Na živo vabo z obale

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: "BIG GAME" z obale

Post by proton »

SiLk4 wrote:Ja točno tako, to je mnogo lažje od sistema z dvema palicama in lažje če kasneje prime riba.
To si tudi sam mislim :) Kako debel pa je glavni najlon? In špaga?

Sam sem že razmišljal o živih vabah, pa sem imel vedno problem, kako spraviti živo vabo od obale, pri metu namreč slabo konča. Kako pa potem dejansko zagotoviš, da vaba gre v globino in ne ostane pri obali?
User avatar
SiLk4
Posts: 46
Joined: 22 Jan 2012, 17:31

Re: "BIG GAME" z obale

Post by SiLk4 »

Mi smo imeli 0.50 in 0.30 špago. Ponavadi gre vaba tako ali tako sama v globino saj se hoče umaknit v temo v globino, če pa nam ni šla sama pa smo na karabin obesili malo svinca da je zelo počasi tonila v globino in se obenem še vedno obnašala naravno.
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: "BIG GAME" z obale

Post by proton »

Verjetno sprašujem začetniška vprašanja, a vseeno - kakšni so pa trneki? Kaj ste imeli za vabo poleg iglic?
darecare
Posts: 13
Joined: 15 Jun 2012, 16:02

Re: "BIG GAME" z obale

Post by darecare »

Najprej en velik pozdrav vsem forumašem,

ne bom rekel da sem nov na forumu saj vaše poste kot guess berem že kaki 2 leti. No sedaj dodajam svoj prvi post in moje izkušnje.
TOrej kar se tiče BG iz obale je najbolši sistem http://fishingrigz.com/fishing-rigs/livebait-rig.html. Uporabljam ga že kaki dve leti pod paškim mostom.
Za life baith uporabljam iglice ali kakšnega ciplja. Vsekakor je iz tega možno narediti celo znanost. 8-)
Osebno lovim na 3 palice. 1 palica je vedno rezervirana za ta sistem pa čeprav zgleda smešno ko v vodo spuščaš balonček in živo vabo pa vendar je sistem odličen. Naj povem, da pod paškim mostom domujejo prave mrcine in kar nekaj jih je končalo na krožniku.
MAX zadeva na tale balonček je bil zubo 4,3 kg ob pol sedmih zjutraj :aaa: :aaa: ...
Zakaj je ta sistem najbolši ? omogoča naravno gibanje vabe (fantje ne delajte masakra iz ribic) in odprto rolo-torej ne rabi veliko pozornosti ...
Torej sistem se spusti v vodo ... najbolje kakšnih 5 metrov od obale, kjer se strmo spušča v globino in potem ali baithrunner ali odprta rola in čakanje :yeah:
Vremenski vplivi na balon bodo manjši če v balon predno ga napihnete dodate cca 20 ali 30 g svinc ker se tako prilepi na vodo in zares pluje od obale ...bodite pozorni na morske tokove. in obnašanje ribic ...

Torej čakam sedaj na vaše nadaljnja vprašanja ... o palici in roli se seveda da razglabljat ... osebno uporabljam surfpalico ter minimalno 300m kvalitetne pletenice...PS : mogoče tudi tale slika prinese kakšno dodatno informacijo ... http://www.google.si/imgres?um=1&hl=sl& ... =190&ty=68

Lep pozdrav,

DaRe 2 CaRe
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: "BIG GAME" z obale

Post by blisk »

Darecare ta sistem je super za lov pod površino in kjer je plitvejša voda, kjer so globine 50-60 m je pa po moje boljši sistem ki ga uporabljajo italijani.
Navadno s surf palicami uporabljajo osnovo med 0,25 - 0,35, shock leader do 80g svinca 0,40, nad 80 g 0,40-0,50. Predvezi so pa med 0,30 - 0,50 za veliko ribo. Za živo vabo najraje uporabljajo 0,30-0,40 dvojni predvez. V sistemu ki ga opisuje v videu pravi da uporablja 1,5 m dolg navez z dvemi trnki enostavno s karabinom obešen na osnovo. nisem ulovil debeline

kar se pa tiče odnosa do rib na morju ga italijani nimajo. ko bo povlekel ribo ven bo prvo poklical vse frende pa mamo, šele nato bo fental ribo če ne bo crknila sama :damn: :grrr: :damn: prevečkrat videno na žalost
darecare
Posts: 13
Joined: 15 Jun 2012, 16:02

Re: "BIG GAME" z obale

Post by darecare »

blisk wrote:Darecare ta sistem je super za lov pod površino in kjer je plitvejša voda, kjer so globine 50-60 m je pa po moje boljši sistem ki ga uporabljajo italijani.
Bravo da si me popravil ... :oops: vsekakor je ta sistem relevanten za manjše globine ... kar je najboljše pri tem sistemu je, da ribica ostane sveža kar nekaj časa ... seveda je vse na Vas kako jo naježkate ... sistem z tiste spletne strani zgoraj pa še nisem preizkusil ... http://fishingrigz.com/fishing-rigs/liv ... water.html < gre za tole zadevščino .... kako bi to zgledalo v praksi pa nevem ...


Lep pozdrav,

DaRe 2 CaRe
User avatar
SiLk4
Posts: 46
Joined: 22 Jan 2012, 17:31

Re: "BIG GAME" z obale

Post by SiLk4 »

proton wrote:Verjetno sprašujem začetniška vprašanja, a vseeno - kakšni so pa trneki? Kaj ste imeli za vabo poleg iglic?
Ušate in male cipeljčke..Trnek pa malo močnejši,isti kot za panulo, se pa mora prilagajat na velikost iglice :)
Dare moj sistem je za velikkkke globine,tvoj pa za malo manjše globine ;)
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: "BIG GAME" z obale

Post by proton »

darecare - potem ti balonček odpihne od obale stran? Verjetno ni fora, da ostane vse skupaj pri obali. Sicer bi lahko uporabil tudi plovec ...
darecare
Posts: 13
Joined: 15 Jun 2012, 16:02

Re: "BIG GAME" z obale

Post by darecare »

proton wrote:darecare - potem ti balonček odpihne od obale stran? Verjetno ni fora, da ostane vse skupaj pri obali. Sicer bi lahko uporabil tudi plovec ...
Se strinjam Proton pa... kot je nam vsem jasno je tukaj toliko pravil kolikor je ribičev... ta sistem je kompromis italijanskega ter našega :) pa veliko sreče na vodi 8-) http://2.bp.blogspot.com/_Nr7KztlJ6Wc/R ... le_car.gif ali če kar prilimam ¨moj¨ forum kjer črpam vse info glede bgsf :) http://fishing.forumsmotions.com/t21-57 ... igs-images
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: "BIG GAME" z obale

Post by Bobr »

Huh tukaj pa je en nabor montaž in izvedb.
Nekatere sem tudi sam probal, vendar za enkrat brez uspeha...
Post Reply