Zamenjava trojčkov na voblerjih s singli?

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Zamenjava trojčkov na voblerjih s singli?

Post by CBB »

je kdo kdaj razmišljal, da bi trojčke na voblerjih zamenjal z navadnimi trneki? Malo mi gre na živce, da se velikokrat zapletejo v laks, pa tudi zadnje 3 brankote, ki sem jih ujel na vobler, vsi trije so se sami odpeli, ko sem jih potegnil na suho. Kot bi bili slabo zapeti.
Tisti, ki sem ga ujel na silikon je bil zapet tako, da se tudi z božjo pomočjo sam ne bi odpel...
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Zamenjava trojčkov na voblerjih s singli?

Post by kr'en »

Jaz imam na vseh voblerjih za brancina gor namenske single trnke. Išči po internetu (recimo ebay) pod imenom single plugging hook. Priporočljivo je da so saltwater ready. Moji niso in so vsi zarustali, moram nove kupit.

Delajo jih Decoy, Gamakatsu, Owner, pa najbrž še kaka firma.

Realizacija rib ni dosti manjpa kot pri trojčkih, plus nimaš težav z lovom v pličakih kjer se trojček zahaklja ob čisto vsako prepreko.
Image
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Zamenjava trojčkov na voblerjih s singli?

Post by CBB »

kr'en wrote:Jaz imam na vseh voblerjih za brancina gor namenske single trnke. Išči po internetu (recimo ebay) pod imenom single plugging hook. Priporočljivo je da so saltwater ready. Moji niso in so vsi zarustali, moram nove kupit.

Delajo jih Decoy, Gamakatsu, Owner, pa najbrž še kaka firma.

Realizacija rib ni dosti manjpa kot pri trojčkih, plus nimaš težav z lovom v pličakih kjer se trojček zahaklja ob čisto vsako prepreko.
Kakšno velikost si montiral? Na recimo 9cm, 12cm ali 15 cm voblerje?
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Zamenjava trojčkov na voblerjih s singli?

Post by kr'en »

Če se prav spomnim sem dal na tiste manjše od 10 cm velikost 1, na večje od 10 cm pa 1/0, Ownerjeve.
Image
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Zamenjava trojčkov na voblerjih s singli?

Post by tinker »

kr'en wrote:Če se prav spomnim sem dal na tiste manjše od 10 cm velikost 1, na večje od 10 cm pa 1/0, Ownerjeve.

Jaz dajem na voblerje od 10 cm+, single assiste od Decoya 1/0. Iste dajem tudi na slow jige zadaj.
Fina zadevica. Rostfrei.
Image

Na voblerje 15cm+, dajem Decoy 3/0.
_SilverArrow_
Posts: 258
Joined: 06 Aug 2014, 21:56

Re: Zamenjava trojčkov na voblerjih s singli?

Post by _SilverArrow_ »

Tud jaz sem jih zamenju zarad terena. So pa drugacni trnki kot te kot ste jih pokazali saj naj bi bil nov model. Cena je pa bla ista tako da sem vzel ta nov model raje. Imeli so jih pa od ownerja,decoya in gamakatsu te ki sem jih jaz vzel. Danes pa sprobat zadevo :yeah: :aaa:
https://imgur.com/a/Ic31z
špeci
Posts: 476
Joined: 06 Mar 2013, 15:11

Re: Zamenjava trojčkov na voblerjih s singli?

Post by špeci »

Kaj pa, če trojčke porežeš ali je akcija ista?

Lp
_SilverArrow_
Posts: 258
Joined: 06 Aug 2014, 21:56

Re: Zamenjava trojčkov na voblerjih s singli?

Post by _SilverArrow_ »

Akcija bo ista najbrz nevem pa ce bodo zapeli enako ribo... Drgac pa ja en paket notr jih je 6 komadov pride 4,50 eura...
špeci
Posts: 476
Joined: 06 Mar 2013, 15:11

Re: Zamenjava trojčkov na voblerjih s singli?

Post by špeci »

Pol bi bili ti vredu Image

Lp
_SilverArrow_
Posts: 258
Joined: 06 Aug 2014, 21:56

Re: Zamenjava trojčkov na voblerjih s singli?

Post by _SilverArrow_ »

Pise da so za jigging ampak poglej mojo sliko ali pa eno visjo pa bos opazu da ono oko kjer zakahljas je drugacno, ti tvoji ce bos dal gor na voblerje ti bodo stali postrani...
Post Reply