Trojček ali assist hook na jigu

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Trojček ali assist hook na jigu

Post by CBB »

Kaj je bolje? In zakaj tako? Zdi se mi, da se na trojčka riba prej natakne:)
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Trojček ali assist hook na jigu

Post by tinker »

Odvisno !

Jaz načeloma trojčke povsod opuščam, ker se pri jiganju radi zataknejo za predvez. Dajem assiste in twin assiste povsod, RAZEN na jigih, ki jih imam v bistvu funkcije žlice za zelo hitro vodenje s rahlim tvičanjem vmes. To so Jigi ranga Xesta Amraam, Zetz Boogie walk in podobno....skratka, dolgi podolgovati minnow shape jigi.
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Trojček ali assist hook na jigu

Post by miran »

Ena elegantna možnost so tile dvojčki, ki jih je možno celo na terenu enostavno natikati na vabe. Ne vem pa koliko je to kaj dobra varianta.
Image
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Trojček ali assist hook na jigu

Post by Twinman1979 »

Ni preveč dobra. V glavnem, kot je Tinker napisal trojček zadaj pomeni, da ne jigaš na klasičen način, ker se skoraj vedno zapne za predvez in adijo akcija jiga. Ni neke full razlike če je trojček dvojček ali enojček - FC sem zapel že z vsemi. Če loviš na tak način potem navijaš jig z različnimi hitrostmi in vmes potegneš z enojnim potegom - lov plave ribe! Takoj, ko boš zajigal dvakrat je že možnost feclanja. Nekateri jigi se tudi extremno vrtijo, ponavadi takšni s težiščem zadaj. Potem imaš zadevo lahko hitro zamotano do te mere, da menjaš FC.
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: Trojček ali assist hook na jigu

Post by febola »

Težava je tudi v tem da je zelo riskantno ko zagrabi kaka zobata reč. Na svoji koži sem izkusil kako hitro se zaradi majhnih hookov odpne. Za trenutek izgubiš "stik" in je konec. Moral bi imeti trojčke min. 1/0 ali še bolje 2/0 ki pa so res že vola ubit. Trojčki so dobri če cilno loviš kake šnjure (komaj čakam :slin: ) ...
Hook mora bit konkreten kot pri panuli ki pa itak že sam dobro veš. VMC 3/0 je za zubota pri dobrih dveh kg že skoraj premajhen.

Druga stvar je pa v tem da se pri poraščenem dnu trojček zapne samo s tem da pade na travo. Še preden začneš jigat je game over.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Trojček ali assist hook na jigu

Post by blisk »

Trojčki so ok ko vlečeš panulo za šnjure pa še to je včasi boljši enojček ker zna trojček šnjuru fajn razsekat gobec.
Sam sem montiral enojčke tudi na žlice, je precej bolj poceni zadeva pa nič slabša realizacija.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Trojček ali assist hook na jigu

Post by CBB »

torej z vseh jiggov trojčke dol in assit hooke gor. Iz kakšnih kluk delate assiste na 60 jigu? Tako, da se tudi manjša riba tipa šnjur, ušata, plavica gor obesi?
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: Trojček ali assist hook na jigu

Post by febola »

Za šnjure, ušate, pirke, igle ne rabiš 60g jiga. Bolje je manjši in pravi shore jig ki ima veliko lastne akcije. Tokon je zakon za ta tip lova.
Za večje ribetine kot so palamide, zubo, gof pa prilagodiš samemu jigu. Za 60g jig običajne dolžine gre lepo: owner 2/0 - 3/0, vanfook 1/0 - 2/0, vnc 3/0 ...
Tinker bo sporočil še za shout ampak predvidevam da je še večji kot vanfook
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Trojček ali assist hook na jigu

Post by tinker »

febola wrote:.
Tinker bo sporočil še za shout kudako ampak predvidevam da je še večji kot vanfook
Upam, da ne :rofl: , ker potem bodo hitro v Oglasih....
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Trojček ali assist hook na jigu

Post by tinker »

Eh, Kudako 3/0 so gigantski, premer loka 3 cm, 1.5x večji od Owner 3/0 :damn:
Kudako 3/0 so za npr. 200g VJ jig....
Zajebal.

Varivas seriola 80lb štrik je pa OK!
Post Reply