Spinn rola in palica

Shore jigging in spinning z obale
ivanstancich
Posts: 2
Joined: 19 Oct 2018, 21:33
Location: Komen

Re: Spinn rola in palica

Post by ivanstancich »

Upam, da to vprasanje pisem v pravo temo. Sem v dilemi glede nakupa nove "medium" spin palice. Izbiram med hearty rise blackforce 256cm 10/40g, daiwa luvias x spinning 240cm 10/40g in shimano speedmaster dx predator 14/42g. Je kaksen lastnik teh treh palic na tem forumu, ki bi mi lahko pomagal? Doticno me zanima mnenje daiwe in shimana, ker je ze kolega kar obsirno prestudiral opcijo blackforce in je :yeah: . Doma imam 210cm 5/25g brancinarco, ki je namenjena lazjemu spinningu in ribolovu brankota z gumo. Potreboval bi eno allround palico za doseganje mal vecjih razdalj, ki lepo pelje tako majhne (16-18g) voblercke, kot mal tezje needle alpa skipping lure (30-35g). Cilnje ribe bi bile strelke in lice z obale, mogoce kake tunce z gumenjaka.
Hvala ze v naprej za odgovor.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Spinn rola in palica

Post by CBB »

Povej najprej kak je budget. Imam kar nekaj prijateljev, ki uporabljajo Hearty Rise, načeloma so zadovoljni z njimi. Je pa res, da v to kategorijo sodi še kaj, recimo YB Early, kakšen SkyRod ali pa TripleCross...
ivanstancich
Posts: 2
Joined: 19 Oct 2018, 21:33
Location: Komen

Re: Spinn rola in palica

Post by ivanstancich »

Budget je kot pri vecini, eno solidno razmerje med kvaliteto in ceno. Skratka mi ni zal nabavit speedforceko, ce je neprimerljivo boljsa, ce so pa tam tam oz. ni bistvene razlike je seveda ne bi vzel...sem dokaj neizkusen na tem podrocju.
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Spinn rola in palica

Post by peter167 »

Kupit moram eno rolo za medium spin. Gledam razred daiwa 3000 (BG ali Saltist). Bo to v redu? Je na trgu kaj boljšega?
Aja palica je zaenkrat Hartova spinerca 20 do 60 gr. Jo bom pa zamenjal za nekaj lažjega. Npr. od 15 do 45gr.
Rola mora biti v cenovnem razredu do recimo 200 eur. Pa rad bi gonil tudi jige 30 ali max 40 gr. To bo odvisno od palice. Špago bom imel pa verjetno 1.5.
Kupil bi jo pa z gotovino. E trgovina torej odpade. Najbolje, da se jo da kupit v MB.
Vnaprej hvala za vaša mnenja in predloge.
Pa srečno in ulovov polno novo leto vam želim. :fish:
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Spinn rola in palica

Post by CBB »

Daiwa BG je traktor od role. Za ta denar svetujem Shimano sustain.
User avatar
doctor78
Posts: 361
Joined: 19 Jul 2012, 20:55
Location: Postojna

Re: Spinn rola in palica

Post by doctor78 »

Kje pa lahko dobim Sustain za 200 eur? Kar gledam je 300.
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Spinn rola in palica

Post by peter167 »

CBB wrote: 02 Jan 2019, 20:31 Daiwa BG je traktor od role. Za ta denar svetujem Shimano sustain.
Kaj to pomeni "traktor"? Da je težka? Gledal sem jo, ker nameravam precej lovit z jigi težkimi okoli 30gr.
Tale sustain prenese jige? Drugače mi izgleda fino, razen, da bi to rolo moral naročiti preko neta. Kar pa mi ne diši.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spinn rola in palica

Post by tinker »

Jaz tudi nebi jemal BG za medium spin...je preveč heavy naravnana.

Jaz mam za medium spin in s tem tudi 30g jige seveda, Biomaster SW4000xg. Mislim, da sem zanj dal 230eu v Nord-u. Ima ga tudi MB, s kakim popustom, si s ceno tam-tam.

Po 1 sezoni konkretne uporabe, ti garantiram, da je Bio 4000 vreden vsakega centa !
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Spinn rola in palica

Post by peter167 »

Hmmmm... stvar se, kot ponavadi komplicira.
Danes sem z Žanom pregledoval role, ki bi prišle v poštev. Sustaina nimajo. Biomaster bi šel, vendar bi vseeno rad rolo pod 200 eur. Če se bo le dalo.
Med drugim sem gledal Caldie 3000. Imajo "stare" za cca 200 eur in nove Caldie LT, ki so cenejše (okoli 160 eur) in lažje. Pri tej novejši bi, če gledam težo, lahko vzel tudi 4000-ko.
Sta ti roli primerni za spin in jige do 30gr? Ima kdo izkušnje s temi rolami?
Post Reply