Težke silikonske vabe za jigging

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Težke silikonske vabe za jigging

Post by tinker »

Ker malo spremljam sceno, sem opazil, da se zadnje čase kar uporabljajo silikonske vabe na težkih jig glavah za VJ (gof, tuna)...
Je že kdo razmišljal, da bi to uporabil v SJ..., tiste malo lažje variante, 40, 50, 60g. Mora biti pa sigurno jeba jigati s silikonom, ker dela ta precejšnji upor v vodi.

npr. ameriški Ronz silikoni za tune in stripperje

Image

Image

http://www.youtube.com/watch?v=RorwC2fz0Ys

Savage Gear dela podobne, model sandeel

Image

http://www.harrissportsmail.com/Models. ... elID=17311

Če ne drugega, so silikoni pol cenejši od jigov. Jaz mam doma še en sandeel, me ma, da bi sprobal zadevo, po moje bi to ful špilal za zubota.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Težke silikonske vabe za jigging

Post by blisk »

Tinker a veš da sem glih to razmišljal. Sploh ko sem si pogledal video z Dalienom http://www.youtube.com/watch?v=doj5HctcUUM :yeah:
Zadnje mesece sem kar premetal silikona in taki kot so ronz nimajo velikega upora, taki kot je sand eel ki imajo paddle tail pa kar bremzajo ko vlečeš. Je pa precej odvisno tudi od oblike glave. V poštev bi prišli tudi kaki sandwormi od berkleya na primerno težki glavi
tian
Posts: 81
Joined: 28 Jun 2010, 18:49

Re: Težke silikonske vabe za jigging

Post by tian »

tole: http://trofeja.si/ribiska-trgovina/arti ... -slug-14cm
pa daš gor original jig head od savagear-a dela tako v vodi da joj. jst sem že kupo, pa mal sprobo tulk da sem vido akcijo pa je res top.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Težke silikonske vabe za jigging

Post by tinker »

Kakor jaz vidim zadevo imajo takile silikoni za SJ dve pomankljivosti, ne letijo prav daleč in delajo večji upor kot jig. Dobri lastnosti sta njihova cena in lovnost.
Vendar, jaz jih vidim na kakem klasičnem zubo terenu, kjer ni treba daleč metat, globina kakih 15-20m, škrape, meti 30m od obale. Tudi zapenjajo za dno se ne ravno pogosto.
Slabost je mogoče tudi pussy trnek na teh jig glavah (v mislih imam sandeel od Savageara, Ronz ima zelo konjske trnke, vendar mislim, da je 60g Ronz najlažji, gredo pa do 300g).
Torej, npr. kak Kamenjak, ko se človek odloči, da raje prišpara kakšen jig in natakne takle silikon in gasa. Meti 20-30m, globina 20m. Zubo style :fish:
Kakor rečeno, zadeva je vredna kakega testa.

@tian - e to je to !
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Težke silikonske vabe za jigging

Post by blisk »

Tinker taki silikoni letijo precej daleč, sploh s primerno težko glavo. Ne letijo kot železo samo vseeno več kot voblerji. Problem je res da je treba nabavit kake pametne jig glave, večino tega kar prodajajo je precej švoh. Kar pa gledam bi na ta način znalo delat precej silikonov konec koncev tudi senko in podobne zadeve.
Zna pa to špilat za praktično vse ribe.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Težke silikonske vabe za jigging

Post by kr'en »

Že jigi so težki, da bom še silikone vlačil sabo. Jok brate.

I'm for pure heavy metal. :mrgreen:
Image
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Težke silikonske vabe za jigging

Post by blisk »

Saj silikoni ne vagajo dosti :D tako da če te boli hrbet nabaviš lažje glave :bwahaha:
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Težke silikonske vabe za jigging

Post by tinker »

Blisk razumem. Jaz sem zelo zelo malo špinal s silikoni...edino kar sem premetaval je bil sandeel, klasični branko spin.
Izkušenj praktično nimam. Bom pa probal malo še pojiggat z njimi.
Za plavo ribo to ni, je za šlepat na panulo in lovit palamide, to ja, drobna plava riba na to ne bo šla. Tako ostanejo zuboti, brancini in če bi lovil v Grčiji še male kirnje.
amberSJ
Posts: 320
Joined: 18 May 2012, 11:03

Re: Težke silikonske vabe za jigging

Post by amberSJ »

tinker ti si pa na tekočem :)
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Težke silikonske vabe za jigging

Post by tinker »

ja, na Unionu :rofl:

Resno, zadevo sem opazil kake 2-3 mesece nazaj, z Ronz jeguljami za jigging. Govorim o jiggingu. Mi je pa hecno, da lovijo 300kg tune na imitacijo peščene jegulje, ki jo nobena tuna še nikoli ni videla. Ampak zadeva deluje...tudi GT lovijo na Ronz jegulje.
Post Reply