Naprava za lov hobotnice

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
Post Reply
jan
Posts: 10
Joined: 05 Jul 2011, 14:58

Naprava za lov hobotnice

Post by jan »

Lahko pa tudi samo kos verige in belo cunjo vržeš, hobtnica se to prime in neče spustit plena, edino, kakor vem, se rado zgodi da vabo spusti, ko jo privlečeš do površine. Boljše t je ono z kavlji.
Mene zanima kako se to naredi (postopek) :fish:
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Naprava za lov hobotnice

Post by kr'en »

Res težko (z raqhlo sarkastičnim tonom :D ), kos verige in cunje zvežeš skupaj in na štrik (vrv) ter vržeš v vodo in vlečeš počasi nazaj proti sebi.

Vsaj jaz si to tako predstavljam.
Image
jan
Posts: 10
Joined: 05 Jul 2011, 14:58

Re: Naprava za lov hobotnice

Post by jan »

hvala za nasvet
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Naprava za lov hobotnice

Post by funt »

Ojla Jan,


Da se ne boš matral. Pojdi v trgovino on kupi raka za hobotnice od DTD-ja.
http://www.dtd.hr/dtd-hrv/Products/Octo ... fault.aspx
Vse skupaj bo precej učinkovitejše če na raka obesiš tudi kos ribe (najbolje kakšna trda riba ki ne razpade takoj-npr škarpoč).
S seboj vzemi tudi mrežo, da jih ne boš izgubljal pri vlečenju na čoln ali obalo.
Poleg mreže vzemi en lavor sladke vode in hobotnico ko jo ujameš spusti v sladko vodo in bo takoj poginila (da ti ne pleza po čolnu ali skalah).
Pa seved južni jadran. Če misliš loviti na severu drugega kot lepega sprehoda za raka verjetno ne boš doživel :shock:

lp

Funt
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Naprava za lov hobotnice

Post by tinker »

Aleš, ko smo glih pri hobotnicah...

s seboj bom imel eno puščo (še iz davnih časov mojega lignjelova)
Image

verjetno se da tudi hobo shecat s tem, tako zvečer s pomola na easy ??
Sem jih kar nekaj videl med skalami....ne bom pa namensko lovil hobotnic cel čas. Tako kakšno za solatko....
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Naprava za lov hobotnice

Post by funt »

Ojla Tinker,

Hobotnice so moja specialnost,poleg panule kjer se še bolj učim, eksperimentiram in nabiram izkušnje :omfg: )
Povsem verjetno je, da bo kdaj skočila gor, ni pa seveda pričakovat da boš na tole redno lovil.
Kot sem zapisal zgoraj je 100% najbolj varianta preprost rak od DTD-ja(ni posebej drag), in ga ti lahko še dodatno začiniš z ribo ali dvema ki jih obesiš poleg raka na laks ali žico! Če boš metal iz oblale boš verjtno zapel nekaj njih, če boš vzel čoln (lahko tudi na vesla, ker itak veslaš)boš na dan ujel min 3 komade, če boš pa vzel masko in šel recimo u Perno, laguno budikovac, Ravnik od plavnika do tanke punte,srebrno...boš pa ujel po 5 in več dnevno.
Vse je govora o kakšni urici in pol lova na dan.
Jaz jih letos nisem lovil ker ni blo časa :X ne volje :omg: kar sem pa bil v vodi je blo pa vse premajhno. Glede na to kaj lovijo domačini in turisti tam jih pa itak kmalu ne bo več :argh:

Lp

Funt
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Naprava za lov hobotnice

Post by tinker »

funt wrote:Ojla Tinker,
..... kar sem pa bil v vodi je blo pa vse premajhno. Glede na to kaj lovijo domačini in turisti tam jih pa itak kmalu ne bo več :argh:
Tnx.

Sem gledal lani kako so tamanili 30 dkg hobe kar počez :ojej: ..., hobic ne bom lovil namensko in ciljno...sem jih pa lani s pomola 1 ali 2 večera videl kako pridejo čisto v plitvino (baje se pridejo ponoči skriti čisto v plitvo pred ugorji in murenami...). Lahko bi jih lovil tudi z ostmi npr. No imel bom tisto puščo s seboj, da jo ponudim kakšni malo bolj konkretni hobi, če bo glih videna. Če ne, pa ne. Za solato jih itak gazda nalovi :D zadost. Hobolov me drugače ne interesira.

P.S. z Alešem govoriva o Rukavcu_Vis....
bmk
Posts: 6
Joined: 25 Sep 2012, 20:16

Re: Naprava za lov hobotnice

Post by bmk »

Pozdravljeni, jest lovim hobotnice tako: vzameš 1.5 m 0,6 mm verige, jo zložiš na tretjine ter privežeš na na 1 - 1,5 mm tunjo. ene 30 cm nad vozlom privežeš glavo manjšega gruja, pirko, .... in to je to. Vlečeš na vesla na globini 3 - 4 metre. Pazljiv moraš biti edino ko jo potegneš do čolna, da jo takoj primeš ali pa gafaš, ker ko prime zrak zelo hitro spusti. Sistem imam pa vedno spravljen v zmrzovalniku in mi tako zdrži cel dopust. Za moje pojme je prednost tega, da se imaš možnost odločiti C&R.
Post Reply