Spinn rola in palica

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Spinn rola in palica

Post by CBB »

5000 po Shimanu je prevelika rola. 3000 bo prava, 4000 na meji.
User avatar
Gwba
Posts: 175
Joined: 26 Jun 2015, 12:18

Re: Spinn rola in palica

Post by Gwba »

Ja to sm tudi sam ugotovil :rofl:
Sem v cetrtek nabavil 4000ko in jo vceraj tudi ze stestiral :yeah: sicer brez ulova ker je bil z mano Đony ki vedno kaj ulovi namesto mene :rofl: meni kombinacija deluje super, ceprav bi po vsej verjetnosti reku isto za 5000ko glede na moje amatersko predznanje :bwahaha:
ziiga
Posts: 18
Joined: 11 Sep 2016, 14:05

Re: Spinn rola in palica

Post by ziiga »

Pozdravljeni!

A mogoče kdo od vas pozna tole palico?
https://www.monster-bite.com/izdelki/42 ... =&parent3=
https://www.monster-bite.com/izdelki/42 ... o-shad-27m
Glede na gramažo zna biti zanimivo ampak kvaliteta itd,... pa verjetno bolj vprašljiva.
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Spinn rola in palica

Post by zmešan »

A bejž.Sem jo kupil za sina.Mislim pa,da v mb ni krš robe.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Spinn rola in palica

Post by peter167 »

ziiga wrote: 16 Jul 2018, 11:09 Glede na gramažo zna biti zanimivo ampak kvaliteta itd,... pa verjetno bolj vprašljiva.
Na svoj način ti je z eno kratko povedjo že zmešan vse povedal. :rofl: Naj dodam le, da je taka palica v vsakem primeru vredna svojega denarja. Za ceno dveh vab ali skoraj ene špage, ne moreš falit. Kupi, pojdi za vodo in boš videl, če potrebuješ boljšo (beri dražjo) palčko. Ti bo pa tu na forumu težko kdo kaj povedal o dotičnih palicah. Veliko, predvsem med spinerji in jigerji, nas je zasvojencev, ki sploh nočemo vedeti koliko zapravimo. Pa ne za palice. Verjameš ali ne, palica je mogoče še najmanjši strošek. Tudi če je precej dražja. Torej še enkrat. Če je ta oprema v okviru tvojih predvidenih financ za ribolov, jo kupi. V mb še nisem našel zanič robe.
ziiga
Posts: 18
Joined: 11 Sep 2016, 14:05

Re: Spinn rola in palica

Post by ziiga »

Zadeve ne kupujem za sebe ker ne kupujem poceni palic in rol! Ti časi poceni kupovanja so pri meni tudi minili že zdavnaj Povprašal sem za kolega ker bi rad začel z spin in želi imeti svojo opremo za male €. Opreme pa si ne želi sposoditi!
Hvala za odgovore!!
ber_tok
Posts: 118
Joined: 24 Jul 2016, 23:15

Re: Spinn rola in palica

Post by ber_tok »

Shimano vengeance sea bass 10-50, 2,40m mu ne bo žal če jo bo dobil :) trpežna in vredna vsakega centa. Po cca 5 letih morja ni zaruznIla niti malo :) odločitev pa je njegova :)
User avatar
Anze
Posts: 179
Joined: 04 Aug 2010, 18:07
Location: Krško

Re: Spinn rola in palica

Post by Anze »

Če kaj pomaga... Jaz imam Greys Prowla 10-50 + Penn Sargus II 2500. Komplet za ~160 €. Zelo zadovoljen. Uporabljam za lažje jige, popperje 30g in lahko panulo. 3kg lampuga ni delala večjih problemov :yeah: Edino rolco bi mogoče vzel malo večjo.
Freak
Posts: 13
Joined: 19 Aug 2013, 17:25

Re: Spinn rola in palica

Post by Freak »

Pozdravljeni,

Pred kratkim sem zasledil razprodajo pri "poševnookih" v kateri mi je v oko padla tale palčka Yamaga B. Ballistick 96MMH TZ/NANO.

Ker se že nekaj časa spogledujem z mislijo, da bi si umislil en ribolovni all around kompletek, (letos palčka, enkrat še mlinček) mi kar naprej misel uhaja, da bi se stegnu (vem 450 revčkov je oooogromno) vendar.... preden naredim kakšno neumnost prosim izkušene mačke mogoče še za kakšno mnenje....

Je zgoraj omenjena palčka tisti kompromis med spinom (silikon tipa rais, fiish, keitech cca 5-15g in voblerji duo TMS 140, ima komomo, sasuke, pencil poperji 20 - 30g in jigom (max 35g), in včasih še kakšen egi 2, 3...) ali se stegnit še bolj in kupit Shimano Exsence Infinity, ki jo Henry Gilbey ne more prehvalit? Ne vem, nisem še lovil s katerokoli palico podobnega cenovnega ranga.... tako da dejansko nimam nikakršnih izkušenj. Pozna kdo koga, ki ima / lovi s podobnimi palčkami? Trenutno uporabljam malo starejšo zadevo, Shimano Yasei Sea Bass in Stradic mlinček.

Nisem tolikokrat za vodo, niti nimam toliko ulovov, vendar takrat ko sem rad lovim, in ne "šraufam" da se razumemo. Hvala za vaša mnenja.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Spinn rola in palica

Post by kr'en »

Imam Yamaga Blanks Ballistick 86M TZ/NANO (6-32g) in ti povem da je noro dobra palica. Razpon ima tak da po eni strani dobro čutiš mali silikonček na 3g jig glavi, po drugi pa lahko mečeš tudi kak težji popper ali glavinjaro in bo vse oddelala dobro. Kljub finemu vrhu, ki detektira skoraj vse kar se dogaja na drugi strani ima še vedno v spodnjem delu blanka dovolj moči da potegne ven konkretno ribo.

96MMH je sigurno še nekaj močnejša od moje in boš z njo pokril vse kar si napisal.
Gilbey pa za moj okus preveč naklada in ga zato ne jemljem resno. Čeprav to ne pomeni da ne zna ocenjevati palic, konec koncev dobi (!) v probo veliko opreme.

450 euričev je sicer palica na platu, ko boš dodal poštnino, carino in davek ti bo naneslo skupaj blizu 600 eur. Potem se ti pa že bolj splača priti k nam v Monster Bite in si tam v živo pogledat Yamage in se odločit kaj bi. Pa še reklamacije je lažje reševati v kolikor do njih pride. ;)
Image
Post Reply