Tuna z obale

Shore jigging in spinning z obale
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Tuna z obale

Post by blisk »

Tinker kako boš pa vedel da je tuna od 20 kil in ne od 50 :) sploh na 50 m
DEj telefon v nepremočljivo vrečko da boš lahko poklical iz Barija :bwahaha:
Drugače so je pa v zadnjih 10 dnevih videnih kar nekaj tun tu na severu kar pomeni da so mogle it mimo SLO obale.
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Tuna z obale

Post by tinker »

blisk wrote:Tinker kako boš pa vedel da je tuna od 20 kil in ne od 50 :) sploh na 50 m
DEj telefon v nepremočljivo vrečko da boš lahko poklical iz Barija :bwahaha:
Drugače so je pa v zadnjih 10 dnevih videnih kar nekaj tun tu na severu kar pomeni da so mogle it mimo SLO obale.
Amber mi je rekel, da je bila v Devinu ta teden ujeta tuna z obale na stick bait. Baje se pasejo na cipljih...komadi 30-50kg.
Blisk, lahko bi vedel, da je treba vsake toliko zamenjat špago...in kaj je lepšega, kot, če to tuna naredi namesto tebe...komu se pa še da 300m špage dol odmotavat :D
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Tuna z obale

Post by blisk »

Ne, tuna je bila ulovljena s čolna med Lignanom in Gradotom, kar je na drugi strani izliva Soče, 200 m od obale. Tam nimaš kje lovit z obale ker je obobalni pas 200 - 500 m globine 0,5 m
Kar se pa tiče Devina se tam ne pasejo na cipljih temveč na brancinih :aaa: Šifra: Ribogojnica :bwahaha: pa glede na to da tam dosti lovim ti povem da tako majhnih tun še nisem videl, vse so bile v paru ali same kar pomeni 100 kil + :yeah:
Tinker ti kar pridi te peljem v Devin

evo take tune so tukaj
http://ilpiccolo.gelocal.it/cronaca/201 ... -1.6096557
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Tuna z obale

Post by tinker »

Ti hudič, 2.2m tuna, to pa ne bo 20 lb Sunline dost :|

@blisk - glede podkraških tržaških lovišč te držim za besedo, boš kak fišing vodil nas 2-3 žabarje. zelo malo sem hodil po tistih koncih, a sigurno se fino lovi ! pridem/o ziher !
amberSJ
Posts: 320
Joined: 18 May 2012, 11:03

Re: Tuna z obale

Post by amberSJ »

no pol zgleda da je bila ulovljena več kot ena..... jaz vem za primerek med 30-40 kg (ki je bil ulovljen sicer iz čolna) ampak po videnem ne več kot 100 metrov od obale.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Tuna z obale

Post by blisk »

Kolega iz italije ki jih lovi pravi da jih je bilo ulovljenih kar nekaj različnih mer. Je pa kar vem trenutno tuna zaprta v italiji in to pomeni big shit če te dobijo, kot pravi kolega znaš imet probleme že če imaš big game opremo na čolnu.
@tinker no problem vas bom peljal :yeah: samo ne pričakuj preveč, je pa res da znaš bit tudi presenečen ... je vse odvisno od dneva
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Tuna z obale

Post by tinker »

blisk wrote: @tinker no problem vas bom peljal :yeah: samo ne pričakuj preveč....
Blisk, če me je kaj naučilo 9 let morskega vijačenja je to, da ne smem preveč pričakovat... :rofl:
User avatar
stayby
Posts: 188
Joined: 30 Jun 2010, 13:17
Location: Iški Vintgar-Ljubljana
Contact:

Re: Tuna z obale

Post by stayby »

Ker je tule govora o tunah lahko napišem še mojo izkušnjo, ki jo bom tudi potrdil z dokaznim gradivom, ko mi bo ratal zmontirat filmček. Res je že dve leti tega ko sva s kolegom šla na tune septembra, na Lošinju. Dal mi je za drilat 60 kg. tuno in moram vam povedat, da je z obale tudi s 30lb pletenico in palico max. 80g ne bi zvlekel ven pod nobenim pogojem. To zgleda tko, kot da bi zapel za dno in ga vlekel proti čolnu, ko ti to dno uspe privlečt ene 20 m, ti dno za 30 m odplava naprej in tako ene 15 do 20 min s Shimanovo Tiagro rolo 80 wa in 1,50 m kolom. Ne vem, mogoče se motim in me popravite.

Ta vikend, ko sem bil na Lošinju, sem lovil (SJ) na odprtem proti jugu. Bil je lahek jugo in oblačno vreme, dosti toplo, cca. 15°C in tako ob 8:00 uri zjutraj ko jiggam, se mi 5 m pred mano, tam je bila globina cca. 2-3 m, vrže ven tuna okoli 1,2 metra ali še malo več, to je cca. 40-50 kg. Tuna je bila tako blizu, da ko je padla v vodo sem bil kar lepo pošprican. Zelo na hitro sem navil JM Ocean God-a in se odpravil domov, ker če bi tist zapel bi z mano vred letelo vse v morje. :rofl:

No, to je bilo moje najbližje soočenje s Challenge 2013.
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Tuna z obale

Post by tinker »

Hudo ! :omfg: :omfg:
Torej je res res, da je S Jadran zdaj poln tun...z večih smeri poročajo o srečanjih z njimi. Hudo.
In jaz ravno danes odhajam na Lošinj...imam stickbait s seboj, da ga potestiram v smislu akcije, ne v smislu česar drugega, ker bom lovil na Solparo LSJ !

@Stay, ko jaz nakladam tu o tunah, imam v mislih ultra male bebice od tun, tiste 10-15 kg...., še teh bi se bal na trnku.
User avatar
stayby
Posts: 188
Joined: 30 Jun 2010, 13:17
Location: Iški Vintgar-Ljubljana
Contact:

Re: Tuna z obale

Post by stayby »

tinker wrote:@Stay, ko jaz nakladam tu o tunah, imam v mislih ultra male bebice od tun, tiste 10-15 kg...., še teh bi se bal na trnku.
tinker,

a take sploh obstajajo?? :rofl:
Post Reply