Na živo vabo z obale

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: "BIG GAME" z obale

Post by Bobr »

Čisto možno, sam imam laks... Za pletenico sem pa bolj veleumil in razmišljal. :yeah:
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: "BIG GAME" z obale

Post by proton »

Sem šel še enkrat čez temo - če imajo italijani laks, potem naj bo laks :) Malo me edino skrbi, če bi zagrabilo kaj malo bolj resnega ... No, itak bi verjetno imel težave že z rolo (Shimano ST 10000 RA), tako da bo Fendreel 0,35 kar ok, predvez pa dvojni 0,40.
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: "BIG GAME" z obale

Post by proton »

Pri natančnem pregledu filmčkov, člankov ... sem ugotovil, da bi imel lahko težave s pretankim najlonom. v igri je torej 0,46 osnova in 0,60 dvojni predvez :)

Tule se pa vidi, kako delajo profesionalci Italijani! :yeah:

http://www.youtube.com/watch?v=HuJTzDfa ... r_embedded

Kar je zanimivo je to, o čemer je govoril tudi Zolja, ki je nedavno ujel zubota. Italjian namreč po nekaj časa "čupanja" verjetno začuti, da je zubo šel pod skalo... Popusti najlon in počaka, da gre zubo ven iz zaklona, takrat ga pa spet zategne in spravi ven! Za kaj takega so potrebne izkušnje!
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: "BIG GAME" z obale

Post by tinker »

:shock: , matr kake kole od palic imajo, drila 5kg zubota, palica pa sploh ni upognjena...na ful gas ven, brezkompromisno. Sedaj pa se postavi v vlogo shore jiggerja, ki ima bistveno lažjo opremo, in z njo drila takega zubota. Gušti ! In, če ga spravi ven, je uspeh bistveno večji od teh vitlanj.
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: "BIG GAME" z obale

Post by proton »

Ja, palica je okoli 250g ... Jaz imam 120g, tako da bo to še zabavno :) Je pa res, da mečejo zelo daleč, saj rabi kar precej časa, da ga spravi ven. Me zelo zanima kakšno ima debelino laksa, da ga lahko takole čupa!


http://www.youtube.com/watch?v=4GsWuAbL ... ure=relmfu

Prav užitek jih je gledat :)
H00mzi
Posts: 76
Joined: 01 Dec 2017, 12:36

Re: Na živo vabo z obale

Post by H00mzi »

https://youtu.be/plU1yhdE594

Tole bo mogoce komu prav prislo, zanimiv avstralski sistem
jernej
Posts: 170
Joined: 27 Jun 2013, 17:34

Re: Na živo vabo z obale

Post by jernej »

Zanimivo. A kdo ve, kje se, da to kupiti ?
User avatar
Gwba
Posts: 175
Joined: 26 Jun 2015, 12:18

Re: Na živo vabo z obale

Post by Gwba »

Jaz swm podobno zadevo kupil v fish market Izola :yeah:
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Na živo vabo z obale

Post by CBB »

Popolnoma brezvezna komplikacija! To narediš s čisto navadnim karabinom.
H00mzi
Posts: 76
Joined: 01 Dec 2017, 12:36

Re: Na živo vabo z obale

Post by H00mzi »

Jaz bom naredil iz inox dodajnega materiala za varjenje, ker varim ga mam na kile domA, podobno se da naredit z karabinom se strinjam, ampak plus tega je da vaba ne more splavat nazaj na povrsje, saj tale drot preprecuje da bi plavala nazaj.
Post Reply