Brancin na umetne vabe

Shore jigging in spinning z obale
Uporabniški avatar
peter167
Kraj: Dupeljne

Re: Brancin na umetne vabe

Odgovor Napisal/-a peter167 » 12 Jan 2019, 20:25

Pozdravljen Zalar. Ja, ta morski ribolov je zajeban. Nihče nima zemljevida lokacij rib. Ker ne obstaja. Tudi rib se ne vlaga in na karti ne piše, katero vrsto rib lahko loviš.
Brancin naseljuje komplet slo in istrsko obalo. Najraje živi v somorni vodi. Tudi močan tok ima rad. Ker pa za vse brancine ni prostora ob izlivih rek jih lahko najdeš tudi tam, kjer reke ali potoka ni. Skratka. So povsod in nikjer. Za začetnike predvsem nikjer. :lol:
Antenal in Plomin sta samo lokaciji, ki imata izrazito dobre pogoje za brancina. Na takih lokacijah so populacije brancinov lahko velike. Ampak. :grrr: Na teh lokacijah je tudi ribolovni pritisk ogromen.
Zastavil si si kar hud cilj za začetek. Ujet brancina. Mogoče ti pa rata v prvo. Nikoli ne veš.
Jaz sem bil danes, med drugim, tudi na Antenalu. Sem odnehal po 3 ulovljenih cipljih, ki so seveda romali nazaj. Sem pa šel probat mojo novo ljubico Caldio. Je tako mehka in nežna in močna.... Da ne zaidem. :mrgreen: Danes brancina ni nihče ujel, kar je tam kar pogost pojav. Se pa zgodi, da so brankoti pri volji in takrat imaš šanso. Če pa greš lovit na fiksen datum pa tako nimaš izbire. Pojdi in uživaj. Če bo pa riba pa toliko bolje. Poznam kar nekaj ljudi, ki so se za prvega trudili leta. Ali se še trudijo pa ne rata.
Navodila za lov na Antenalu ti je dal pa tinker. So dobra. Ni pa se jih treba držat. Razmišljaj po ribje, improviziraj, spomni se kaj novega pa bo. Temu se reče lov. Meni so za Antenal govorili naj uporabim svetel silikon. Jaz norc jih pa nisem poslušal in sem šel jigat v meter vode. Pa sem ga dobil. Ker sem dosegel področja, ki jih drugi niso in ker je bila vaba drugačna in jo je pač treba pogledat.
Matr sem bil dolg. :ugeek:

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 12 Jan 2019, 21:58

Eh brancin.
Meni osebno je brancin najtežja riba za ujet in s tem tudi najbolj zanimiva. Brancinolov je umetnost s 100 spremenljivkami. Z največ med vsemi ribami. Tko je.
In kar spila na Antenalu, ne špila na Lošinju ali na Reki. Zato so dobri brancinolovci tisti, ki v detajle poznajo svojo ribisko njivo. Ampak res v detajle. In pride uspeh.
Vse ostalo je samo sreča.

Trenutno drstno obdobje pomaga v tem, da je branko v jatah in skoncentriran na hotspotih ...in so šanse ulova tolk večje. Pol bo pa spet ena sama velka jeba ga ujet...sploh ribo 3+...in zakaj; ker je pameten, prefrigan in previden do amena.
Skratka, men gre branko zlo na živce in mi je hkrati sanjska riba za lovit. Čisto love&hate razmerje ;)

Uporabniški avatar
peškador
Kraj: Šangrila

Odgovor Napisal/-a peškador » 12 Jan 2019, 22:31

Najbolša vaba za brancina:vstrajat,poskušat to ali ono pomisli,kje bi lahko bil,spoznaj teren,navade,kako se skozi sezono vedejo,zdaj je npr. čas drsta in imaš kar nekaj več šans za ga ujet(no imam občutek,da se je že končal ali končuje)....
No to sta napisala že ta dva pred mano😁
Bi rekel modrec: bistvo potovanja ni cilj ampak pot.
Tudi ti uživaj v ribolovu in ne bit preveč fokusiran na plen,ti bo lažje,no že preveč filozofiram :bwahaha:
L.P. Sebastian

Smuč10

Odgovor Napisal/-a Smuč10 » 01 Apr 2019, 12:06

Živjo jaz sem nov na forumu in me res zanima kje vi usi kupujete vabe za brancine. V mislih imam od silikonov do voblerjev. Mal sem precekiral v trgovinah v okolici ljubljane pa so kr drage te zadeve ce ima gdo kasno spletno stran kjer naroce bi prosil za lynk ce bi bil tok prijazen.

Drugac pa sam uprasam ce sta za brancine dobri lokaciji ugljan in moščeniška draga?

Uporabniški avatar
funt
Moderator

Odgovor Napisal/-a funt » 01 Apr 2019, 18:11

Smuč10 napisal/-a:
01 Apr 2019, 12:06
Živjo jaz sem nov na forumu in me res zanima kje vi usi kupujete vabe za brancine. V mislih imam od silikonov do voblerjev. Mal sem precekiral v trgovinah v okolici ljubljane pa so kr drage te zadeve ce ima gdo kasno spletno stran kjer naroce bi prosil za lynk ce bi bil
Jaz 90% stvari za ribolov kupujem v Monster Bite ;)
Ne lovim sicer brancinov :) vem pa da imajo tudi dobro izbiro silikoncev in voblerjev
Lp
Funt

Uporabniški avatar
CBB
Kraj: Horjul
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CBB » 01 Apr 2019, 18:17

Monster bite ima dobro zalogo, česa pa tudi nima. Za to pa obstaya ebay. Moščenička pa ja za brancina dobra, tako kot cela obala od Rijeke do Pule.

Uporabniški avatar
kr'en
The Boss
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a kr'en » 01 Apr 2019, 20:18

Hja, žal brancini grizejo samo na drage vabe.

hoba123

Odgovor Napisal/-a hoba123 » 01 Apr 2019, 23:09

Monster bite ima par dobrih vab oz. modelov za brancina, ampak ravno meni najbolj lovnih dekorjev nimajo...Najvec narocam iz japan anglerja, silikonce keitech, megabass, duo se dobijo po nizkih cenah... Lahko pa se tudi naroca iz hrvaskih ribiskih trgovin. To da brancina lovijo drage vabe se glih nemorem strinjat, brancina lovijo znanje, volja, prilagajanje... ;)

Uporabniški avatar
kr'en
The Boss
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a kr'en » 02 Apr 2019, 20:06

Je bil prvi april včeraj. ;)

Katere lovne dekorje pa misliš? Ali misliš prav znamke ki si jih naštel?

Rõmer Quelle

Re: Lov na brancina

Odgovor Napisal/-a Rõmer Quelle » 01 Feb 2020, 22:28

tinker napisal/-a:
12 Apr 2011, 08:18
Živ,
lov z obale na brancina jaz izvajam samo z umetnimi vabami, ostalih tehnik ne izvajam.
Palica: dolžine 2.4-3m, gramaže 10-50.
Rola: kakršnakoli spin rola velikosti 3000 ali 4000 bo ok.
Struna: lahko je najlon do max. 0.25mm, ali špaga do 0.18mm.
Umetne vabe: za zimske brancine se uporablja daljše voblerje (celo do 15 cm, minnow oblike - "girice"), za poletne pa krajše (7-11 cm)..., brancina se na vobler najlažje ujame pozimi (november-marec), ker ni drobne ribe ob obali in nima toliko hrane, poleti je težko, ker ima veliko izbire.
Najpomembnejši pa so vremenski pogoji, ko so tapravi in je brancin na lovu, potem tip vabe ni toliko važen, prime na vse. Brancin rad lovi v kalnem. Idealno je po deževnem obdobju, ko od juga še ostanejo valovi in je morje razburkano. Brancin tudi obožuje somornico (mešanje sladke in slane vode)..., npr. v Strunjanu, kjer se Strunjanski potok izliva v morje se jih vedno dobi oz. vsaj vidi.
LP
Pozdravljeni, Tinker in ostali. Sam se nisem lovil v Strunjanu pa
me zanima kje tocno se potok izliva v morje? Kako je sedaj z ribolovom tam? Vem, da bi lahko pisal v temo ‘Strunjan’ ampak sem raje tukaj direktno uprasal pod tvoj post. Admina prosim, da premakne, ce ni primerno za tukaj! Lp :yeah: :yeah:

Odgovori