Shore casting- Shore game

Shore jigging in spinning z obale
Post Reply
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Shore casting- Shore game

Post by CBB »

tinker wrote:Madona že polleta nobenega novega vpisa v ta čudovit topic :?

Izumrli nismo, lovimo, čedalje več nas je, a ujame se bolj malo....letos sem od Novega leta naprej 3x lovil...pa 0/0 (shore game pristop)
Vem, da ni sezona še v polnem zamahu oz. se bo počasi šele dobro začela. Vseeno sem prepričan, da shore game daje največje adrenalinske užitke nam seaspinerjem :yeah:

Moja oprema za shore game ostaja tudi letos ista:
Palica: Palms Shoregun SFGS 103XH
Rola: Daiwa Catalina 4000
Špaga: Varivas Avani Casting PE 3
Predvez: Seaguar soft 0.43mm

Vabe so bolj kot ne iste, edina prava novost je odkritje Stayby-a - Mangrove Studio Volador 130mm in 65g

Image
Image

Fantastičen stickbait (tuna, GT), leti fantastično, akcija fenomenalna, lahko vodljiv....za naš Jadran je primeren za jesenske gofe (felune) in poletne zubote, pa seveda plava riba.

Ko bo kaj za pokazat in povedat, pokažemo in povemo :P
Iz kje pa si ga uvozil?
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore casting- Shore game

Post by tinker »

@blisk - lignjelovu se kategorično izmikam. Zanalašč in pod polno zavestjo, ker če bi se lotil še lignjev, bi se mi zmešalo...
@cbb - voladorje "dila" Stayby. On je pravi naslov za tovrstne "voblerje".
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Shore casting- Shore game

Post by blisk »

Ma ne tinker, saj ni tako hudo. Pa ja ne boš celo zimo brez ulova :yeah:
Če špilaš shore jigging čez leto na ribe, greš pozimi z drugimi jigi na lignje. Sicer pa egging je tudi shore game ahahahahhhaa
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore casting- Shore game

Post by tinker »

blisk wrote:Ma ne tinker, saj ni tako hudo. Pa ja ne boš celo zimo brez ulova :yeah:
Če špilaš shore jigging čez leto na ribe, greš pozimi z drugimi jigi na lignje. Sicer pa egging je tudi shore game ahahahahhhaa
Zima je za Kanarce :D , take so želje, plani, realizacije pa ni in ni....
jure82
Posts: 24
Joined: 17 Feb 2015, 20:06

Re: Shore casting- Shore game

Post by jure82 »

Bi bilo smiselno čez prvomajske praznike spinat in jigat v okolici pule?
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Shore casting- Shore game

Post by blisk »

Jaz bom :yeah:
vid
Posts: 8
Joined: 27 Nov 2014, 00:41

Re: Shore casting- Shore game

Post by vid »

Tinker kako se ti je obnesel Larus 34? LP Vid
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore casting- Shore game

Post by tinker »

Ne vem, kaj naj rečem, leti lepo, stabilno in daleč, akcija srednje agresivna levo desno, ni kaj rečt. Kvaliteta izdelave brezibna.
Kljub precej kilometrine, ulov nanj = 0.
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Shore casting- Shore game

Post by Twinman1979 »

Vobler za v modro. Za lačne pelagične ribe.
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore casting- Shore game

Post by tinker »

Po dolgem času malo prebiram te teme in vidim, da se je dinamika pisanja v te topic-e precej umirila :rofl:
Razlogov je seveda več, zase pa lahko povem, da se lovi kar veliko. Intenziteta ribolova se povečuje, išče se nove lokacije, nove izzive.
Zakaj se ne piše več toliko ne vem, zase pa lahko povem:

1. Sem/smo dosegli neko raven opreme, ki nam sedaj služi že 2 sezoni in več. Nimam več potrebe po menjavanju opreme (palica/rola/špaga/nabor vab) in zato tudi ni več debat okoli opreme. Palico imam že tretjo sezono isto (Palms Shoregun SFGS 103 XH, CW 30-90g), rolo isto (Catalina 4000), špaga ista (Varivas PE 3), vabe pa sem reduciral na najbolj lovne in najbolj preizkušene v mojih ribolovih, predvsem ciljno na plavo ribo in zubota. Najraje pa lovim v pučino, z zunanjih rtov v plavo....

2. Lovim samo še s 3 različnimi jigi - Major Craft Jigpara Semilong 60g (VanFook Jiggen Twin 2/0 assisti), Shout Shiver 60g (VanFook Jiggen Twin 1/0 assisti) in Zetz Slow Blatt Cast 60g (VanFook Jiggen Twin 1/0 assisti)...Jigpara je allaround jig, zadnja dva pa slow jiga.

3. Shore slow jigging - prakticiram samo še tovrstni tip ribolova z jigi. Lansko sezono sem vse ribe ujel na to tehniko, speed jigov nisem več uporabljal in jih verjetno tudi ne bom. Razloga sta dva; prvi je, da je ta tehnika precej bolj fizično prijazna do ribiča, da se lovit ure in ure, brez, da se preveč utrudiš in drugič.., kombinacija moje palice in role je zelo primerna za ta tip ribolova in uporabo 60g slow jigov. Seveda zagovorniki speed jiginga (Amber, Stayby) pravijo, da sta gof in zubo za speed...., pa sta tudi za slow :) ...munjena srdelica nad dnom je včasih bolj privlačna kot podivjana igla v begu...

4. Poleg jigov uporabljam še različne casting vabe, od voblerjev (Duo Saira 50g, Mangrove studio Volador 45g in 60g....), velikih silikonov (Fiish Black minnow 60g) do jig minnowov (Giopick 45g).

5. Pri Shoregame ribolovu lovim cca 70% jig - 30% ostale vabe, odvisno seveda od konfiguracije terena.

6. Se pa za letošnjo sezono obeta zelo zanimiv trend, ki se je deloma začel že lansko poletje...fantje, lovci na veliko divjač, se množično opremljajo s palicami gramaž nad 100g pa vse do 150g. Uporablja se jige vse do 150g, redno okoli 100g...fluorokarboni se jačajo na 0.70mm, špage na PE 4. Me prav zanima, kaj bo letošnja sezona pokazala glede tega...lansko sezono je bilo preveč izgubljenih rib zaradi morda tudi "prelahke" opreme, ča lahko palici CW 80g tako rečemo :bwahaha: ....jaz ostajam to sezono še na isti "športni" opremi. Če se izkaže, da je razvoj v jačanju opreme pravilen, potem bom športnost zamenjal s fitnesom. Tuna je tu izvzeta !

Image
Post Reply