Brancin na umetne vabe

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Brancin na umetne vabe

Post by tinker »

Zanimivo opažanje, moje izkušnje so glih nasprotne....,namreč tistih nekaj brancinov, ki sem jih ujel na voblerje/jig, je tolk prbil na umetno vabo, da so bili reveži zahakljani npr. z vsemi tremi trojčki, ali pa z obema trojčkoma...na polno. Ni bilo nobene šanse, da bi se odpeli....
Skratka boom po vabi in palica v kiflo. To je to. Ni dosti teorije.
bobrok
Posts: 47
Joined: 27 Jan 2014, 10:14
Location: Koper

Re: Brancin na umetne vabe

Post by bobrok »

Ja,je kar hecno,sicer prej kot slej obvisi gor,ampak zanimivo da je kar precej faljenih,lovim na lucky craft sammy in mario pop queen,mozno je,da ga tudi svetloba premoti ko se pozene iz globje vode,...
User avatar
doctor78
Posts: 361
Joined: 19 Jul 2012, 20:55
Location: Postojna

Re: Brancin na umetne vabe

Post by doctor78 »

Sicer sem do sedaj ujel samo enega ampak moje izkušnje so podobne tinkerjevim. Meni je prijel kmalu potem, ko je vobler padel v vodo in sicer med precej energični vodenjem. Prijem je bil dokaj sunkovit, kakor se je tinker izrazil, boom. Kontra je bila pa taka kot jo za orade priporoča Saša Šverko, palico sem z enim potegom dvignil v navpični položaj in počakal, da riba da kontro in to je to. Potem sem samo še navijal, ker je bila teža majhna.
bobrok
Posts: 47
Joined: 27 Jan 2014, 10:14
Location: Koper

Re: Brancin na umetne vabe

Post by bobrok »

Zanimivo,..na navadne voberje(podpovrsince,potopne), res ni nobenega fals,na povrsince pa kar,edina varijanta je mocno popuscena bremza in zivci :unsure: ,sicer pa je navadno bonaca tko
da tudi nebi reku,da bi ga falil zaradi vpliva valov,...je pa zanimivodaodkar lovim na povrsince,je povprecna veikost brankotov med 1.5 in 2 kg,...tko da vecinoma uporabljam vecje voblerje.,..1 letosnji branko je mel v trebuhu za pol svoje dolzine ciplja v trebuhu,rep mu je strlel iz goltanca :rofl: ,tko da zdaj pozimi noben vobler ni prevelik zanj :rofl:
spinr123
Posts: 125
Joined: 16 Oct 2013, 08:53

Re: Brancin na umetne vabe

Post by spinr123 »

Jaz sem jih vedno zapel za usta in noben še ni zgrešil...jih pa nisem nevemkoliko ujel... Sicer veliko malih 25cm na male poperje ki jih izpustim ter enega kilskega ampak saj ko cukaš z poperjem je pomoje ravno prav da se zapne...

Glede velikosti vab pa pomoje večja kot je boljše je.... Dtd maxi gavun je meni bil top, sedaj pa uporabljam še večje voblerje-17cm, pa bi tudi večje od seaspina in duo mislim da so tudi 200mm samo so okoli 25e pa mi je tudi malo too much ker se tudi zgodi da kdaj med metom vtrgam pa mi je malo škoda....
Na maxi gavuna pa se ujame brancina, barakude, iglico, ušate, lice, strelke enkrat tudi takšnega felunčka 100g, ki je bil manjši od vabe in pa enkrat je palamida plavala za gavunčkom pa žal ni zagriznila.... Na te 17cm voblerje pa sem ulovil tudi takšno strelko točno 500g.

Letos pa še upam na kakšen parkilski komad...
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Brancin na umetne vabe

Post by tinker »

Jaz ga še nisem ujel na površinca ! Se pa močno trudim !
Sem pa glih par dni nazaj nabavil Lucky Craft C cube 100, da se pridruži Sebile Ghost walker 100 pri moji floti površincev. Meni je ful dobro lovit s površinci...par dni nazaj na Savudrijskih plitvinah. Res super, škoda, da ni bilo nobenega prijema, vendar se bom trudil naprej. Moja spin kariera se je začela s brankospinom in ni nikoli doživela razcveta, ulovi sicer relativno kapitalnih brancinov so bili, vendar premalo, da bi bilo to pravilo. V prihodnosti bom sigurno na to zvrst ribolova še stavil ! Ciljni brankospin ! Ribolov precej bolj zagaman od shore jigginga.
bobrok
Posts: 47
Joined: 27 Jan 2014, 10:14
Location: Koper

Re: Brancin na umetne vabe

Post by bobrok »

Meni so povrsinci zakon :rofl: ,...seveda mora bit mirno morje,bonaca,..prijemi so tudi po mocnejsem valovanju,se posebej jugo,..,
tudi vecjo povrsino prekrije,tako da takoj vidis al je kaj blizu al ne.
Dejansko te pa zasvoji ko vidis sam napad :yeah: ,.
Pri silikoncih je pa isto,ce jih vodis po povrsini seveda.
Velik plus je tudi da manj plastike&silikona pustis v vodi. :rofl:
bobrok
Posts: 47
Joined: 27 Jan 2014, 10:14
Location: Koper

Re: Brancin na umetne vabe

Post by bobrok »

Ne da bi se hvalu ampak da pa tudi ne nakladam :rofl:

Image
Last edited by kr'en on 28 Jan 2014, 12:43, edited 1 time in total.
Reason: Popravljena velikost slike. :)
bobrok
Posts: 47
Joined: 27 Jan 2014, 10:14
Location: Koper

Re: Brancin na umetne vabe

Post by bobrok »

ups, se opravicujem zaradi velikosti,..prosil bi moderatorja ce popravi,ker nisem lih vesc teh zadev :omg: ..hvala
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Brancin na umetne vabe

Post by kr'en »

Storjeno.

Lep komad.
Image
Post Reply