Lov ušate

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
Mico_97
Posts: 50
Joined: 04 Aug 2009, 16:31

Re: Lov ušate

Post by Mico_97 »

Jaz pa bon letos probal moj izmišljen nažin za lov ušat in podobnih rib.

Izumil:D sem ga pa takole(izumil sem ga danes):Imel sem dva spotrta plovca (enega samo s srednjim delom,drugega z zgornjim delom ki gleda iz vode), prebrau sem si nekaj od Kr_en o angleškemu plovcu(o otežitvi in da riba manj čuti plovec) in začuda se je tisti zgornji del plovca ujemal po premeru z srednjim delom.Prerezal sem zgornji del in dal enega zgoraj na srednjem delu enega pa na spodnji del srednjega dela. Na na spodnji del plovca sem pritrdil ( s kladivom ) svinec , tako da iz vode gleda samo antena.
Po tem sem dal kar dolgo (3-4 metre) flourokarbonsko predvrvico ( 0.22 mm) in trnek številka od 4-7 odvisno kaj imam pri roki :D :D :D .

PA bomo videli kaj bo :roll: :roll: Mogoče bo kakšna padla čez dva tedna u dajli!!!!
,Mitja
lp,Mitja
Mico_97
Posts: 50
Joined: 04 Aug 2009, 16:31

Re: Lov ušate

Post by Mico_97 »

No odločil sem se da tega ne bom uporabil ampak bom lovil na navaden sistem
jero.k
Posts: 85
Joined: 23 Sep 2009, 12:01
Location: Ljubljana

Re: Lov ušate

Post by jero.k »

Mi lahko kdo nariše kakšno skico ali podrobno opiše za sistem z svečo(beri mišin post na prejšni strani).
jero.k
Posts: 85
Joined: 23 Sep 2009, 12:01
Location: Ljubljana

Re: Lov ušate

Post by jero.k »

Aja pa še:
Kako se vidi kje je močnejši tok?
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Lov ušate

Post by tinker »

Morski tok je najizrazitejši na lokacijah rtov, lukobranov, pomolov, v prelivih, med otoki, na izpostavljenih mestih...imaš več vrst tokov, bibavično pogojene tokove (plima-oseka), jadranski tok (ob cro obali gor, ob ita obali dol) in tokove zaradi vetrov...
Kam teče tok ? pojdi na pomol ob prihodu plime in vrzi v vodo kak list...boš presenečen, kako to šiba :shock:

P.S. V prelivih npr. Osor in med Pašmanom in Ugljanom voda teče ko Sava !!! enkrat levo, drugič desno
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Lov ušate

Post by proton »

Ja, v Osorju je res zelo močan tok, ki pa se zna vsakih 5 minut spremenit! So pa tam lepe ušate, šnjuri, brancini ...
jero.k
Posts: 85
Joined: 23 Sep 2009, 12:01
Location: Ljubljana

Re: Lov ušate

Post by jero.k »

Ali ušate še delajo??
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Lov ušate

Post by robar4 »

pomoje da ne ker se drobiž umika globje.. ;)
Kasljc
Posts: 35
Joined: 30 Mar 2010, 18:08

Re: Lov ušate

Post by Kasljc »

Tukaj je en lep tekst o lovu ušat iz pesca in mare, če komu pomaga.

http://www.ribolov-hrvatska.com/nocunausate.pdf
kulman
Posts: 10
Joined: 03 Nov 2011, 18:52

Re: Lov ušate

Post by kulman »

Dan sem nov na forumu in rad bi vas vprašal katera je najboljša tehnika na lov na ušate
Post Reply