Plovčkanje na morju

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Plovčkanje na morju

Post by CBB »

Zdravo,

malo sem delal inventuro ribiške opreme in ugotovil, da je ena moja all around daiwa, ki je namenjena plovčkanju počasi za u smetnjak:) Zgleda, da jo je nekdo pohodil, jaz je nisem:) Glede na to, da je že stara ohoho je čas, da v ta namen dobim nekaj novega. Zdaj pa me v poplavi vseh teh tehnik in vrst ribolova matra to, da ne vem, kaj naj kupim:) Torej, palica bo namenjena plovčkanju in tehniki "a-volo". Ničemer drugem, za druge reči imam druge palice. Otroke je treba peljat na rivo in tam lovimo šnjure, ušate, skuše in podobno ribo. Lovimo pa ponavadi s kar težkimi waggler plovčki, tam okoli 10g. Zdaj pa, kaj hudiča je temu najbolj primerno:

- feeder palica
- bolognese palica
- match palica


Vse so si na nek način podobne, pa hkrati različne:) Evo, znalci, pa da vas vidim s pametnimi nasveti in seveda obrazložitvijo. Komaj čakam :aaa:
User avatar
Anze
Posts: 179
Joined: 04 Aug 2010, 18:07
Location: Krško

Re: Plovčkanje na morju

Post by Anze »

Ravno sem napisal post v temi lov na grunt - jaz imam match palico, ki je namenjena vaglerjem (malo trša), in je odlična za avolo.

Feeder je pomoje brezveze, ker občutljiv vrh je uporaben za grund, ne za avolo ali plovec. Bolognese je pa štorasta za mahat :)
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Plovčkanje na morju

Post by CBB »

Anze wrote:Ravno sem napisal post v temi lov na grunt - jaz imam match palico, ki je namenjena vaglerjem (malo trša), in je odlična za avolo.

Feeder je pomoje brezveze, ker občutljiv vrh je uporaben za grund, ne za avolo ali plovec. Bolognese je pa štorasta za mahat :)
Se mi je zdelo, da bo tako:) Se pravi eno luštno match šibo in to je to:)
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Plovčkanje na morju

Post by blisk »

Sam lovim s 5 m bolognese palico in mi ne deluje nič nerodna pa tudi ne vem kaj imaš za mahat z njo. Je pa res da ko prešaltaš z 2 meterske spinerce na 5 m palico se moraš prvo malo privadit.
Je pa tako da če bi sam jemal novo palico bi vzel match palico z velikimi rinkami, sedaj pri bolognesu me zezajo ravno mini rinkice pri uporabi štoperjev za wagler. Ajd če dam gor štoper iz vrvice še gre, ko je pa gor silikonski so pa problemi
User avatar
Anze
Posts: 179
Joined: 04 Aug 2010, 18:07
Location: Krško

Re: Plovčkanje na morju

Post by Anze »

blisk wrote:Sam lovim s 5 m bolognese palico in mi ne deluje nič nerodna pa tudi ne vem kaj imaš za mahat z njo.
Govoril sem o "a volo", kjer je treba malo zamahniti da brez obtežitve poleti 15m.
TrNek
Posts: 41
Joined: 27 Jun 2014, 20:59

Re: Plovčkanje na morju

Post by TrNek »

Pomoje bi bla zelo dobra palica za mešani ribolov daiwa aqualite power float.
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Plovčkanje na morju

Post by spidx »

Jaz imam za plovčkanje oz. avolo tole match palico: http://www.blinkersport.si/index.php?st ... rodid=4290 . Tudi težje waglerje mečeš brez problema, z njo sem super zadovoljen, priporočam! :yeah:
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Plovčkanje na morju

Post by blisk »

A mi zna kdo razložit katera je sploh bistvena razlika med match in bolo palico. Vem da je ena za waglerje in druga za plovček, zanima me razlika v lastnostih. To boljše veste tisti ki lovite na sladki vodi.
User avatar
Anze
Posts: 179
Joined: 04 Aug 2010, 18:07
Location: Krško

Re: Plovčkanje na morju

Post by Anze »

Match se primarno uporablja za vaglerje, kraparijo, belo ribo, tudi beličarjenje s tokom(dolžina ~4m), medtem ko bolognese je primarno za beličarjenje s tokom na večjih globinah in večjih oddaljenostih od obale (dolžina palice do 7m+). Za druge namene je pa jih pa jaz ne uporabljam na sladki vodi.

Match palica je neprimerno lažja in ponavadi je 3-delna, medtem ko bolognese so teleskopi z zelo finim vrhom, ki se ne razume dobro z vejami.
Lahko da se motim, imam dva bolj nizkocenovna bolognesa in boljši match, tako da je moje mnenje lahko pristransko. Meni je match najljubša palica, lahka, črvsta, odzivna, uporabljam tudi za lov na dnu na sladki vodi z 20g svincem.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Plovčkanje na morju

Post by blisk »

Pri match palicah me edino moti da rad poči vrh če daš gor malenkost pretežek wagler, vsaj tako sem videl že nekajkrat. Ne vem pa ali so bile to poceni varianta palic ali ne. Kolega s katerim loviva skupaj ima match, jaz pa bolognese. Njegova palica je res precej elegantnejša, samo ko pridejo plovčki ali bombarda v igro bi takoj zamenjal z mano. Je pa res bolognese palica precej nerodna dokler se ne navadiš. Imam 5 m bolognes, neki oldskul, verjetno prve karbonske palice ki so prišle ven pa sedaj ko sem se navadil ga ne zamenjam :yeah:
Post Reply