Vprašanja začetnikov

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Vprašanja začetnikov

Post by CBB »

JaTo wrote:Pod zavihkom "Istra" ste prej govorili o sardeli kot vabi. Zanima me, kako velike kose sardele pa dajate na trnek.

Vem, da za brancina in ugorja daš celo in potem a volo (lahko pa tudi grunt) sistem. Pa tudi orada rabi večji kos.

Kaj pa ostale ribe? Recimo bukva, cipelj. Kakšen sistem lova imate pa za te ribe?
Hja.... Brancin in strelka palita na celo sardelo, brancina okrog 40 dek sem ujel tudi na košček. Za cipla rabiš res mini košček, ker ima čisto majhna usta. Pri recimo bukvah in ušatah pa je lahko košček tudi malo večji, recimo 1 cm. Jaz recimo bukve, ušate, skuše in šnjure lovim na plovček, velikokrat je na ta način obešena tudi orada. Sistem pa je tak, da na osnovni najlon, ki NI FC navežem tri trneke, enega za drugim, recimo 5cm narazen. Na njih pa izmenično dodajam vabo, ali v koščkih, včasih pa kar celo sardelo nataknem. Vse ribe so tako zaletave in požrešne, da se tudi na celo sardelo slej ko prej zapičijo...
JaTo
Posts: 257
Joined: 04 Oct 2012, 10:34
Location: Postojna

Re: Vprašanja začetnikov

Post by JaTo »

Kdaj vi očistite prijeto ribo?
Ko gledam forum, vidim slike, kjer je slikan celoten ulov in so ribe neočiščene.
Nekajkrat sem pustil ribo neočiščeno kako urico in lovil naprej. Potem sem imel kar velike probleme s čiščenjem, predvsem z luskami, saj so bile že zasušene in sem se kar namatral, da sem jih očistil.

Zato sem se navadil, da ribe spucam takoj oz. v najkrajšem možnem času.
Kake izkušnje pa imate vi?
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Vprašanja začetnikov

Post by kr'en »

Ponavadi jih pucam po koncu ribolova. Grem na skale in spucam kar v morju vse, luske ostrgam dol pod vodo. Gredo lepo dol pa še ne letijo povsod.
Image
User avatar
makaveli
Posts: 10
Joined: 01 Aug 2016, 21:16
Location: Ljubljana

Re: Vprašanja začetnikov

Post by makaveli »

Eno tako splošno vprašanje bi imel in sicer me zanima katere vozle uporabljate za privezati trnek, svinec, ...malo sem bral po forumu, pa sem videl, da vas kar nekaj uporablja vozel palomar. Zanima me še, če je ta vozel primeren za vse vezave, se pravi za zvezati trnek, svinec, vrtljivko,...? Ali pa npr. vozel Improved clinch knot, ne vem kako se mu reče po slovensko. Ali bi s tem vozlom lahko vezal vse?
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Vprašanja začetnikov

Post by sova »

Palomar lahko uporabljaš samo za stvari , ki imajo ušesce kot tudi improved clinch knot. Jaz uporabljam tega http://www.netknots.com/fishing_knots/easy-snell-knot, tega http://www.netknots.com/fishing_knots/i ... linch-knot in tega http://www.netknots.com/fishing_knots/trilene-knot. Največ pa zadnjega. Tu je še stran kjer je veliko vozlov tako, da samo pregledat in probat vezat.

lp.
Image
User avatar
makaveli
Posts: 10
Joined: 01 Aug 2016, 21:16
Location: Ljubljana

Re: Vprašanja začetnikov

Post by makaveli »

Torej je primeren za vse vrste drobnarij z ušesci? Se pravi svinec, trnek in vrtljivko, če imajo ušesca?
Sicer pa ravno na tej strani pobiram ideje za vozle, res dobra stran.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Vprašanja začetnikov

Post by sova »

Tako ja za fiksni svinec in ostalo kot si napisal. Drsni itak ne rabi vozla. :)

lp.
Image
User avatar
makaveli
Posts: 10
Joined: 01 Aug 2016, 21:16
Location: Ljubljana

Re: Vprašanja začetnikov

Post by makaveli »

Super, to mi je zdaj razumljivo, hvala ti. :)
lp
JaTo
Posts: 257
Joined: 04 Oct 2012, 10:34
Location: Postojna

Re: Vprašanja začetnikov

Post by JaTo »

jaz bi kupil sardele doma, jih dal v sol. Ne vem pa, kako trasportirati sardele do Cresa, da bi se najbolje ohranile.
- a jih lahko pustim v soli, pa v hladilno torbo? a bi lahko tako zdržale cel dopust, če jih pustim v hladilniku in vzamem na ribolov le toliko kot jih rabim?
- ali je bolje, da jih zamrznem in potem po kosih jemljem iz zmrzovalnika?
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Vprašanja začetnikov

Post by zmešan »

Kar v sol z njimi.Zmrznjena je za e ku.c.In cel dopust ti bojo zdržale.
Don't drink water,because fish fuck in it.
Post Reply