trnke. Nemc se zadere "nain", prjatu ki se zastopi na hrvaščino "nemojte", ženska pa kot da nič ne sliš in jo je Nemc zapel za trebuh, pol se je pa drla, pa zakaj jo ni noben opozoru, da krvavi da bo umrla... Imela pa je majčkeno praskico, manjšo kot če se z laksom urežeš.
Glede naveze pa: Uporabljam podobno za druge ribe, le da je na zadnji svinec in enkrat sem na Krku res naenkrat ujel dva kneza. Ampk so bli pa požrešni tisti knezi, 8 v petih minutah!
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3426
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov na iglice

Post by kr'en »

Jaz zadnjič lovim na rtu v Barbarigi (saj je poročilo na nitju Istra) nakar pridejo eni nudisti in se mi začnejo spravljati v vodo(ob 6h zjutraj!!) ravno tam kjer sem lovil, da popizdiš. ucrazy?
Image
Post Reply