Ribolov z lokom - fračo - ostjo

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
User avatar
cunde
Posts: 90
Joined: 15 Nov 2012, 19:20
Contact:

Ribolov z lokom - fračo - ostjo

Post by cunde »

Pozdravljeni

Zanima me, ali je dovoljeno loviti z lokom oziroma - fračko - ostjo...oziroma če se komu sanja kakšna dovolilnica je potrebna za lov s harpuno iz kopnega v morje. Na Hrvaškem se ne sme loviti z ostjo, ne vem pa če to velja tudi za ribiče, ki imajo dovoljenje za podvodni ribolov, saj je ost lahko nekaka primitvna puška.....
Lov z ostjo je prvinski način lova - neptun ima ost ..... Včasih sva z dedom nalovila toliko sip z ostjo, da je hranil z njimi mačke.....
Res se mi zdi neumno, da je to kar naenkrat prepovedano....oz. ne vem kako je pri nas. Zanima me če kdo ve kako je s tem v Italiji.
Večkrat ko lovim lignje opazim velike kose (brancine...) ki plavajo mimo mene čisto ob robu....imam tudi zimsko varianto harpunice-frače in najraje bi si naredil klasično ost za sipe kot v straih časih, samo me matra, kako je to zakonsko poštimano, če se komu kaj sanja ?
Ko berem zakonik nikjer ne omejnja loka, osti itd....plačal bi tudi letno za podvodni ribolov če imaš potem mir.

LP pozdrav Vsem skupaj in upam da bo letos kaj več lignjev kot lani.....
Športno orožje na gumi elastiko http://www.smallestharpoon.com/
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Ribolov z lokom - fračo - ostjo

Post by sova »

Samo tisti, ki imajo letno karto (Ribolovci vlasnici godišnjih dozvola pored navedenih ribolovnih alata i opreme smiju u ribolovu koristiti još i osti (do dva komada)). V Italiji sem pa videl, ko je čas za lignje, več talijancev, ki zvečer v Grignanu nabadajo sipe po marini med barkami. Nevem pa kako je z dovolinicami za to. Bi moral enkrat vprašat nekoga, ki to dela kako in kaj. Mogoče, ko bo bolj sezona za lignje, če se ti ne mudi ali pa vprašaš sam. A ne loviš tudi ti dol okrog?

lp.
Image
User avatar
cunde
Posts: 90
Joined: 15 Nov 2012, 19:20
Contact:

Re: Ribolov z lokom - fračo - ostjo

Post by cunde »

Lovim tam, vendar nisem videl še nikogar loviti z ostjo, mi smo lovili včasih z ostjo ob 5ih zjutraj sem pa videl kako nabirajo rakovice ponoči...Po moje je v Italiji dovoljeno z ostjo - to je tradicija, me pa zanima tudi za lok oz. majhno fračko na harpuno..
Za italijo je itak ena registracija za lov z obale, čolna in podvodni ribolov in še to je zastonj, zato menim da ne komplicirajo tako kot naše brihtice, ki kopirajo Hrvate ko je treba kaj zakomplicirati. Onemogočili so prvinski način ribolova, jih bo neptun kaznoval..... :bwahaha:
Neptuna naj zdej narišejo s podvodno puško ali ribiško palico, odvisno od dovolilnice .....
Res me jezi kam smo prišli....brihtice ki pišejo zakone......Italija, Grčija ....ne komplicirajo, zato jaz "streljam" samo v italiji ker streljam bolj za gušt, da grem sploh v vodo, drugače mi je dolgčas na plaži, pa imam seboj igrače kot otroci. :fish: Image
Športno orožje na gumi elastiko http://www.smallestharpoon.com/
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Ribolov z lokom - fračo - ostjo

Post by sova »

Image
User avatar
cunde
Posts: 90
Joined: 15 Nov 2012, 19:20
Contact:

Re: Ribolov z lokom - fračo - ostjo

Post by cunde »

Ne znam toliko, bo Blisk povedal :argh: Moja zna pa ji ne upam težit s tem oz. jo morit hahahah.....Za ang, in nem ni panike it. pa ne znam toliko za zakone brat. Za kako pašto ali pa peškafondo kupit se že zmenim....je pa itak prevajalnik google če je še kaj drugega zanimivega na teh forumih.... Me pa zanima če lahko pri nas loviš z ostjo če imaš letno karto. Zdaj se bliža konec leta, si jo bom itak moral omisliti ...in mogoče še za puško ......da imam mir. Zanima me, če ima še kdo podobne igrače in kako je z dovolilnicami ?
Športno orožje na gumi elastiko http://www.smallestharpoon.com/
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Ribolov z lokom - fračo - ostjo

Post by blisk »

Lok ni nikjer definiran. Če loviš z njim pod vodo se smatra kot podvodna puška, za lov z obale ni predvideno. V Italiji lahko loviš z ostjo samo povsod je omenjen čoln. za lovit z obale ni nikjer nič napisano. Kako je pri nas pa nimam pojma. Če povem prav po pravici pri nas sploh še nisem lovil, edino takrat ko smo se dobili v Strunjanu sem 2x vrgel egi :bwahaha:
User avatar
cunde
Posts: 90
Joined: 15 Nov 2012, 19:20
Contact:

Re: Ribolov z lokom - fračo - ostjo

Post by cunde »

Pozdravljen Blisk in co. Končno so se izpolnile sanje z jadrnico in so se postavili vsi planeti - urejanje papirjev in tehnike končano. Zdaj ko je skoraj vse tipitopi bo treba kaj v akcijo. Če še koga od poznanih/nepoznanih zanima kaka zimska vaja naj se javi. Za Bliska vem da je navajen mraza in vetra. Imam dve novi igrački za sprobat - prva je frača/harpuna s karbosnko puščico, tadruga pa puška živa beštija. Obe za streljanje iz plovila ali kopnega v morje.
ImageImageImage
Samo napiši kdaj imaš čas.....pa kam se splača to sprobat, pomoje v Italiji ni težav ? Po novem letu bom nabavil dovolilnice tudi za SLO da lahko sploh seboj vozim :ojej:
Športno orožje na gumi elastiko http://www.smallestharpoon.com/
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Ribolov z lokom - fračo - ostjo

Post by CBB »

cunde wrote:Pozdravljen Blisk in co. Končno so se izpolnile sanje z jadrnico in so se postavili vsi planeti - urejanje papirjev in tehnike končano. Zdaj ko je skoraj vse tipitopi bo treba kaj v akcijo. Če še koga od poznanih/nepoznanih zanima kaka zimska vaja naj se javi. Za Bliska vem da je navajen mraza in vetra. Imam dve novi igrački za sprobat - prva je frača/harpuna s karbosnko puščico, tadruga pa puška živa beštija. Obe za streljanje iz plovila ali kopnega v morje.
ImageImageImage
Samo napiši kdaj imaš čas.....pa kam se splača to sprobat, pomoje v Italiji ni težav ? Po novem letu bom nabavil dovolilnice tudi za SLO da lahko sploh seboj vozim :ojej:
Mislim, da na tak način ni dovoljeno loviti. Na hrvaškem sigurno ne, za slo in ita pa ne vem.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Ribolov z lokom - fračo - ostjo

Post by sova »

Čestitke za jadrnico cunde :yeah: . Zdaj pa gas in čimveč ribolovnih dni na barki. Ob priliki pa napiši kaj več o pridobitvi. :jadranje:

lp.
Image
User avatar
cunde
Posts: 90
Joined: 15 Nov 2012, 19:20
Contact:

Re: Ribolov z lokom - fračo - ostjo

Post by cunde »

Bi šli kar v Itaijo kjer imamo veljavne papirje,vsaj do novega leta dokler ne kupim dovolilnice za podvodni ribolov za SLO, za Hrvaško je itak sproti za nabavljat....
Sem slišal da je v Vilagotu v kanalu dosti brancinov v jatah, vsaj en kolega jih je opazil, samo me zanima če je tam dovoljeno straljati ker je kao marina - ni povsod po celem kanalu ?
Športno orožje na gumi elastiko http://www.smallestharpoon.com/
Post Reply