Na živo vabo z obale

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
Endvatri
Posts: 20
Joined: 28 Jul 2017, 09:04

Re: Na živo vabo z obale

Post by Endvatri »

Razmisljam da bi probal z živo vabo nad strelke, waserkuglo pa dva trojcka cez hrbet ciplja je plan. Sicer kolikor sem bral ni najboljse ker ciplji proti obali bežijo pa vseeno... Saj ujet jih ni (pre)tezko, ker vem kje se zadrzujejo.
Ne vem pa kok velike trojcke bi dal gor... Dimenzije v mm ce se le da.
User avatar
CBB
Posts: 1461
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Na živo vabo z obale

Post by CBB »

Jaz definitivno ne bi dal trojčka. 2/0 ali pa 3/0 single hooke na zajli...
User avatar
sova
Posts: 1315
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Na živo vabo z obale

Post by sova »

Lahko pa loviš tudi s teleferico(po naše žičnica). Ena bolj enostavna izvedba.
girella- vrtljivka
moschettone- karabin
Image
Pa še video kako vse to narediš ://www.youtube.com/watch?v=udi75jbjxJo

lp.
Image
User avatar
barnes308
Posts: 127
Joined: 10 Aug 2015, 13:25
Location: Gorenc pr´ Lublan

Re: Na živo vabo z obale

Post by barnes308 »

Endvatri na vaser kuglo boš bolj težko metal živo ribo, bo prej dol padla ali pa takoj poginila. Sem sam kar dosti doktoriral iz tega. Najbolj varijanta je žičnica kakor ti je sova opisal ali pa na balon. Na balon je tako, da imaš isto navezo kot za panulo samo obrnjeno proti repu ( jaz najlon na repu fiksiram z filo elastiko). Ko imaš to pripravljeno spustiš ribo v vodo in jo pustiš 10 so 15 metrov stran nato pa na najlon fiksiraš balon. Potem pa pustiš da odplava stran od tebe kolikor hočeš. Bremzo na roli na minimum pa čakaš na zzzzzzzzzzz😉
Lp.
longcast
Posts: 221
Joined: 04 Nov 2014, 16:43
Location: Ljubljana

Re: Na živo vabo z obale

Post by longcast »

Takole sem jaz poizkusil in se je zelo dobro obneslo https://www.youtube.com/watch?v=5m7HCdn_AgY&t=1s

Ne rabiš odkrivat znanosti, tudi brez svinca gre, samo balon in živa vaba. Je pa res, da zna cipelj riniti proti obali, lahko daš gor iglo ali bukvo, tudi kaj drugega.

Iglo ujameš z bombardo in prejico, bukvo pa s plovčkom ...
Endvatri
Posts: 20
Joined: 28 Jul 2017, 09:04

Re: Na živo vabo z obale

Post by Endvatri »

A lahko cipla kot vabo obesim s potapljaške boje pa ga peljem na sprehod? A je to legalno?
Torej trojčke tudi nekje 12mm široke,
2/0 al kako? Na te stevilke se ne razumem.

Kako pa se bukvo ujame? Na plovec? Kok trnek 1/0?
Manj? Recimo da probam spinat ušate in kej ujamem. Mam fino glov in the dark žlico ki mislim da bo delala za polno luno 😋
Kako pa je s šparidi za živo vabo? Salpe?
User avatar
Đony
Posts: 1017
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Na živo vabo z obale

Post by Đony »

Pozdrav, kot prvo v SLO živa vaba odpade.ni dovoljena.
za bukve daš majhen trnk cca 4-5, max. 7mm (owner 6-10) in majhen košček sardele (imajo majhna usta) in isto navezo lahko uporabiš za vse prej naštete ribe. lahek plovček, 2m predvrvice in konec umetnosti.
Kar se tiče pa navez z živo vabo sem jih proval že ogromno, rezultate so mi dale le avolo varjante ( vrvica, florkarbon ,trnk , riba) slog;prosto plavaj =)
User avatar
SuperB
Posts: 164
Joined: 16 Oct 2017, 09:46

Re: Na živo vabo z obale

Post by SuperB »

Lahko loviš z živo vabo v Piranskem zalivu, ker veljajo hrvaška pravila :bwahaha:
-broken HART- episode 2.
Peter
Posts: 205
Joined: 07 Nov 2017, 12:43

Re: Na živo vabo z obale

Post by Peter »

Za strelko so idealne vabe iglice, ciplji in usate. Ugrizne pa tak skoraj vse.

Lani sem nastavil iglico z 3 owner trneki 3/0 (kot sistem panule) 2 -3 m od čolna 1m predveza in plovček, globina morja 4 metre. Okrog mene zasidrani čolni in jadrnice,ornk đumbus v morju. Ob 13 uri mi je vsekala strelka 2,8 kg,rola zategjena bzzzzzz. 5 m od prvega kopalca. Ko sem jo potegnil na čoln so vsi samo gledali :shock:
Potem sem še enkrat probal z mrtvo iglico, ko sem kuhal kosilo na colnu, sem videl da so prišle strelke, naredile 2-3 kroge okrog in odplavale.
Probaj z malo večjim plovčkom ali balonom,globina vabe pa 1-2 metra.

Javi
Lp Peter
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Na živo vabo z obale

Post by zmešan »

Đony wrote: 17 May 2019, 09:11 Pozdrav, kot prvo v SLO živa vaba odpade.ni dovoljena.
za bukve daš majhen trnk cca 4-5, max. 7mm (owner 6-10) in majhen košček sardele (imajo majhna usta) in isto navezo lahko uporabiš za vse prej naštete ribe. lahek plovček, 2m predvrvice in konec umetnosti.
Kar se tiče pa navez z živo vabo sem jih proval že ogromno, rezultate so mi dale le avolo varjante ( vrvica, florkarbon ,trnk , riba) slog;prosto plavaj =)
Ah,kaj vse je pri nas prepovedano pa se vseeno izvaja,tunolov naprimer.
Don't drink water,because fish fuck in it.
Post Reply