Spinn rola in palica

Shore jigging in spinning z obale
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Spinn rola in palica

Post by brezo »

Sem jo narocil in jo dobim zacetek septembra :-) sem imel isto sreco kot z drugimi in jih je glih zmankalo. Posiljka pride z japonske konc avgusta :-)
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Spinn rola in palica

Post by zmešan »

Brezo,palčka je topšit.Frkastična igrača sem zelo zadovoljen.
Don't drink water,because fish fuck in it.
Lastovc
Posts: 17
Joined: 24 Jun 2013, 18:34

Re: Spinn rola in palica

Post by Lastovc »

Letos sem si nabavil opremo za SJ za tiste dneve, ko se ne da izpluti. Berem, da puščate jige, da potonejo do dna. Kolikokrat jih zapnete? Pr meni bi to znala biti težava zaradi konfiguracije dna. Od 10 metov sem prepričan, da bi zapel 8 jigov. Verjetno bom lovil bolj na sredi vodnega stolpca, pač ne bo zobatcev, bodo pa barakude, palamide in feluni.
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spinn rola in palica

Post by tinker »

Lastovc wrote:...........Od 10 metov sem prepričan, da bi zapel 8 jigov. Verjetno bom lovil bolj na sredi vodnega stolpca, pač ne bo zobatcev, bodo pa barakude, palamide in feluni.
Jigi so potrošni material. To je pač dejstvo.

Če se lovi talno ribo, kot so npr. zuboti, se vedno jigi spustijo na dno, pa ne samo na začetku, ampak vsakih par potegov...se spet spusti na dno. Drugače na zubote praktično ne gre računat. Zajebano in razčenjeno dno, je dno, ki ima ribo ! Tako dno se išče in skače po dnu ali tik nad dnom. Udarci zubatcev so ponavadi zelo kmalu po dvigovanju jiga z dna.

Če se ciljno lovi letečo ribo, potem se jiga v vodnem stolpcu. Predlagam ti, da na lokaciji, kjer loviš...prvi met spustiš na dno (štej sekunde)...in če ne želiš spuščat na dno, potem začni jigat trenutek prej preden pade na dno...tako jaz počnem, če ne želim spuščat na dno in lovim po diagonali.
User avatar
izi3
Posts: 322
Joined: 21 Jul 2013, 09:44
Location: Tržič

Re: Spinn rola in palica

Post by izi3 »

Lp..😊

Kupujem spinnerco za daljše mete, sedaj mam Shimano vengeance sea bass 10-50 mh, s katero fajn pokrijem prve metre iz obale z malimi voblerjii, silikončnki, manjšimi popperji in jigi ranga papalina 12g itd... Zdej pa bi spinnerco ranga 10-40 gramov 2,7 do 3 m...za voblerje, kašne jige do 20 g, pa da se lahko tut popperji uporabljajo in bombarda. Kakršnikoli predlogi in nasveti bi bili odlični...Nočem se nategnit😂 gledov sm v monsterbitu in trofejo, kar se mi je dopadlo so bile palice do ranga 80 evrov moj limit😁 npr...

MCraftove solparo,firstcast , Seiko legacy, shibuya od tubertinija so vredu ?, Shimano nasci...

Hvala za katerekoli druge predloge palic k so dobre pa po možnosti cenejše...😎
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Spinn rola in palica

Post by zmešan »

Kot sen napisal v prejšnih pistih.Firstcast je top.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Spinn rola in palica

Post by CBB »

Vse kar bo od Majorcraft je OK, tudi Shimano je cool, Monster pa bi znal imeti še kakšno Hartovo ugodno, pa kakšno Daiwo. Najbolje, da vprašaš Tadeja v monsterju pa ti bo znal pametno svetovat.
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spinn rola in palica

Post by tinker »

Za daljše mete glej palice 3m+....to so t.i. seatrout modeli :fish:

https://www.nordfishing77.at/daiwa-ball ... -2017-6108

za plavo ribo/strelke npr. a pod pogojem da ni tvičinga, ker ti bo odpadla roka. Vržeš, hitro navijaš. To je to. Tudi stikbaite.
User avatar
izi3
Posts: 322
Joined: 21 Jul 2013, 09:44
Location: Tržič

Re: Spinn rola in palica

Post by izi3 »

Hvala za vse uporabne informacije...glede na to kar ste napisali...najbolj kolebam sedaj med MC FCS-962M 15_42g, ki je 293 cm in Palica Shimano Nasci AX Spin 2,77cm / 15-50g...denar je isti....:) reference pa povsod pozitivne....:)
User avatar
izi3
Posts: 322
Joined: 21 Jul 2013, 09:44
Location: Tržič

Re: Spinn rola in palica

Post by izi3 »

Lp....Nekak sem se odločil kar za MC FCS-962M 15_42g. Preden se še dokončno odločm me zanima glede na to, da je palica dolga 294cm ali se ravno tako da tvičat ali je že predolga za to...Jutri grem sicer v Celovec v nord77 spotoma mal pogledat kakšno majo robo in repertuar... :) pol pa se bo treba odločt...

Hvala ker mi pomagate pametno in koristno zapraviti denar... :yeah: :rofl:

Če kdo rabi kakšno info kar se tiče nord77 z veseljem pogledam in povprašam..
Post Reply