Brancin na umetne vabe

Shore jigging in spinning z obale
Post Reply
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Brancin na umetne vabe

Post by lucky78 »

Uuuuuuu brncini pa so za........ne ribice :D Enkrat jejo ko nore, enkrat pa te ne šmirglajo 5%. No sam sem ulovil malo brancinov najtežji okoli kile (ni še padel kapitalec) tako da treba je vztrajat. Enkrat sem bral še v Pescca in mare (CRO) da ga lovijo na kos bele krpice :omfg: ......drugič ko grem vijačit namesto rapal in DR. Minnow-ov vzamem eno belo štraco in košček po košček trgam pa dajam gor :lol:
OK zdej pa malo bolj resnih info....radi imajo tok :!: tako da lovi se ga ko voda raste ali pada....zadnjič sem bral da raje ko raste ker takrat voda prinaša veliko ''hrane''. Veliko se zadržujejo tudi pri ''mešani'' vodi...razni izlivi potokov, rek,.....pri nam recimo so take lokacije ''pri ribiču'' (rt Seča) in izliv potoka Badaševica v KP....ostale lokacije kjer se bi ga dalo dobit so: skladišče soli v Portorožu, carinski pomol v Piranu, betonski pomol v Strunjanu, Izola - svetilnik in pomol pred svetilnikom, Koper carinski pomol in prej omenjeni izliv......no zaradi firbca pa lahko poskusite še kje pa poročajte!!
Image
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Lov na brancina

Post by lucky78 »

Uglavnem da vam malo zbijem moralo......že ene par tednov hodim špinat po portoroški obali in NULA NADA ZERO ZIP.....od Lucijskega mandrača pa do skladišč soli češem in češem brez enega potega!!! Image
Bo treba dat na voblerje šale in kapice in poslat brancinčkom ker jim je očitno postalo hladno Image
Image
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov na brancina

Post by kr'en »

Evo pa še spining http://www.youtube.com/watch?v=yfYNFy2L2dk

So šli brancinjadi rajši na pir na toplo, ko pa da bi zuni naše vabe preganjali. :mrgreen:
Image
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Lov na brancina

Post by tinker »

Lucky, ha, boš že videl zakaj imaš nick Lucky. Enkrat bo usekalo...pol bodo pa tvoje fotke na forumih, mi pa :aaa:
Kaj pa Strunjanske soline, Badaševica...

Kren....my kind of fishing, vendar spet, BR rola za spin, ogromni "ščukarski" voblerji.....naši brancini so bolj picajzljasti... :fish:
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Lov na brancina

Post by lucky78 »

Ma ja razmišljam ta teden it prečesat Strunjan pa da vidimo če se tam skriva kak brancinček. Upajmo da bo kaj...

To z baitrunner rolo spinanje pa ja sam sem tudi razmišljal si nabavit čeprav imam zdej catano 4000ra pa vendar razmišljam o kakem exage-u ali pa seido velikosti 3 - 4000 in s sprednjo zavoro, ker je veliiiiiiiiiiiko lažja kakor zadnjo.
Image
User avatar
nejcpipan
Posts: 57
Joined: 29 Nov 2010, 18:58
Location: koper

Re: Lov na brancina

Post by nejcpipan »

na kakšnem dnu pa se lovi brancina? če ga loviš z umetnimi ribami
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Lov na brancina

Post by Daniel R »

Ni odvisen od dna, ker je plenilec.
User avatar
nejcpipan
Posts: 57
Joined: 29 Nov 2010, 18:58
Location: koper

Re: Lov na brancina

Post by nejcpipan »

koliko pa mora biti branacin najmanj velik da se ga splača uzet ko ga uloviš?
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov na brancina

Post by kr'en »

Vsaj več kot 20 cm, jaz bi to mero dal raje še malce večjo.
Image
jero.k
Posts: 85
Joined: 23 Sep 2009, 12:01
Location: Ljubljana

Re: Lov na brancina

Post by jero.k »

Hey,
ali brancin res lahko vidi laks, ko vijačiš?
Jaz imam naprimer 0.23mm.
Bi bilo potrebno imeti kaj manj?
Post Reply