Spinn rola in palica

Shore jigging in spinning z obale
Aky

Re: Spinn rola in palica

Odgovor Napisal/-a Aky » 06 Feb 2019, 13:10

tinker napisal/-a:
06 Feb 2019, 09:22

Pot, ki je prehojena do tja, pa je tlakovana z mnogimi cenejšimi kosi opreme, ki v 99% presegajo ceno kosa top end opreme, če bi se ta nabavil že takoj na začetku.
Kot sem enkrat že omenil, me je v to skoz prepričeval Marc M, pa mu takrat nisem verjel. Danes vem, da je to res.
To je vse res. A kako naj človek ceni vrhunsko opremo, če ni izkusil slabe...

A.

Uporabniški avatar
peter167
Kraj: Dupeljne

Odgovor Napisal/-a peter167 » 06 Feb 2019, 14:33

CBB napisal/-a:
06 Feb 2019, 12:00
ko potegneš črto je ribičija lahko ena velika jama brez dna:) Edino, s čimer se jaz tolažim je, da je v primerjavi z ostalimi športnimi aktivnostmi relativno poceni... Pride sodelavec, pa mi pove, da je dal 6 čukov za MTB, pa 4 za specialko... Ah ja...:)
Ma jaz nimam ekstermno dragih športnih hobijev. Imam pa glasbenega... pa sem si kupil koncertni klavir, ker sem si ga pač želel že v otroštvu. :omfg: Čisti bankrot, hehe. Potem pa za yamago pa za stello nimam. :(

Drugače pa, da se počasi spet vrnemo na temo... jaz tudi predlagam Daiwo Ninjo. Okoli 50€, pa ravno tako ulovi ribo. Pa ne razpade takoj. Role za 100 € niso toliko boljše. Je potrebno dat okoli 200, da se kaj pozna.

ber_tok

Odgovor Napisal/-a ber_tok » 06 Feb 2019, 15:05

Mislim da je smiselno iskati razmerje med ceno in kvaliteto, in ne najceneje in najdražje.

Uporabniški avatar
Ramalak
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a Ramalak » 06 Feb 2019, 15:30

Pa naj dodam še eno teorijo, zgodbo...
Ko se kdorkoli začne bolj resno ukvarjat z ribolovom v začetku ni povsem prepričan kakšen način lova mu bo bolj všeč, mu bo bolj odgovarjal, mogoče zaradi terenov kjer dopustuje, mogoče ker na tak ali drugačen način nekaj ulovi na drugačen pač ne. Ali bo to "plovčkanje", lov na dno, spining, jiging, egging, pa niti našteti ne znam kaj vse obstaja.
Sprva misliš da boš z eno palico (teleskopsko seveda, da ne zavzame preveč prostora) in uno ta majhno rolo polovil vse kar plava...
Pa prideš do pomola in te prijatel vpraša če bom lovil na vzmet (oblika več let starega laksa med odvijanjem iz role...)

Potem pa se začne prebiranje različnih načinov kaj je boletino, kaj a volo in še in še, ter da za vsak sistem skoraj rabiš drugačno opremo, potem pa nastane zmeda.
Nakar se oborožiš in za pol urce ribolova neseš toliko stvari na morje kot je normalna 4 članska poljska družina prinesla s seboj na prtljažniku kalimerota (FIAT 126) za 14-dnevno kampiranje v dalmaciji.
Kako bi s čim manj oprame lahko preizkusil čimveč načinov, da na koncu ugotoviš kaj ti najbolj odgovarja in se na koncu za tisto odločiš
ter upaš da je to to!

Do takrat pa največkrat kupuješ poceni robo.

P.S.: lahko tudi od poljakov v kampu

Uporabniški avatar
Đony
Kraj: Krašowc

Odgovor Napisal/-a Đony » 06 Feb 2019, 16:43

Kaj se pritožujete glede cen, saj vam rib ni treba kupovati. Kar ribarim , jem le ribe ki jih sam ujamem in to redno vsak 29.februar 😁

Uporabniški avatar
sova
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a sova » 06 Feb 2019, 16:47

In še to, če pade na petek. :bwahaha: :lol:

lp.
Slika

TrNek

Odgovor Napisal/-a TrNek » 07 Feb 2019, 22:15

Opažam da imate skoraj vsi rajši shimano, saj nihče ni predlagal daiwa freams ali kaj podobnega; tudi stella (ki je/naj bi bila najboljša rola) je znamke shimano... je to stvar osebnega okusa ali pač shimano izdeluje boljše role kot daiwa?

Freak

Odgovor Napisal/-a Freak » 07 Feb 2019, 22:22

Mislim da je to bolj posledica "daiwa mag seal" tehnologije. :roll:
Poglej mal po you tubu, imaš nešteto videov kaj in kako to deluje, vsaj v teoriji, v praksi ne vem ker koristim shimano. lp

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 07 Feb 2019, 23:46

Daiwa role so vrhunske in v mnogoterih lastnostih boljše ko Shimano. Imajo pa en velik problem in to je servis, ki ga v bistvu ni, oz. je zelo zelo drag. Shimano je iz tega precej prijaznejšii do uporabnika.

skols79

Odgovor Napisal/-a skols79 » 08 Feb 2019, 07:40

Na youtube je kar nekaj posnetkov, kako lahko sam naredis servis na Daiwa rolah. Neki ferofluid (olje+prah kovine), ki se uporablja pri izdelavi glasbenih zvočnikov. Ne zgleda ful komplicirano, samo treba nabavit to tekočino.
Pri vecin daiwah me "moti" tisti mali gumbic za free spool, ki se mi ne zdi nujen. Mislim, da je saltiga brez.

Odgovori