Spinn rola in palica

Shore jigging in spinning z obale
robinjo
Posts: 172
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: Spinn rola in palica

Post by robinjo »

Tle govorimo vsi malo bolj posplošeno....ker lice znajo bit od 0.5kg do 30kg....z opremo za brancina boš z veliko muko, če si vsaj malo izkušen izvlekel lico od 5-8kg..kar je več ....nimaš moznosti...vsaj iz obale..barka je druga stvar....lica je zver... To pomeni palica 10-40g, rola ranga 4000...Max domet je lica cca 5-8kg...da ne govorimo o vrvici in leaderju.... Že iz barke imaš konkretno borbo z lico od 20kg...če imaš palico 20lb in rolo 7000, in 30lb vrvico...realno, preverjeno...
Tikotoko
Posts: 76
Joined: 30 Apr 2018, 23:48

Re: Spinn rola in palica

Post by Tikotoko »

Zanima ne katero rolo priporočate v 4000ali 5000 izvedbi za brancina lico strelko. Predvsem Shimano ne zanima ter a je bolš imeti večji prenos kot manjsi
Easyfisher
Posts: 187
Joined: 06 Feb 2017, 13:13

Re: Spinn rola in palica

Post by Easyfisher »

Od brancina do lice je daleč :) Jst bi vzel al shimano sustain za okrog 200€ al pa twin powerja za okrog 300€.
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Spinn rola in palica

Post by vizi »

Kot opisano v drugi rubriki, sem se na zadnjem tedenskem dopustu navdušil nad jiggingom. Oprema trenutno je, kakršna je (bolentino palica Trabucco pulse 150gr, 270 in rola Jaxon Atlantic 500at), a sem med ribolovom hitro videl, da dolgo tako ne bo šlo. Rola je začela po parih dneh hreščati, čuti se, da se muči, ko lovim z 20 gr. jigi. Palica je pretrda, a verjamem, da bo še dolgo lovila, mogoče le na drug način.

Zdaj razmišljam, kaj bi si kvalitetnega kupil za light jigging z obale, palico in rolo skupaj za npr. 300€. Prodajalec mi je pred kratkim priporočil palico SG Salt ccs 60gr., 290, do rol nisva prišla. Bi pasala zraven npr. Shimano Ultegra? Še kakšna boljša varianta ali alternativa temu dvojemu v omenjenem rangu? Priporočil mi je pletenico, čeprav sem do sedaj vedno uporabljal laks. Na jige sem v parih dneh uspel ujeti šaruna, feluna🙂, iglo, pirko, ribona,sem pa prepričan, da je v igri še kaj večjega, brancin,strelka, zobatec 😎
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Spinn rola in palica

Post by vizi »

Res bi bil hvaležen za kak komentar, preden grem v nabavo... :oops:
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Spinn rola in palica

Post by BlazPorenta »

Ce si mislil it v MB, potem ti bodo tam znali na mestu svetovati. Stvar bos lahko prijel v roke, sestavil opremo, ter videl kako se ti dopade.
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Spinn rola in palica

Post by vizi »

Jutri grem v MB.

V ribiški trgovini v KR sem imel v roki omenjeno Savage Gear in mi je bila super. Ne vem pa, če je to najboljše za ta denar ali se splača primakniti še kak € in kupiti kaj od Major Crafta. Je Solpara z isto gramažo primerljiva ali boljša kvalitetnejša palica. Sem bral forum in so bila priporočila za to palico v tem rangu.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spinn rola in palica

Post by tinker »

1. Za rolo vzemi Daiwa BG 3000.
2. Za palico vzemi to: https://www.monster-bite.com/izdelki/45 ... =&parent3=
3. Na rolo navij Daiwa Jbraid PE 1.5
4. Kupi eno pest 30g in 40g jigov.
5. Kupi se en 30g popper (za lice, strelke lovit).

To je to. Vse imaš v MB.

(Shimano nima rol v tvoji cenovni kategoriji, ki bi bile primerne za 30/40g jigging).
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Spinn rola in palica

Post by peter167 »

Pred nakupom daj rolo na palico in preizkusi, če je zadeva v ravnotežju! V spletni trgovini pa kaže, da trenutno BG rol nimajo. Vsaj navadnih ne. Vseeno daj kako rolo na palico, da boš vsaj določil težo role, ki jo iščeš. Najlažje ni vedno najbolje!
Pojdi tja, poglej in primi v roko nekaj palic. Boš vsaj videl kaj približno iščeš.
Palica, ki ti jo predlaga tinker bo tudi po mojem mnenju v redu. :yeah:
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Spinn rola in palica

Post by vizi »

Krasno, najlepša hvala obema za nasvete👍👍👍

Grem proti Domžalam se razgledat in kaj dobrega zmenit. Če opreme ne bo na zalogi, bom počakal, imam mesec dni časa do naslednje ribičije🙂
Post Reply