Brancin na umetne vabe

Shore jigging in spinning z obale
Uporabniški avatar
tinker

Re: Lov na brancina

Odgovor Napisal/-a tinker » 01 Okt 2013, 15:30

Debelina 0.22-0.25mm je dovolj.
Na voblerje lahko prime tudi kaj bolj konkretnega, a je tega verjetnost skoraj 0. Zato bo najlon 0.22-0.25mm dovolj....govorim za SLO obalo. Če boš lovil na ustju Neretve, je pa 0.28-0.30mm bolje.
Voblerji za lov z obale imajo "weight transfer system" za daljše mete...beri razni sistemi kuglic in uteži, ki premikajo težišče voblerja, panulaški pa nimajo nič.
Z Max Rap, Duplex, dr. Minnow + 2 ali 3 dobre silikonce na 5g jig glavah in imaš vse.
Potem rabiš še malo motnega morja, malo valov in dežja pa je. Kar se tiče silikoncev glej take od 4" slug oblike, lahko je no action ali pa paddle tail/lastovka vseeno. Maximalno 5-6g jig glava.
Počasno vodenje, skakucanje po dnu. V toku, brancini imajo radi tok.

firbc
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a firbc » 01 Okt 2013, 16:09

Tinker a voblerje vežeš preko predveza al direkt, če direkt, a uporabljaš karabinček al samo kakšen Rapala knot.
Se opravičujem če si že kje to razložil.

mitja68
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a mitja68 » 01 Okt 2013, 21:15

Ja, nekako tako kot sem si zamislil...
Mislil pa sem, da so te kuglice v voblerjih le zaradi oddajanja raznih vibracij, ki naj bi še bolj pritegnile ribjo pozornost.
Bom bom poizkusil...pa upam, da mi kaj uspe.

@firbc: pomoje ne igra velike vloge če loviš s karabinčkom ali brez. Je pa veliko lažja menjava vabe, če imaš navezan karabinček. Tako da če veliko menjaš vabe... Če pa loviš na kake žlice ali podobne vabe, ki se vrtijo okoli lastne osi, pa obvezno uporavi vrtljivko. Glede predveza pa je tako, da ga nekateri uporabljajo, nekateri pa ne. Tudi jaz se glede tega še nisem odločil... ucrazy?
Več pa ti lahko povejo tinker in ostali, ki imajo veliko več izkušenj, kot jaz.
The worst day of fishing is better than the best day of working!

Uporabniški avatar
Maxi

Odgovor Napisal/-a Maxi » 01 Okt 2013, 22:57

Silikonček 3 inčni....kak Keitech pa weedles varianta pa gas v luke....uspeh skoraj ne bi smel izostati :aaa:
LP, Maxi
Man, i love Japan fishing tackle
:D

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 02 Okt 2013, 08:57

Prej ko sem še lovil na najlon nisem uporabljal predvezov, samo mali karabinček za lažjo menjavo vab in je.
Zdaj ko lovim s špagami uporabljam obvezno kak meter FC predveza na koncu pa karabinček. Za brancine imam 0.28mm FC predvez. Bi šel tudi tanjši, vendar brancine se večinoma vijači v plitvem, tam pa se rado čez kak kamen ali čer potegne. Boljš je mal debelejši predvez. Špaga je dovolj 8-15 lb.

Uporabniški avatar
febola

Odgovor Napisal/-a febola » 03 Okt 2013, 13:50

Bi lahko kdo opisal drop shot rig? Bi bilo to primerno za lov v lukah, pomolih ... Če prav zastopim se to ne meče glih daleč oz. postiš da tone?

blisk

Odgovor Napisal/-a blisk » 03 Okt 2013, 15:16

Sej je simpl. Trnk z ušesom privežeš na predvez s palomar vozlom, spodaj pa svinec
http://www.netknots.com/fishing_knots/drop-shot-rig

to leti kar daleč s primerno palico, point drop shota je pa da loviš tako da imaš svinec na dnu vabo pa nad dnom.

simpep

Re: Brancin na umetne vabe

Odgovor Napisal/-a simpep » 09 Jan 2014, 13:08

Ali je mogoče kdo lovil zadnje 2 tedna priljubljenega, vendar prebrisanega brankota? Sprašujem pa zato, ker se naslednji teden odpravljam ciljno na ribolov brancina (sem iz notranjske) in bi mi prav prišel vsak info(ali je bil kakšen prijem, skoraj prijem :rofl: , mogoče katere vabe ste uporabljali,...).
Hvala

bobrok
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a bobrok » 27 Jan 2014, 18:59

Pozdravljeni

Brancine lovim predvsem na topwater voblerje in silikonce,
ker pa opazam dosti zgresenih napadov,tudi pri upocasnitvi
vijacenja.Glede na to da brancin vabo posesa,je velika verjetnost
da se trnek ne zatakne oz. da mu ga pri prehitri kontri iztrgas iz ust.
Vase izkusnje?

Uporabniški avatar
kr'en
The Boss
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a kr'en » 27 Jan 2014, 19:34

Direktnih izkušenj sicer nimam, ampak kolikor sem bral je edino zdravilo zakasnela kontra, za katero pa rabiš dobre živci in kanček sreče.

Odgovori