Na živo vabo z obale

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: "BIG GAME" z obale

Post by Bobr »

Te dni smo se mudili na Krku in ob dolgočasenju med grund ribolovom, sem nastavil še eno živo ješko. Nevem točno katera riba, nekaj med šparom i fratrom je bilo... Torej kolega mi ujame prej omenjeno ribo cca 15 cm, predvez z dvemi trneki je bila pripravljena že doma.
Oprema, surfcast palica 100g, glavni laks 0,35mm, predvrvica 0,4mm z 2x 2/0 trneki... vse skupaj zvezano z T vrtavko in navezanim svincem dolžine dober meter, predvrvica dolga 70cm. Pri metu mi je skoraj odrezalo prst, riba je bila le pretežka, vrgel sem pa tudi na vso moč :NO:
Globina je bila med 25-35m. Vse lepo naštimam palico strmo v zrak, jo primerno zahaklam z kamenji, napnem laks da je riba v zraku nastimam prvo zavoro na cca 40% in rečem kolegoma itak je pa vse skupaj brezveze, ker ne bo NIČ, sproti pa obesim na laks še zvonček...
Po dveh urah med sproščeno debato in intenzivnim hlajenjem, se oglasi zvonček, nastane smrtna tišina in troje parov debelih oči :shock:
V naslednjem trenutku se začne laks intenzivno odvijat z role.... :slin: na vso moč se poženem preko špil do palice, zatisnem še bremzo skoraj do konca in zategnem kolikor sem lahko, palica se skrivi do predzadnjega člena kar še nisem videl na tej palici, adrenalin dela na vso moč, roke me bolijo, noge se mi tresejo komaj pumpam prvič drugič na vso moč korekcija zavore na močneje in komej izdahnem da imam nekaj na palici, pumpam naprej in evforija se začne odpor nenormalen komaj sem dvigoval palico nad sabo pumpam 3,4,5 ko zadeva kar na enkrat obstane da me skoraj prevrne na glavo. Ko zadeva obstane nadaljujem z dvema rokama čez cca 20 sekund se malenkost sprosti in lahko nadaljujem z pumpanjem... Po tretjem navijanju mašine zadeva obstane kot zabetonirana in negre ne naprej ne nazaj, navijem še malenkost role poizkušam pumpat kolikor sem mislil da zdrži še oprema ampak zadeva se ne premakne... Po cca 10 min vidim da nemorem nič, na laksu pa vsake toliko signal kot da bi nekdo udaril po laksu... Odločim se da sprostim zadevo in pustim da riba izplava iz zaklonišča- tako sem si predstavljal da se je skrila. Na mojo žalost je bil kolega z podvodno opremo na drugi strani otoka, z mojo masko in plavutkami. Brez opreme se nisem upal v vodo, valovi so bili večji od 1m...
Po treh urah in skorajšni temi, kalkuliranju kaj naredit, sem proval na vso moč izvleči, čeprav sem vedel da bo popustil glavni laks... In tako se je tudi zgodilo.
Z globokim razočaranjem in velikim vprašanjem kaj je bilo na palici sem se odpravil domov :omfg: :smrk: :smrk:
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: "BIG GAME" z obale

Post by kr'en »

Prvič, če si ribo vrgel z surfcasterko to ni bila več živa vaba :rofl: Riba ne preživi takega meta, preverjeno. ;)

Ker je bila stvar na dnu, je lahko prijel kak ugor, ali zubo in šel v škrape. brancin pomojem nebi to naredil, murene in kirnje dvomim, da so na krku. Lica in gof, ali kaka druga plava riba, pa tudi nebi šla v škrapo, razen če bi pri pobegu ovila laks okoli skale.

Kaj bi, če bi.... bolje da neham. :)
Image
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: "BIG GAME" z obale

Post by Bobr »

Verjetno da ne preživi v celoti, ampak opleta pa že malo in se vrti, kar je pa bistveno da simulira poškodovano živo ješko...
To je to, kaj je pa bilo pa.....
Še bomo provali =)
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: "BIG GAME" z obale

Post by Daniel R »

My money is on conger.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: "BIG GAME" z obale

Post by blisk »

Kaj naj bi blo bobr? Ugor po mojih izkušnjah
darecare
Posts: 13
Joined: 15 Jun 2012, 16:02

Re: "BIG GAME" z obale

Post by darecare »

proton wrote:darecare - potem ti balonček odpihne od obale stran? Verjetno ni fora, da ostane vse skupaj pri obali. Sicer bi lahko uporabil tudi plovec ...
Proton ... balon je dosti bolj viden kjer je veliko morskega prometa (pod paškim mostom npr) ter veliko bolj vetrov vodljiv :jadranje: :jadranje: 8-)
darecare
Posts: 13
Joined: 15 Jun 2012, 16:02

Re: "BIG GAME" z obale

Post by darecare »

blisk wrote:Kaj naj bi blo bobr? Ugor po mojih izkušnjah
google pravi ugor :yeah: čestitke za skorajšnji vlov ... zdej pa gor špago pa nazaj probat :lol:
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: "BIG GAME" z obale

Post by proton »

Je špaga boljša kot najlon? Laks 0,35 (predvez 0,4 ali 0,45) bi moral zdržat tudi kakšnega zubota, lico ...?

začetek oktobra bom dober teden na Peljšešcu, kjer voda takoj pade na 20-25m ... vsekakor bom nastavil nekaj z živo vabo za, upam, kakšnega malo manjšega zubota da ga dobim ven :)

Poskusil bom tako z utežjo (in karabin s predvezom na glavni laks - tako kot italijani) kot z balonom (ko bom lovil kaj površinskega).

Če prav razumem je balonček fiksiran na laks? Koliko je pa dolg predvez spodaj - 2-3m?
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: "BIG GAME" z obale

Post by Bobr »

Laks 0,35 ima nosilnost ko šus, z vrvico bi pridobil boljšo nosilnost seveda. Nevem kako bi se obnašala vrvica ko bi padla na tla na skale itd.
V čemer pa vidim največjo prednost je pa to, da ko bi dal kontro bi prec lahko dobro kontriral in vzdignil ribo od skal,lukenj...
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: "BIG GAME" z obale

Post by blisk »

Bobr ugorja boš prej dobil ven z laksom 0,35 kot z pletenico. Verjemi, take so moje izkušnje. Ugorja od 5 kil ne boš kar dvignil od dna, razen z opremo za big game
Post Reply