Na živo vabo z obale

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Na živo vabo z obale

Post by CBB »

A to, da je tunolov pri nas, torej v SLO, prepovedan podkrepiš s kakšno uradno zadevo, ali je to iz glave?
ber_tok
Posts: 118
Joined: 24 Jul 2016, 23:15

Re: Na živo vabo z obale

Post by ber_tok »

Mislim da tunolov ni prepoveden vendar tune ne smeš uplenit, nimamo kvote, če sem prav razumel.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Na živo vabo z obale

Post by CBB »

Mene zanima tole.... slučajno u Portorožu sprožim en pravi stick v vodo... useka tuna in hipotetično jo pripeljem do obale. Kje piše, da jo ne smem vzet?
Buhtel
Posts: 32
Joined: 20 Aug 2017, 15:42

Re: Na živo vabo z obale

Post by Buhtel »

UL14/18
VI. ŠPORTNI IN REKREACIJSKI RIBOLOV
11. člen
(športni in rekreacijski ribolov)
(1) Športni ribolov in rekreacijski ribolov modroplavutih tunov nista dovoljena.
Na plovilu ni dovoljeno uporabljati opreme, ki je namenjena ribolovu modroplavutih tunov. (lahko pa jo pri lovu iz obale zgleda.. :damn: )
(2) V primeru prilova živega modroplavutega tuna se zagotovi izpust živega modroplavutega tuna.

je to to?
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Na živo vabo z obale

Post by zmešan »

Cbb GFYS ti pa tuno ja.Ne seri.Kot sem napisal pri nas marskikaj nesmeš pa se vseeno dela.Btw najbolš,da greš zdaj dol, jih polno rauba po koprskem zalivu.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Na živo vabo z obale

Post by CBB »

Jaz se načrtno tune ne bom spravil lovit... Je pa kar nekaj forumašem usekala z obale... In kaj pol?
KANCLER
Posts: 13
Joined: 20 Oct 2018, 07:58

Re: Na živo vabo z obale

Post by KANCLER »

CBB wrote: 20 May 2019, 08:16 Jaz se načrtno tune ne bom spravil lovit... Je pa kar nekaj forumašem usekala z obale... In kaj pol?
Takoj spustiš palico iz rok, da gre tuna lahko po svoje.. :bwahaha: :yeah:
tolkac
Posts: 4
Joined: 27 Apr 2018, 22:06

Re: Na živo vabo z obale

Post by tolkac »

Hej. Ne vem v kateri temi bi vprašal... Se da mogoče kje v Sloveniji dobiti tole zadevo https://www.veals.co.uk/acatalog/live-b ... tml#SID=76 za spuščanje žive vabe po kakšni v globino? Zaenkrat sem našel samo na zgornji povezavi in Aliexpressu.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Na živo vabo z obale

Post by kr'en »

Nekaj približno podobnega smo imeli tudi mi v Monstru, bi moral pogledat če je ostal še kak komad. Lahko javim v ponedeljek zvečer. ;)

EDIT: Evo tole smo imeli z utežjo https://stonfo.com/en/p/rock-fishing-connector/
Image
tolkac
Posts: 4
Joined: 27 Apr 2018, 22:06

Re: Na živo vabo z obale

Post by tolkac »

Ja sem videl v videu v tej temi da gospod uporablja tele Stonfo spirale. Če najdeš mi sporoči pa pridem v torek iskat ;). Pa še kej za na morje hehe.
Post Reply