Vprašanja začetnikov

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Vprašanja začetnikov

Post by kr'en »

Se posipljem s pepelom, res gre Rižana v luki ven. :) Sem gledal geopedio in tam kaže češ da je Badaševica povezana s škocjanskim zatokom.
Image
ber_tok
Posts: 118
Joined: 24 Jul 2016, 23:15

Re: Vprašanja začetnikov

Post by ber_tok »

Najverjetneje da je en del badaševice povezan s škocjanskim zatokom( odcep Rižane), ker je kar nekaj kanalov tam, nevem pa kam vsi udarijo ven ;).
User avatar
mihat
Posts: 46
Joined: 22 Feb 2016, 15:08
Location: Koper

Re: Vprašanja začetnikov

Post by mihat »

Na izlivu Badaševice v semedeli lovijo bolj pomladi in poleti....skoraj vedno na živega ciplja ponoči...so brancini, pride tudi kakšen kalamar, na fix navezo in korejčka kakšna mormora,špari,oradelca in če maš srečo bižat.
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Vprašanja začetnikov

Post by Psycho »

A ni lov na žive vretenčarje pri nas prepovedan? :o
Usus magister est optimus.
User avatar
mihat
Posts: 46
Joined: 22 Feb 2016, 15:08
Location: Koper

Re: Vprašanja začetnikov

Post by mihat »

Ja je prepovedan......povem kar vidim vsak dan ko grem mimo :)

Sicer pa se nebi spuščal v to debato kaj je prepovedano in kaj ni...vsak od NAS ribičev je kdaj kakšno ušpičil v želji po ulovu, bodisi je to živa vaba ali prepovedan kraj.

Večja škoda je, da se ne polovi ljudi, ki mečejo mreže tik ob obali, da se ne kaznuje smradov, ki za sabo puščajo po ribolovu na tone smeti, in nenazadnje "ribičev" ki spravijo v kanto podmerske ribice.
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: Vprašanja začetnikov

Post by branevrankar »

Pozdravljeni

Sicer nisem ravno začetnik v ribolovu (vsaj sladkovodnem ne), pa me zanima v čem je razlika med
Jigging, spinning, in egging. in katera tehnika daje najboljše rezultate.
Nekaj sem brskal po YouTube, pa mi ni nič jasno :damn:
H00mzi
Posts: 76
Joined: 01 Dec 2017, 12:36

Re: Vprašanja začetnikov

Post by H00mzi »

Jigging je lov z tezjimi vabami ki tonejo do dna vecina akcije se dogaja v vertikalni smeri torej vaba dela ko pada proti dnu in ko jo potegnes je akcija podobna voblerju ali bolje zlici, poznas vertical jigging recimo iz colna kjer je akcija samo gor in dol ter shore jigging kjer se lovi z obale pri tem gre vab nekako v obliki zvrnjene crke Z....\|\|\|....prednost jigginga je zame definitivno v tem da lahko prilagajas globino pri lateri lovis, lahko gres po povrsju ali pa pri podnu

Spinning je kakrsno koli navijanje plasticnih vab, silikonov, blinkerjev,..... Globino dolocis z izbiro vabe, vendar v glavnem delujejo pri povrsju.

Egging pa je lov na lignje in sipe s peskafondam, al kako je ze slovenski izraz za vabo
H00mzi
Posts: 76
Joined: 01 Dec 2017, 12:36

Re: Vprašanja začetnikov

Post by H00mzi »

Kar se tice rezultatov, ne mores rect. Bi rekel da se gre bolj na kaksnem terenu in globini lovis in pa na kaksno ribo ciljas, na zobatca ali kirnjo gres tezko spinat, na brancina pa tezko z jigi, je pa vse mozno, sam sem dobil in kirnjo in zobatca ze na vobler, res pa da so to manjsi in redkejsi primeri
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: Vprašanja začetnikov

Post by branevrankar »

Najlepša hvala za schnellkurz :)
Sam sem mislil, da je pri eni tehniki samo vijačenje vabe, pri drugi pa vijačenje in potegovanje palice kot pri muharjenju... :damn:
skoda23
Posts: 118
Joined: 15 Aug 2018, 16:09

Kako montirati mehke vabe (dagnje, ježka, polže...)

Post by skoda23 »

S kakšno vrvico in kako montirati vabe ki so mehke in ki hitro padejo/zlezejo s trneka? Prosim za kakšen filemček, sliko kako poviti dagnjo, meso ježka itd. Lahko Uporabim navaden "Cvern" za šivati ?
Post Reply