Spinn rola in palica

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Spinn rola in palica

Post by kr'en »

Ne samo to, imajo tudi nižje cenovne modele. Sedono sem vrtel, pa Alivio tudi. Kaj se da pa tudi po naročilu dobit.
Image
Mišo64
Posts: 19
Joined: 25 Jul 2017, 10:21

Re: Spinn rola in palica

Post by Mišo64 »

hvala fantje za informacije...se bom zapeljal v monster

lp M
Mišo64
Posts: 19
Joined: 25 Jul 2017, 10:21

Re: Spinn rola in palica

Post by Mišo64 »

TINKER..nekje na forumu sem zasledil tvojo objavo, da si nabavil palico

MAJOR CRAFT FIRSTCAST FCS
FCS-962M

Si zadovoljen...ker jo imajo v Monster bite tudi

lp M
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Spinn rola in palica

Post by zmešan »

Ne,tinker jo nima ampak jaz.Za moje pojme top palčka.
Don't drink water,because fish fuck in it.
baak
Posts: 39
Joined: 31 Dec 2017, 15:47

Re: Spinn rola in palica

Post by baak »

Imam jo tud jst, super lahka zadeva, skompletirana z rolo 3000, najlepš je z njo metat vabe od 20 do 30 g. Ta palca bo z razliko od drugih še dolgo ostala v mojem arzenalu.
User avatar
Langarion
Posts: 50
Joined: 18 Sep 2017, 23:46
Location: Ljubljana

Re: Spinn rola in palica

Post by Langarion »

Pozdravljeni,

no pa sem se opogumil in napisal prvi post po cca pol leta prebiranja foruma. Počutim se tako, kot da vas že vse poznam :D.

Torej...

Da se najprej predstavim. Ime mi je Andrej in star sem 36 let. Z ribolovo nimam prakrično nobenih pravih iskušenj. Z dedkom sem hodil kot otrok na krapolov na bajer v bližini vrhnike... To pa je tudi vse.

Po prebiranju foruma sem si novembra kupil shore jigging optemo in to je palica HART BLOODY SHORE POWER 2EVO 20-80G, 2,85M in rola Daiwa BG 4500.

od takrat do zdaj sem bil 2x na slovenski obali in ugotovil, da za ta način ribolova Slo. obali ni najbolj primerna. Verjetno bom največkrt lovil na Slo. obali in na Hrvaškem v okolici Tara.

Nabavil sem si tudi nekaj vab za lignjelov in umetnih vab za lov brancina.

Torej ugotavljam, da potrebujem še lažjo opremo za ribolov. Torej za metanje silikoncev, vab za lignje, in voblerje za brancina.

Trenutno kolebam med FCS-962ML in FCS-962M. Kot vidim je razlika predvsem v gramaži prva 10-30g druga 15-42g. Z jigerico se mi manj pokriva FCS-962ML gramaže 10-30 zato se bolj nagibam k tej opciji.

Kaj mi svetujete? Ali se bo palica obnesla tudi za lov glavonožcev, ker za nakup ločene opreme za eging pač ni financ :)

Verjetno bom moral kupiti tudi rolo za spin. To bo najverjetneje DAIWA EXCELER 3000.

Špaga J-Braid pe1?

Predvez?

Hvala za vse odgovore in vsem en lep :fish: pozdrav!

p.s. jutri imam namen priti na obalo. Morda se kje srečamo glede na to, da imate srečanje :rofl:
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spinn rola in palica

Post by tinker »

Pozdravljen!

Kot si pravilno ugotovil Slo obala konfiguracijsko ni primerna za shore jigging. Za to zvrst ribolova so potrebne globine vode vsaj 10m, še raje pa 20-50m. Tudi v Taru tega ne bo. Tebi najbližji je npr. Kamenjak...

Za spin vzemi FCS-962ML, 10-30g, klasik brancin palica.
Rola Exceler 3000 bo super. Špaga J braid PE 1 tudi. FC predvez 0.28mm.
User avatar
Langarion
Posts: 50
Joined: 18 Sep 2017, 23:46
Location: Ljubljana

Re: Spinn rola in palica

Post by Langarion »

Hvala za odgovor! Trenutno imam ygk fc galis absorber 20lb bo to ok za predvez za spining? Za jiganje pa si kupim močnejšega?

Špaga na roli za jiganje je j-braid pe 2 300 metrov na podlagi cormoroan cortest 0,35 150m

lp Andrej
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spinn rola in palica

Post by tinker »

Langarion wrote: 16 Feb 2018, 09:33 Hvala za odgovor! Trenutno imam ygk fc galis absorber 20lb bo to ok za predvez za spining? Za jiganje pa si kupim močnejšega?
Špaga na roli za jiganje je j-braid pe 2 300 metrov na podlagi cormoroan cortest 0,35 150m

lp Andrej

20lb FC je kar velik/debel za spin. Ponavadi se lovi nekje z 10lb npr.

Za jiganje se uporablja 35-50lb predveze.

Špago za jiganje imaš OK.
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Spinn rola in palica

Post by Đony »

Image
Ola, pa mi je uspelo sestaviti konpletek.
Palico sem vzel pri Colombotu v GORICI ,(I) rolo pa v Santa luciji =)
Imam občutek ,da še nekaj manka pri tem kompletu, booo, bom ugotovil že pri morju :bwahaha:
Post Reply