Brancin na umetne vabe

Shore jigging in spinning z obale
Odgovori
Uporabniški avatar
CBB
Kraj: Horjul
Kontakt:

Re: Lov na brancina

Odgovor Napisal/-a CBB » 02 Feb 2020, 14:42

Rõmer Quelle napisal/-a:
01 Feb 2020, 22:28
tinker napisal/-a:
12 Apr 2011, 08:18
Živ,
lov z obale na brancina jaz izvajam samo z umetnimi vabami, ostalih tehnik ne izvajam.
Palica: dolžine 2.4-3m, gramaže 10-50.
Rola: kakršnakoli spin rola velikosti 3000 ali 4000 bo ok.
Struna: lahko je najlon do max. 0.25mm, ali špaga do 0.18mm.
Umetne vabe: za zimske brancine se uporablja daljše voblerje (celo do 15 cm, minnow oblike - "girice"), za poletne pa krajše (7-11 cm)..., brancina se na vobler najlažje ujame pozimi (november-marec), ker ni drobne ribe ob obali in nima toliko hrane, poleti je težko, ker ima veliko izbire.
Najpomembnejši pa so vremenski pogoji, ko so tapravi in je brancin na lovu, potem tip vabe ni toliko važen, prime na vse. Brancin rad lovi v kalnem. Idealno je po deževnem obdobju, ko od juga še ostanejo valovi in je morje razburkano. Brancin tudi obožuje somornico (mešanje sladke in slane vode)..., npr. v Strunjanu, kjer se Strunjanski potok izliva v morje se jih vedno dobi oz. vsaj vidi.
LP
Pozdravljeni, Tinker in ostali. Sam se nisem lovil v Strunjanu pa
me zanima kje tocno se potok izliva v morje? Kako je sedaj z ribolovom tam? Vem, da bi lahko pisal v temo ‘Strunjan’ ampak sem raje tukaj direktno uprasal pod tvoj post. Admina prosim, da premakne, ce ni primerno za tukaj! Lp :yeah: :yeah:
Mojster... odpri google maps, sateliski posnetek in ti bo vse jasno.

Odgovori