Nočni ribolov

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Nočni ribolov

Post by funt »

octopus wrote:o.k. funt....če bi bil jaz tak stručko za panulo kot ti...se verjetno tudi nebi "pobijal" ponoči po skalah :rofl: :rofl:
Težko bi se imel za kakšnega stručkota, se pa trudim in skušam vsako stvar maksimalno naštudirati.
Glede panule sploh ni tak problem, potrebno je samo prebrati par stvari, kakšen nasvet od starih maherjev potem pa voziti, zapisovati, spremnijati, testirati....
Je pa res da me je zadnje sezone panula tok zasvojila, da ne lovim skoraj nič drugega. Vsaj zame je ni tehnike, ki bi se lahko primerjala s panulo. En sam mir na čolnčku potem pa naenkrat akcija, pa borba, potem tisto svetlikanje pod čolnom ko zastane dih, a bo prišel v čoln al ne? :eee:

Drugače pa vidim, da tudi tebi lepo laufa tale odmet na kurenat. Kakšen brum pa uporabljaš? Loviš izključno iz obale ali se kdaj odpelješ na kakšen brak.

lp

Funt
octopus
Posts: 123
Joined: 06 Mar 2010, 22:15

Re: Nočni ribolov

Post by octopus »

ma lovim izključno i obale...Drvenik Mali ali Veliki..Arkanđel,Šolta itd...že nekaj časa se pripravljam začet sprobavat panulo...
mam čoln tko, da bi ga bilo treba začet uporabljat še za kaj drugega kot vožnjo do pozicije in vlečenje mularije na "gumi" :lol: :lol:
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Nočni ribolov

Post by funt »

Glede na to, da imaš čoln, je res škoda da ne poizkusiš.
Tudi pošte so take, da boš slej ko prej zapel nekaj. In ko zapneš mrcino ni več drugega kot panula. :aaa:
Če te zanima, jaz sem začel takole:
- kupil DTD-jevo Težko viško panulo
- zamenjal celotni predvez, ker kupljeni ni za nikamor
- nabavil rumeni Skeinfish
- in v prvih treh poizkusih zapel:
1. dan: gof 1,5kg v pol ure
2. dan 2x gof 1,5kg + škaram v uri in pol
3. dan: gof 3,5kg v pol ure :yeah: :yeah: :yeah:
Pač sreča, ki še kar traja,...

lp

Funt
octopus
Posts: 123
Joined: 06 Mar 2010, 22:15

Re: Nočni ribolov

Post by octopus »

evo Šolta konec septembra...brez kapitalcev....orada 70dag
čez noč...iz roke...vaba črv
Image
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Nočni ribolov

Post by proton »

čestitke! Lep ulov :yeah:

Kateri del Šolte?
octopus
Posts: 123
Joined: 06 Mar 2010, 22:15

Re: Nočni ribolov

Post by octopus »

.....gledano iz ST....desno od Rogača
roky
Posts: 69
Joined: 30 Oct 2008, 16:22

Re: Nočni ribolov

Post by roky »

Funt ... da te fantje ne bodo napačno razumeli .....rumeni Skeinfish si seveda uporabil za lov iglice katero si potem potopil nadevano z trnki!!
PS ...bi se lahko zgodilo da bi fantje vlekli panulo z rumeno prejico na 20+ metrov in čakali gofa ...zubija itd!! :yeah:
Sicer pa se tudi čudeži dogajajo .........na youzuori sem zapel lepo palamido ter škrpoča!! Kolatoralne žrtve!! :aaa:


Lp in dober prijem
klemn
Posts: 150
Joined: 14 Dec 2009, 13:18

Re: Nočni ribolov

Post by klemn »

roky wrote:Funt ... da te fantje ne bodo napačno razumeli .....rumeni Skeinfish si seveda uporabil za lov iglice katero si potem potopil nadevano z trnki!!
PS ...bi se lahko zgodilo da bi fantje vlekli panulo z rumeno prejico na 20+ metrov in čakali gofa ...zubija itd!! :yeah:
Sicer pa se tudi čudeži dogajajo .........na youzuori sem zapel lepo palamido ter škrpoča!! Kolatoralne žrtve!! :aaa:


Lp in dober prijem

Palamida na youzurija ni prav nič čudež ;)

L.P. Klemen
krapar
Posts: 64
Joined: 07 Jun 2013, 11:36

Re: Nočni ribolov

Post by krapar »

Bi bilo dobro za orade (zjutraj zvečer ponoči) osnovni laks 0.28mm predvez (30-20cm) pa 0.16mm trnk pa 2? Oprostite za take vprašanja ampak zdaj (šele) začenjam z resnim lovom na morju in me zanima zato ker ne vem kako se ribe vedejo v morju(na reki je ponavadi mirna voda bolj je riba previdna).
se opravičujem za morebitno nejasnost ali slovnične napak!
hvala za razumevanje!
uspešen prijem želim
lp krapar
User avatar
zacetnik
Posts: 156
Joined: 17 Jul 2012, 19:10

Re: Nočni ribolov

Post by zacetnik »

0.16mm bo za orado pomojem premalo, raje 0,20-0,25

priporočam temo Lov orade

Lp
Teach a man to fish and he will fish forever
Post Reply