Brancin na umetne vabe

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Brancin na umetne vabe

Post by tinker »

4evernikon wrote: 25 Oct 2018, 18:07 .....shore jigging se pravi :) ce vzamem neki sportex 24-72g 270cm oz. tam nekje pa špulo 4000 bi to moglo bit to če prav razumem zadeve kar sem tukaj prebral. par jigov pa kak bol ornk vobler in mam za oboje pogojno.no za spinat bo ornk trdo ampak za "piko snet" menda bo.se mi zdi da za začetek bo ok?
hvala vam 100x za info,če bo kdo kaj dol okoli povabim na pivo :)
Dobro Rtina, bil sem 1x v Ražancu in se peljal tud tam čez Rtine...

Jaz bi si za tisti teren pripravil dva spin kompleta:

1. Omenjeni Sportex 270cm, cw 60g bi imel za light shore jigging in heavy spin. LSJ bi izvajal na terenu Paškega mosta...jigi 40g, silikoni 30-40g in stikbaiti 30g...s tako opremo se da že nekaj naredit. Rola po Daiwi size 4000 (npr. BG), po Shimanu 5000 in špaga PE 2. Z istim kompletom bi na terenu Rtin ciljno metal težke površince (30g) na lico. Tam se lovijo res ogromne lice (v jesenski sezoni).

2. Omislil bi si še klasik branko spin komplet. Palica 270cm, cw 10-30g, rola po Daiwi size 3000 ali po Shimanu 4000. Špaga PE 1.

Paški most jig in Rtina branko spin ne bo šlo z enim kompletom.
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Brancin na umetne vabe

Post by matko85 »

Jaz sem bil stacioniran v Stošićih.. Tam ni ciste plitvine kot v zalivu kjer je blato.. mislim da je bilo pred sezono junija.. videl sem par konkretnih brancinov, vendar pa se jih takrat nisem spravil ciljno lovit. Zna bit, da bom se kdaj potegnil dol za par dni, ker sem bil res zadovoljen z apartmajem.. Takrat bo obvezno z mano sla se spin oprema. Obala je taman za spin brancina, je pa tudi nekaj pomolov in lucic, za ponoci s silikoncki ali pa a volo.. v glavnem moznosti miljon.
Lep pozdrav Mato
4evernikon
Posts: 172
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: Brancin na umetne vabe

Post by 4evernikon »

Super,še enkrat hvala za vse nasvete,požiram informacije.Drugače pa je potrebno pohvaliti forum, res super urejeno in pregledno! Sem te dni prebral kar nekaj tem.Nabavil sem omenjeni sportex in zraven vzel pennovo rolo 4000.Res je bolj poceni model in po vaših komentarjih po ostalih temah ne bo prav dolgo zdržala ampak toliko da sploh dobim občutek bo,potem pa že nabavim nekaj boljšega.zraven so mi prodali še en yozurijev pins minnow(5g) in en jerk minnow(14g),ko sem rekel da bi bil za začetek vesel bilokakega prijema. Nekam lahko se mi zdi za mojo palico :?: v ponedeljek oz. torek kupim še špago in par jigov v predlagani teži (hvala tinker). Potem pa upam da v dneh proti koncu tedna ne bo preslabo vreme :yeah:
oni special komplet za brankote bo pa še malo počakal,da vidim če je to to :)
Tikotoko
Posts: 76
Joined: 30 Apr 2018, 23:48

Re: Brancin na umetne vabe

Post by Tikotoko »

Katera vaba od rapale je najbolj uspešna za brancina? 5cm,7cm Original al count
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Brancin na umetne vabe

Post by sova »

Tista, ki kaj ulovi. :)

lp.
Image
Tikotoko
Posts: 76
Joined: 30 Apr 2018, 23:48

Re: Brancin na umetne vabe

Post by Tikotoko »

:blabla:
ber_tok
Posts: 118
Joined: 24 Jul 2016, 23:15

Re: Brancin na umetne vabe

Post by ber_tok »

Original 13cm srebrno, črna. Kdaj dela, ko ne dela nič drugega. Lopatke pa pogosto pokajo, tako da imet vsaj 2 :)
Tikotoko
Posts: 76
Joined: 30 Apr 2018, 23:48

Re: Brancin na umetne vabe

Post by Tikotoko »

manjša nepride v poštev? mmislim zanima me če je 5cm dobr ali 7?
ber_tok
Posts: 118
Joined: 24 Jul 2016, 23:15

Re: Brancin na umetne vabe

Post by ber_tok »

Original rapala mislim da so vse lovne, problem se pomoje pojavi v teži. Pri 5cm in 7cm je verjetno okoli 3g. Za 7cm vobler se mi je bolj dopadel yo-zuri pinns minnow ali fiisha teh velikosti katerega težko zapneš za kamen. Bombarde pa osebno ne uporabljam.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Brancin na umetne vabe

Post by CBB »

Rapala original je, kar se umetnih vab tiče, verjetno kriva za največ glav brancina v Jadranu. Ne zato, ker bi bila tako dobra in lovna (kar sicer je), ampak zato, ker je bila dolgo časa ena redkih, ki jo je branko povohal. Naslednji pa je yo-zuri pins minnow. Obe vabi sta večino glav pobrala pri panulanju. Za lov z obale sta ena in druga precej specifični, ker nikamor ne letita. Če pa se lovi v kakšnem mandraču, pri laterni ponoči, pa je zadeva lahko takoj hudo uporabna.
Srečal sem že marsikaterega panulaša, ki ga ne zanima nič drugega kot Rapala Original v določenem dekorju in določini dolžini. Samo Rapala original in nič drugega. Mislim, da je tudi najhujšemu krvniku zubotov na tem forumu precej priljubljena:)
Post Reply