Tehnika lovljenja A VOLO

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Tehnika lovljenja A VOLO

Post by brezo »

Pozdravljeni!

Zanima me, če lahko kdo od poznavalcev opiše tehniko lovljenja rib a volo. Osnovo kaj to je, kje se to lovi, kakšne vrste rib se lovi s to tehniko, kakšne vrste vab uporabljamo, ješkanje... skratka use :)

Zadeva me zanima če se bom slučajno kdaj odločil poskusit na ta način lovit. Po forumu je nekaj informacij ampak so delne in menim da bi bilo prav, da imamo tudi to tehniko napisano kot topic v enem kosu na enem mestu. :yeah:
Last edited by brezo on 09 Jan 2016, 20:29, edited 1 time in total.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Tehnia lovljenja A VOLO

Post by CBB »

A volo pomeni, da loviš z vabo, brez svinca, brez plovca. Torej laks, na koncu trnek, na trneku vaba. Vržeš in pustiš, da vaba počasi pada proti dnu. To je odlična tehnika za lov plave ribe, ki se zadržuje na vrhu in skozi celotni vodni stolpec do dna. Lepo se lovijo tudi šnjuri, ušate, bukve... Za vabo se največkrat uporablja cela sardela, ki jo naješkaš na dva trneka, navezana na najlon eden za drugim. Glede na to, da sklepam da ti je google tuja stvar, ti prilagam še tale link: http://www.harpoon.si/uploads/server/PM ... nacina.pdf
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Tehnika lovljenja A VOLO

Post by brezo »

Jaz in google sva kar prijatelja, ta topic sem odprl samo za to da bomo imeli opisane vse tehnike lovljenja. Kot so opisane jig in egi tehnike, tudi ribolov s plovcem imamo topic, bi lahko imeli tudi a volo topic. Svoj sarkazem lahko prisparas drugemu moj post oz topic je bil napisan dobronamerno.

Hvala za link!
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Tehnika lovljenja A VOLO

Post by CBB »

Ajga, brez panike:) ni bilo nič sarkazma tu:) a volo sem pa drugač že jest opisoval, ampak nima veze mi ni bilo problem še enkrat. A volo je odlična reč ampak ne za zdaj.
Modra_Skusa
Posts: 58
Joined: 13 Sep 2015, 16:04

Re: Tehnika lovljenja A VOLO

Post by Modra_Skusa »

A volo je tudi zelo primeren za lov brancina v vecernih urah. Osnovni tandem z dvema trnkoma, sardela, nic obtezitev in nic svincev. Postavimo se na osvetljen pomol v senco in vrzemo, da pocasi tone do dna.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Tehnika lovljenja A VOLO

Post by kr'en »

Jap to je preverjena takitka, dobro deluje tudi v lukah kjer ribiške ladje čistijo svoj ulov, aka. Mali Lošinj nekoč (ali še zmeraj, ne vem več?). :)
Image
Modra_Skusa
Posts: 58
Joined: 13 Sep 2015, 16:04

Re: Tehnika lovljenja A VOLO

Post by Modra_Skusa »

kr'en wrote:Jap to je preverjena takitka, dobro deluje tudi v lukah kjer ribiške ladje čistijo svoj ulov, aka. Mali Lošinj nekoč (ali še zmeraj, ne vem več?). :)
Ja, predvsem domacini in tudi turisti, ki jih na Losinju ni malo, ko cistijo svoj ulov.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Tehnika lovljenja A VOLO

Post by CBB »

Modra_Skusa wrote:
kr'en wrote:Jap to je preverjena takitka, dobro deluje tudi v lukah kjer ribiške ladje čistijo svoj ulov, aka. Mali Lošinj nekoč (ali še zmeraj, ne vem več?). :)
Ja, predvsem domacini in tudi turisti, ki jih na Losinju ni malo, ko cistijo svoj ulov.
Lošinj je specifičen, ker se za plicaricami, ki pridejo z lova pripeljejo palamide. In takrat je na tistem delu 30 ribičev, ki mečejo vsak svojo sardelo... In ko prižge taprava palamida zapentlja vseh 30 laksov in včasih zmaga:) velikokrat pa tudi ne.
User avatar
jerebinho
Posts: 76
Joined: 19 Sep 2012, 18:02
Location: Ljubljana

Re: Tehnika lovljenja A VOLO

Post by jerebinho »

Hudič je, ker Lošinj ni več tak kot je bil 2 leti nazaj s plivaricami (tisti, ki prisegajo na ribolov na "divjem", se pač ne bodo strinjali). Zdaj so teme o palamidah z obale povsod na forumih potihnile. Se pa na a volo zdaj lepo lovi strelke v Plominu (isti vzrok --> plivarice). Seveda z obvezno zajlo.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Tehnika lovljenja A VOLO

Post by CBB »

jerebinho wrote:Hudič je, ker Lošinj ni več tak kot je bil 2 leti nazaj s plivaricami (tisti, ki prisegajo na ribolov na "divjem", se pač ne bodo strinjali). Zdaj so teme o palamidah z obale povsod na forumih potihnile. Se pa na a volo zdaj lepo lovi strelke v Plominu (isti vzrok --> plivarice). Seveda z obvezno zajlo.
To je res. Kar pa se strelk tiče - Plomin je odlična lokacija in to golazen je treba čimprej iztrebit. Strelka iz mojega trneka živa ne bo prišla. Če bo premajhna, jo bom vrgu pa galebu.
Post Reply