Vprašanja začetnikov

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
Odgovori
Uporabniški avatar
CBB
Kraj: Horjul

Re: Vprašanja začetnikov

Odgovor Napisal/-a CBB » 08 Avg 2016, 21:25

JaTo napisal/-a:jaz bi kupil sardele doma, jih dal v sol. Ne vem pa, kako trasportirati sardele do Cresa, da bi se najbolje ohranile.
- a jih lahko pustim v soli, pa v hladilno torbo? a bi lahko tako zdržale cel dopust, če jih pustim v hladilniku in vzamem na ribolov le toliko kot jih rabim?
- ali je bolje, da jih zamrznem in potem po kosih jemljem iz zmrzovalnika?
Nasoljene sardele daj u eno plasrično posodo s klick pokrovom. Spustile bodo vodo, ki jo ne odlivaj... Take sardele ti bodo zdržale ohoho časa. Merjeno v mesecih... Če jih ne boš porabil za ribe jih lahko poješ.

Tomy6699

Odgovor Napisal/-a Tomy6699 » 29 Okt 2016, 12:09

Ojla - pri nas v Novem mestu na reki Krki sem malo gledal kakšen teden dni nazaj kako ribiči lovijo postrvi, ne vem kaka tehnika je to muharjenje al kaj...gledam eno uro, 4 ribiči samo neko laso vihtijo, noben pa nič ne ujame. Kaj je to za en hec :) malo pogledam naprej - rib polno v reki. Sam se tudi malo navdušujem - predvsem takrat ko gremo s familijo malo na morje...vendar nisem prepričan, da bi bil ne vem kakšen užitek samo namakat trnek, verjetno nek profi nikoli ne bom...

Lp iz dolenske
Slika Žužemberk - najlepša vas v Slo :)

snowzoor

Odgovor Napisal/-a snowzoor » 05 Jul 2017, 09:49

Zanima me, kako izbrati pozicijo za ribolov na grund. Predvsem me moti, ko pridem na pozicijo, ter vržem in zadanem v travo, ter morem utrgat. Včasih se mi zgodi, da je prvih 30 metrov brez trave, če pa vržem dlje, pa trava ter trgam. :grrr:
LP

B0ris
Kraj: Dolenjska

Odgovor Napisal/-a B0ris » 05 Jul 2017, 09:58

snowzoor napisal/-a:
05 Jul 2017, 09:49
Zanima me, kako izbrati pozicijo za ribolov na grund. Predvsem me moti, ko pridem na pozicijo, ter vržem in zadanem v travo, ter morem utrgat. Včasih se mi zgodi, da je prvih 30 metrov brez trave, če pa vržem dlje, pa trava ter trgam. :grrr:
LP
Tudi jaz sem se to vedno spraševal, vendar nekega univerzalnega recepta/nasveta ni :smrk:
Predlagam, da vzameš masko in gasa v vodo, ter preveriš teren. Verjemi, da ti bo tako še najlažje :yeah:

Uporabniški avatar
kr'en
The Boss
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a kr'en » 05 Jul 2017, 10:19

Poleti definitivno greš najprej z masko v vodo in pogledaš kam metat in si je, če boš lovil cel dopust z enega spota, najbolje postaviti kar marker bojo ki jo narediš iz plastenke, laksa in dovolj težkega kamna.

snowzoor

Odgovor Napisal/-a snowzoor » 05 Jul 2017, 10:25

Torej, z masko greš v vodo, ter poizkušaš najti lise kjer ni trave, ki jih označiš z bojo? :fish:

Uporabniški avatar
Anze
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a Anze » 06 Jul 2017, 11:12

@JaTo jaz kupim sardele kar v lidlu ali hofru (1kg 3€). Pripeljem jih v hladilni torbi, nato pa dam v zamrzovalnik. Sardelce so lepo zamrznjene - vsaka posebej, tako da jih lahko jemlješ iz vreče vsako posebej.

ribič83828

Odgovor Napisal/-a ribič83828 » 06 Sep 2017, 11:17

Na kaj se mi splača loviti pri izolski ladjedelnici , pa katere ribe.

Odgovori