Brancin na naravne vabe

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Lov na brancina

Post by tinker »

Zgoraj opisane metode ribolova sem opazoval na trajektnem pomolu v Tkonu....ulovi brancinov so bili lepi. ;) ;)
User avatar
Suhokranjčan
Posts: 56
Joined: 03 Jul 2008, 15:51

Re: Lov na brancina

Post by Suhokranjčan »

Ke rletos grem za 12 dni na Tkon! :aaa:
Čez dan mal trenirat za oktober, zutrej pa zvečer (oziroma ponoč) pa :fish: cant wait....... :slin:

Sam še nekaj ... debelina laksa in velikost trneka?
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Lov na brancina

Post by tinker »

Ni treba pretiravat, najlon do 0.30mm max, trnek tak, da lahko kvalitetno napičiš kos srdele (št.1 ali 2 po ownerju)...za hec lahko probaš tudi živega ali mrtvega gavuna, to tudi pali. S križakom naloviš kantico gavunov in jih lepo napičiš na mali trnek čez oči ali gobec in v vodo, v tem primeru najlon tanjši - 0.22mm...
Ma, vse pali, kjer so prisotni mali brancini...ti ob večernih urah pobirajo vse kar je ribjega...pa še ušate in šaruni zraven...V Tkonu so lovili brankote tam ca 35-50 dkg.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov na brancina

Post by kr'en »

Nalovi kozice in daj dve na trnek, obrnjeni eno proti drugi to tudi pali. To bom sporbal jaz ob prvi priliki ko bom šel zvečer in čez noč lovit. :)
Image
User avatar
Suhokranjčan
Posts: 56
Joined: 03 Jul 2008, 15:51

Re: Lov na brancina

Post by Suhokranjčan »

a čez noč riba vid vabo? Če recimo vaba na tleh leži?
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov na brancina

Post by kr'en »

Če je to kak bibi ali morski črv ali kozica, kaj drugega setlikastega..., potem ja. Sicer pa ribe ne zaznavajo samo z vidom ampak tudi vohom in pobočnico.
Image
RobertoDee

Re: Lov na brancina

Post by RobertoDee »

sicer sem nov na forumu a nekaj izkusenj o brancinih imam.. posebej za to leto sem se nekak posebej na njih vrgel... sicer panula pa vobler, pa se kaj dobi... zanimajo pa me vase izkusnje na celo sardelo... to me nekak mika zdaj ko grem jutri lovit.. lovim med porecem in vrsarjem.. lp vsem
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov na brancina

Post by kr'en »

Pozdravljen in dobrodošel

Preveč pametoval sicer nebi, ampak jaz bi probal celo srdelo na sistem a volo, torej brez obtežitve. Sploh okoli kake luke ali kje kjer ribiči razlagajo svoj ulov in so brancini vajeni take mrtve hrane.
Image
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Lov na brancina

Post by proton »

Predvsem luke, drugače boš prej ugorja gor fasal. Na "divjem" terenu bi prej poskušal s kozicami, malimi šparčki, ušaticami ...
Mico_97
Posts: 50
Joined: 04 Aug 2009, 16:31

Re: Lov na brancina

Post by Mico_97 »

Lani ko sem lovil iz obale poleg mad umagom in dajlo v vasici dajla sem zjutraj nekje ob šesti zagledal najprej eno ribo ki se je vrgla iz vode približno pol metra nato za 5 min. še drugo pomojem iste vrste ( vse nekje 40-50 m od obale). Bi lahko to bil brancin? Iglica že ni bila.
Post Reply