Spin brancina z silikonci

Shore jigging in spinning z obale
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Spin brancina z silikonci

Post by Twinman1979 »

Pričenjam z uporabo slikonskih vab za branko spin. Predvsem male vabe 7 in 10 cm na 3 in 5 gr vabah. Palica je brancinarka 3,0 m, 5 - 28 z Daiwa 2500 rolo, 8lb pletenico in komplet deluje odlično saj se da kar daleč metat. Zanimivo mi je postalo, ker so vabe precej poceni z njimi pa lahko počneš boga in pol pa se ne bodo zapele, razen v kako potopljeno vrv ali ostanke najlonov in mrež. Pa tudi zato, ker je to ponavadi alternativa voblerjem, ko le ti ne dajo ulova. Zaenkrat uporabljam montažo na jig glave, tako da je trnek na hrbtu vabe. Uporabljam par tipov vab v naravnih barvah. Nekaj jih je tipa slug, nekaj paddle tail in nekaj z dvojnim lastovičjim repkom. Drugih montaž se še nisem loteval. Če se komu da kaj dodat na to temo bom vesel.

P.S.: Upam, da lahko tema ostane samostojna, ker gre za ozko tematiko.
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Spin brancina z silikonci

Post by CBB »

Veliko sreče. Jaz sem mostre večkrat gledal, kako s silikončki cigajo na kanalu v Osorju. Videl sem, da se brankota tam da na ta način ujet, sem tudi poskusil, ujel pa sem samo pauka in šnjura:) Zdi pa se mi, da v Osorju lovijo brez glav, silikonček direkt na dolgovrat trnek. Tam je tok tako močan, da vabo enostavno rukneš v kanal in ti jo v nekaj sekundah odnese do konca kanala, če jo šnjur ali pa branko prej ne potamanita.
bobrok
Posts: 47
Joined: 27 Jan 2014, 10:14
Location: Koper

Re: Spin brancina z silikonci

Post by bobrok »

Super tema.Na silikonce lovim že cca. 2 leti in se kar dobro obnesejo.
Lovim predvsem na slug-gote in sicer ne na manjše od 6 inčev.Sprobal sem tudi
hogy-je,ampak nekako ne najdem pravega mota :rofl: .
Vežem jih direkt na trnek,brez vrtljivke,tko da se jih da čisto lepo vodit po površini,
če je branko v bližini se takoj vidi :rofl: .
Je pa velik odstotek nerealiziranih ugrizov,saj ne uporabljam dodatnega trojčka,tko da ko napade na površini rabiš
bit kr precej skuliran da ne zategneš takoj in mu jo izpuliš iz gobca. :rofl:
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Spin brancina z silikonci

Post by CBB »

bobrok wrote:Super tema.Na silikonce lovim že cca. 2 leti in se kar dobro obnesejo.
Lovim predvsem na slug-gote in sicer ne na manjše od 6 inčev.Sprobal sem tudi
hogy-je,ampak nekako ne najdem pravega mota :rofl: .
Vežem jih direkt na trnek,brez vrtljivke,tko da se jih da čisto lepo vodit po površini,
če je branko v bližini se takoj vidi :rofl: .
Je pa velik odstotek nerealiziranih ugrizov,saj ne uporabljam dodatnega trojčka,tko da ko napade na površini rabiš
bit kr precej skuliran da ne zategneš takoj in mu jo izpuliš iz gobca. :rofl:
Kje pa loviš? Lahko daš kakšen link ali sliko silikončkov?
bobrok
Posts: 47
Joined: 27 Jan 2014, 10:14
Location: Koper

Re: Spin brancina z silikonci

Post by bobrok »

Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Spin brancina z silikonci

Post by Twinman1979 »

Tukaj se malo zakoplji v "soft lures".

http://www.fishingfield.eu/

Glej za ribice brez repka(slug), z repkom in pa paddle taile. To so tisti, ki imajo na dol obrnjen repek in imajo akcijo vibriranja v vleku. Jig glave ali trnke brez obtežitve imajo vse so poceni in hitri. Jaz prav veliko izkušenj z vode še nimam bom pa to pomlad posvetil spinning dneve noči silikoncem v kombinaciji z voblerji, da končno malo bolj poštekam zadevo. Silikonci so posebej uporabni s kakih pomolov, kjer so stebri, ali pa v področjih z močnim tokom med menjavo plime in oseke. Samo spustiš ga prčkaš s palico v zapestju da ga "oživiš". Fino je imet za to krajše lahke spinerce.
Last edited by Twinman1979 on 18 Feb 2014, 22:15, edited 1 time in total.
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Spin brancina z silikonci

Post by Twinman1979 »

bobrok wrote:Mare adriaticum predvsem :unsure:
http://www.youtube.com/watch?v=y1C7iKCKavQ
Uporabljaš prav to montažo ali tudi jig glave? Če lahko poveš malo o velikosti trnkov za obe varianti. Jaz čakam na worme 2/0 in 3/0 z namenom uporabe na 4.5" in 6" sluggotih - upam, da bo špilalo. Lovim v Istri kjer je aprila in maja ponekod že tako zaraščeno dno, da sem lani delal samo škodo z drugimi vabami. Zato bi letos poizkusil z weedless montažo.
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
bobrok
Posts: 47
Joined: 27 Jan 2014, 10:14
Location: Koper

Re: Spin brancina z silikonci

Post by bobrok »

Uporabljam podobno montazo,s tem da gre trnek cez glavo in potem cela dolzina
v silikonca noter ali pa samo cez glavo in takoj ven,tako da visi na trnku,
ta varianta je boljsa,lepse ga vodis in tudi pri prijemu se bolje zapici v usta,
slaba stran pa je da se hitro scefra,...
Na velikost trnkov se ne spoznam,uporabis taksno velikost,da pride trnek ven kot v videu,
se pravi tam na pregibu slugota.
Slugoti so potopni,tko da zelo redko uporabljam jig trnke,lovim pa tudi v
precej nizki vodi,...
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Spin brancina z silikonci

Post by albacore »

...
Tu je moj posodobljen tim silikoncev za branka. Teža od 5-20 gr in dolžine od 5-12cm.
:bwahaha: Če bo pa to '' dream team '' bomo pa še videli, ko jih jutri sprobam in bomo videli plovne lastnosti novih ........

Image
.......... LP
Image
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Spin brancina z silikonci

Post by blisk »

Zna bit zna bit :yeah:
Kje si pa nabavil jig glave ki jih imaš na francozih?
Post Reply