Spinn rola in palica

Shore jigging in spinning z obale
primoz81

Re: Spinn rola in palica

Odgovor Napisal/-a primoz81 » 19 Avg 2019, 17:29

Sedone so zelo cenjene v tem cenovnem rangu,meni žal ni odgovarjala,mi je delovala bolj lepa kot kvalitetna,palico vzemi z akcijo med 15 do max 45g in max 2,70 dolžine,raje nekje med 2,20 do 2,40,cenovno vsaj nad 30 eur do max 100 eur,če pa nimaš finančnih omejitev pa piši tinkerju,ti bo sigurno lahko priporočil kakšnega bugatija,malo za hec,poglej po spletu,v mariboru mi je svetoval zelo dobro nek Primož,v Domžalah pa sem bil osebno in je možnost,da dobiš tisto kar rabiš 100%,tko da neboš razočaran,preverjeno.Pa še en mali nasvet,pri palicah je zame osebno zelo pomemben del kjer palico preprimemo,namreč mnoge današnje nove palice so zelo tanke tudi v tem delu in lahko v primeru,da imamo večje dlani, roke začnejo boleti ravno zaradi tega!
http://savage-gear.com/product/salt-ccs/
zgoraj navedeno imam jaz in je top,me pa začne po cca 4 urah boleti celotna dlan ravno zaradi tega ker je v zgoraj navedenem delu tako tanka/ozka,sama palica je namreč peresno lahka,zato priporočam pri nakupu palic tudi ogled v živo!

xxman666

Odgovor Napisal/-a xxman666 » 19 Avg 2019, 20:56

Hvala ti 😊

Bom počakal @tinkerja, da mi še on pove svoje mnenje 😊

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 20 Avg 2019, 09:38

Tinker je na dopustu :)
Sedona je ok. Ker si vzel size 3000, potem je to spin rang. Pa kak 20g jig. Vzemi branko klasik gramaza 10-30g. S tem meces vse voblerje in tud jigas 20g jige. Dolzine 2.70 do 2.90m ker zelis dolge mete. Kero palco tocno ti bodo svetovali v domzalah glede na tvoj budget.

Uporabniški avatar
KRK85

Odgovor Napisal/-a KRK85 » 23 Avg 2019, 13:28

Pozdrav klapa
Postavil bi vam uprašanje glede role shimano stradic c5000xg
Stvar je v tem,da sem zaradi reklamacije dobil vrnjenonekaj denarja ki ga moram porabit v trgovini (na Krku).in to rolo imajo tam za 1560kun
Je ta rola dobra za spining - jigging iz obale?je cena sprejemljiva?
Katero palico v podobnem cenovnem rangu bi mi priporocali..?
Sem amater na tem podrocju ,lovim samo surfcast orada itd..
Torej nekaj moram vzet in ta rola mi je padla v oči in dobro sede v roko..ne vem pa ce je prava izbira
Hvala za pomoč..(nimam pa možnosti na široko pregledovat foruma in vse prebirat o teh temah ker nimam inzerneta v apartmaju)
Lp Aleksander

Uporabniški avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Kraj: Umag - Portorož

Odgovor Napisal/-a albacore » 23 Avg 2019, 14:04

KRK85 napisal/-a:
23 Avg 2019, 13:28
Pozdrav klapa
Postavil bi vam uprašanje glede role shimano stradic c5000xg
Stvar je v tem,da sem zaradi reklamacije dobil vrnjenonekaj denarja ki ga moram porabit v trgovini (na Krku).in to rolo imajo tam za 1560kun
Je ta rola dobra za spining - jigging iz obale?je cena sprejemljiva?
Katero palico v podobnem cenovnem rangu bi mi priporocali..?
Sem amater na tem podrocju ,lovim samo surfcast orada itd..
Torej nekaj moram vzet in ta rola mi je padla v oči in dobro sede v roko..ne vem pa ce je prava izbira
Hvala za pomoč..(nimam pa možnosti na široko pregledovat foruma in vse prebirat o teh temah ker nimam inzerneta v apartmaju)
Lp Aleksander
:smrk: žal boš moral vzet kar ti ponujajo pa čeprav po dražji ceni kakor v Monster - bite ali kje drugje. Za ta denar že dobiš Sustaina, ki je rang višje in za manj že novega Stradica 2019 model. Navesti moraš kaj bi lovil in kaj imajo v trgovini, da dobiš odgovor
.......... LP
Slika

Uporabniški avatar
KRK85

Odgovor Napisal/-a KRK85 » 23 Avg 2019, 21:41

Zdravo
Malo je težko po trg vohat in preverjat po netu hkrati..če je kot praviš bom raje vzel kaj drugega ven in raje pri nas nabavil kak pameten komplet..
Kaj in lako bom lovil pa še sploh ne vem ,ker sem 100%novinec v điginku in teh zadevah..sem malo prebiral po forumu ma mi ni ravno vse jasno..je bolje da ti to nekdo v živo še malo razloži in upam ,da mi bo 'šef foruma'kaj pomagal ko pridem v monster..😎pri nakupu surf palice je dobro svetoval..

Uporabniški avatar
KRK85

Odgovor Napisal/-a KRK85 » 26 Avg 2019, 11:10

Evo na koncu sem bil prisiljen vzet rolo ali palico in sem se odločil za rolo..
Vzel sem shimano stradic CI4+ 4000 FA
Mogoče kakšno mnenje?

Uporabniški avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec

Odgovor Napisal/-a albacore » 26 Avg 2019, 13:22

KRK85 napisal/-a:
26 Avg 2019, 11:10
Evo na koncu sem bil prisiljen vzet rolo ali palico in sem se odločil za rolo..
Vzel sem shimano stradic CI4+ 4000 FA
Mogoče kakšno mnenje?
:hrmf: Tudi jaz imam novega Stradica CI4+ 4000, ki ga še nisem sprobal. Namenjen je za Lico in Lampuge. Verjetno ga grem naslednji teden sprobat in bom videl kako bo z 60-80gr vab za spin
.......... LP
Slika

Uporabniški avatar
KRK85

Odgovor Napisal/-a KRK85 » 26 Avg 2019, 16:07

Moram sedaj še palco nabavit..
na krku sem še 14 dni in za enkrat na grunt (orade itd)ni ravno sile..verjetno morje še pretoplo.
Danes kupil še sardele pa da vidmo,ce bo kaj bolje kot na bibija..
No ,da ne smetim preveč teme..prebral sem skoraj celo temo ma še vedno ne ločim točno med spinanjem in jiggingom oz light shore jiggingom..
Cilj mi je loviti brancina in če je možno z istim 'orodjem' probat tudi kaj takega kot omenjaš..
Kr en je mislim da omenil ,da ima palco gramature 6-32g in nekaj takega bi si omislil tudi sam..To je bolj za Lightshore đigging če prav razumem?Torej za recimo lampuge ,lice,zobatce ni?
Kot pravim sem popolnoma zelen na tem področju a volje in želje ne manjka..
Bi pa vzel eno spodobnejšo palico ranga caa300€ -lahko tudi več če odtehta,ker vem da bom lovil in nebi menjaval takoj..imam apartma na krku tako da sem kar veliko ob morju..

Uporabniški avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec

Odgovor Napisal/-a albacore » 26 Avg 2019, 18:41

KRK85 napisal/-a:
26 Avg 2019, 16:07
Moram sedaj še palco nabavit..
na krku sem še 14 dni in za enkrat na grunt (orade itd)ni ravno sile..verjetno morje še pretoplo.
Danes kupil še sardele pa da vidmo,ce bo kaj bolje kot na bibija..
No ,da ne smetim preveč teme..prebral sem skoraj celo temo ma še vedno ne ločim točno med spinanjem in jiggingom oz light shore jiggingom..
Cilj mi je loviti brancina in če je možno z istim 'orodjem' probat tudi kaj takega kot omenjaš..
Kr en je mislim da omenil ,da ima palco gramature 6-32g in nekaj takega bi si omislil tudi sam..To je bolj za Lightshore đigging če prav razumem?Torej za recimo lampuge ,lice,zobatce ni?
Kot pravim sem popolnoma zelen na tem področju a volje in želje ne manjka..
Bi pa vzel eno spodobnejšo palico ranga caa300€ -lahko tudi več če odtehta,ker vem da bom lovil in nebi menjaval takoj..imam apartma na krku tako da sem kar veliko ob morju..
V kolikor ti udari Lica na opremo za brancina jo boš izvlekel ven vendar ne boš mogel metat težje vabe od 30-35gr. in tu se ti potem možnosti za ulov lice zmanjšajo, ker je malo tako light velikih vab.

Sam boš moral odločit kak tip ribolova ti ustreza in koliko časa imaš. S Stradicom za heavy jigging ne bo kaj prida, ker bo samo ta palica cca 300 gr in več in ne bo v dobrem balansu, rola za njo pa še dodatnih cca 500-700gr. brez vrvice. Vsi bi ujeli tuno ali gofa in si nabavimo heavy opremo potem pa jo poceni prodamo ( :bwahaha: tudi jaz ), ker se utrudiš ali ni dovolj ribolovnih dni - vsaj moje izkušnje so takšne pa še roka ti odpade po 1 uri mahanja ( moja oprema palica + rola + špaga je bila težka cca. 1.3 kg ), da ne govorim še o ostali popratni opremi, ki jo vlačiš s seboj za big ribo ( kakor se kdo organizira, jaz sem pripravil zraven še harpuno z snemljivo špico skupaj z cca 10m vrvi ). Nekateri od nas še vztrajajo in bodo to tuno tudi prej kot slej ujeli v to sem prepričan, kajti tune so vse manj previdne in se pojavljajo ob katerikoli uri celo ob obali. Sedaj sem si sestavil zelo light vendar heavy spin opremo za lice ( ker bo mogoče Stradic zapel 1-3 lice je to čisto dovolj rola za ta namen vsaj v tem času preden pride ven novi model potem rolo ponavadi prodam in kupim novo ). Z njo lahko tudi lovim brancina in ostale ribe, če se mi zahoče, pa tudi pojjiga čeprav je palica 2.18 m dolga.
Moja light oprema za lico in ostale težje in večje ribe je težka ( rola + vrvica PE 2 cca 230m + palica + sponka + 1.2m 0.52FC ) .... 380 gr. Tu pa video o moči palice čeprav to ni njen namen ...... https://www.youtube.com/watch?v=iySzeajnqic ......

pa še tovarniški video ........ https://www.youtube.com/watch?v=vacxE7D6tmk
.......... LP
Slika

Odgovori