Shore casting- Shore game

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Shore casting- Shore game

Post by peter167 »

Ker bolj primerne teme nisem našel, bom vprašal tukaj.
Nekako bi se rad izognil težki jigging palici. Zaenkrat imam Hart absolut spin 20-60gr. Se mi zdi, da dela ok z jigi 20 - 40 gr... Jaz pa bi rad ponudil zobatcu kaj večjega. Poskusil bom s silikoni Fiiish na težjih glavah in voblerji.
Danes sem gledal film, kjer tip lovi na mommotija 190, pa še isto palco ma, kot jaz:
https://www.youtube.com/watch?v=aLEFtq9K_7o
V planu imam nabavit še par mommotijev (nekaj že imam). Ima še kdo od vas kake izkušnje z lovom zobatca na voblerje?
Jaz zaenkrat zganjam samo teorijo... Verjetno mora bit vobler toneč in pa dovolj dolg (od 15-20cm)? Tereni pa razgibani in dokaj plitvi do 10 metrov? Kakšen predlog za model voblerja? Vesel bom vseh predlogov in zamisli. Konec koncev so ti voblerji vsi ranga 20€ + :omfg:
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore casting- Shore game

Post by tinker »

Oj,
Grčija pač :)

Za poletni spin zubota ti absolutno priporočam:

1. Fiish silikone, glede na tvojo palico ranga ca 30g...in njihovo cukanje po dnu.
2. Inchiku jige ranga 30-40g in njihovo slow cukanje malo nad dnom.
3. Voblerji - če že, toneči stikbait ranga 15 cm in 30g. Te stikbaite potem spet tvičaš nekje v spodnji tretjini stolpca (ala npr. Duo Saira)
4. Voblerji, jah, zubo je riba dna...ni glih običaj, da pobira plen pod površino. Čeprav jo tudi. Sploh je znano to sedaj v pozni pomladi, zgodnjem poletju...

Torej zubo spin = veliki silikoni, inchiku, stikbaiti.
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Shore casting- Shore game

Post by peter167 »

Hvala za navodile. Vsekakor bom poskusil tudi stick baite. Pa tudi z mommotiji bom probal. Mi je pač seaspin kolekcija všeč. :yeah: Če grški zubo pobere, potem bo tudi hrvaški moral to pojest. Fishe imam pa trojko (12cm). Bo dovolj to z 36 gr glavo ali moram nabavit večje?
Če ne bo letos nič z zubotom, bom pa drugo leto nabavljal kakšno bolj shorejig palico.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore casting- Shore game

Post by tinker »

peter167 wrote: 12 Apr 2018, 13:32 Bo dovolj to z 36 gr glavo ali moram nabavit večje?
dovolj, pa s to palico ne boš mogel večjih/težjih metat in vodit
Marko777
Posts: 16
Joined: 29 Nov 2016, 13:56

Re: Shore casting- Shore game

Post by Marko777 »

Glede voblerjev in zubotov nekaj mojih malih izkušenj. Kar nekaj se jih je v Istri obešalo na čist navadne voblerje in to celo minimalno pod gladino, je pa res da do max 2kg. In ta največji je padel na en kitajski vobler za 1 EUR:) Tudi na momottija se je kakšen lani obesil, ampak nič velikega... Za resnega zubota je pač treba bliže dna, pa kaj živega gor obesit... Mi je pa nekdo govoril, da tudi na mrtvega lignja na panulo se da kaj dobit...
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Shore casting- Shore game

Post by peter167 »

Obema hvala za odgovor. Glede na to, da me zaenkrat živa vaba in panula ne zanima, bom vseeno poskušal z voblerji, silikoni in lažjimi jigi. Bi nabavil močnejšo palico, pa se mi zdi, da bi jo premalo izkoristil. Da bi pa s seboj po skalah vlačil 2 ali 3 palce pa mi tudi ni všeč. Očitno moram poiskati svojo pot. Nekje med jadransko brancinarko in kolom za zubo jige cukat. Zaenkrat se bom kar držal tega kar imam. Očitno, po posnetku sodeč tudi zobatca spravi vsaj do obale. Pa tako ali tako mi je pomembnejši ves proces lova, kot pa sam ulov, ki pa tudi mora bit vsake toliko časa. :mrgreen:
Btw. Je že kdo skušal spravit vobler kak meter globlje s pomočjo kakega svinca meter ali dva pred vabo?
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Shore casting- Shore game

Post by kr'en »

Pride zubo tudi v plitvine in prime na obične voblerje, problem je samo zadet obdobje in plac ko je on tam. :)
Image
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore casting- Shore game

Post by tinker »

Voblerje imas tudi sinking variante.

Ribo je mozak zgubil, ker ni dal kontre. Z zubotom moras bit grob. Ima zelo kosceno celjust in se ga, sploh trojcki, trnki slabo primejo. Prbit ga je treba. 3x
H00mzi
Posts: 76
Joined: 01 Dec 2017, 12:36

Re: Shore casting- Shore game

Post by H00mzi »

Jaz bi mommotija zelooo pohvalu, sam uporabljam 140 varjanto, s 180 in 190, se nisem imel srece niti se mi zdi da plavata tako kot 140, je treba res turbo navijat da se odzoveta, 140ka pa se odzove na vsak treslaj... Predlagam ti imitacijo cipla in igle, jaz sem na njih dobil kup gofov, barakudo, palamide, lampugo, manjsega zubatca in ponesrec v grciji celo manjso mecarico in pa nekaj ki je polomilo original trojcka in spizdilo nazaj v globine....
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Shore casting- Shore game

Post by peter167 »

Pa ravno 140ko sem zadnjič pustil v vodi. :grrr:
Nič, bo treba spet v šoping.

hvala :fish:
Post Reply