Shore casting- Shore game

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore casting- Shore game

Post by tinker »

febola wrote: 07 Sep 2018, 10:29 Tinker ampak malice ni navaden stik :D . Ta res lovi.
ampak za probat je. Še najbližje bi bila glih duo saira ki pa je prelahka in nima akcije v padu.....
Ja, Sairo forsiram že 3 sezone. Je v v redni uporabi. Na vse možne načine (topwater, midwater, bottom jerking)....in razen 2 ušat (!?) nisem nanjo ulovil nič. Zgleda pa ultimativna vaba za vse sorte predatorjev...

Men ta Malice zgleda kot stari dobri Duel Adagio heavy, ki smo ga vsi forsirali pred leti, pa ni bilo nekih hudih uspehov. No bomo videli. Držim pesti !
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Shore casting- Shore game

Post by Đony »

tinker wrote: 07 Sep 2018, 08:12 Obstaja
Image

P.S. Vidiš, jaz sem že kar nekaj časa nazaj postal odporen na tovrstne skušnjave. Ne poznam primera iz moje osebne prakse, da bi kdo ujel zubota na stik, jih je pa mnogo mnogo napadalo zg. silikon in bilo tud ujetih. Princip ribolova je pa isti.
in kakšne gramaže uporabljate le teh ?
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore casting- Shore game

Post by tinker »

Imaš veliko kombinacij dolžin body-a + 2 sorti glave (shore, offshore).

Jaz osebno imam;
Brancin - BM #3 120mm + offshore glava 25g...za globine 4-15m
Brancin - BM #3 120mm + shore glava 12g...za globine 1-8m
Shoregame - BM #5 160mm + offshore glava 60g...za cukanje po dnu, recimo okol 20-40m.
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Shore casting- Shore game

Post by peter167 »

Evo. Podlegel sem evforiji in nabavil eno Malice.
Ker so pa ravno lice v špilu, sem dodal še eno Hydro.
Škodit ne more. Pa nekako je treba denar porabit. :damn:

Image
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: Shore casting- Shore game

Post by febola »

Ha zanimivo Peter, imam enaka dekorja. Sej verjetno sta ta dva najboljša za jadran
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: Shore casting- Shore game

Post by Bobr »

febola wrote: 26 Sep 2018, 09:28 imam enaka dekorja.
močen zaključek stavka ;) :bwahaha: :bwahaha: :bwahaha: :yeah:
Orjak
Posts: 149
Joined: 07 Aug 2015, 00:24

Re: Shore casting- Shore game

Post by Orjak »

Vrhunska prezentacija "deep spinninga" z različnimi vabami.

https://www.youtube.com/watch?v=JJKWbFPLfw4&t=271s
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Shore casting- Shore game

Post by peter167 »

Sem gledal. Pa se nič novega naučil. Meni največji problem je, kako npr. voditi vabe blizu dna npr. Duo Malice.
Jaz naredim to tako, da trnke povijem in tako vabo vržem v morje. Štejem sekunde in, ko naslednjič vržem s prostimi trnki začnem tvičat 3 do 5 sekund preden naj bi padlo na dno. :ojej: Mogoče pa nam bo odkril kako skrivno orožje v enem od naslednjih posnetkov...
Pa še nekaj. Pri njegovih videih mi ni všeč, ker se ne vidi delo rok. Ponavadi se v njegovih posnetkih ne naučiš nič. Lahko samo vidiš, kako pumpa ribo ven. :smrk:
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Shore casting- Shore game

Post by CBB »

Najbolj važno je, da paziš, kdaj vaba sede na dno in ne pustiš, da na dnu počiva. Če začneš takoj navijat je ponavadi ok. Zelo pomaga tudi če trojčke zamenjaš s single hooki.
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore casting- Shore game

Post by tinker »

CBB wrote: 28 Nov 2018, 13:10 Najbolj važno je, da paziš, kdaj vaba sede na dno in ne pustiš, da na dnu počiva. Če začneš takoj navijat je ponavadi ok. Zelo pomaga tudi če trojčke zamenjaš s single hooki.
To je vse res !

Predvsem pa se ne obremenjevat, ni treba zdej pazit na vsak meter in bit enormno precizen. Presenečeni boste, zubo zelo intenzivno rauba tudi v pol morja. Noben problem se mu ni dvignit in užagat po vabi, ki se vozi 2-3m nad dnom.

Skratka, v praksi to zgleda tko....jaz vržem vabo, jo spustim na dno, jo sunkovito privič dvignem od dna in počasi pumpam k sebi...tako se vaba dviguje v položni diagonali proti obali. Ker se tudi dno načeloma dviguje bolj ali manj položno proti obali je vaba v preceh dobri strike zoni cel čas (govorim za slow jige), speed jigi hitro pridejo nad strike zono (po enih 5-6 potegih), potem se jih mora spet spustit na dno in to ponavljat do obale.
Post Reply