Spinn rola in palica

Shore jigging in spinning z obale
Post Reply
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

spin palice

Post by robar4 »

zanima me če so spin palice vredu za lov iz obale npr. za orade,špare,fratre...???
Ta palica je ponavadi iz dveh delov.ko prideš na ribolovno mesto jo moreš namestit in naredit naveze.
ali lahko imaš že naprevljen navez na palici??
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: spin palice

Post by lucky78 »

Jaz spin palico uporabljam za vijačenje na brancine, kalamare in sipe......drugo pa ne nevem lahko da kdo vijači še na kaj.....ajde ljudi ideje na plano :D
Image
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: spin palice

Post by proton »

lahko še na iglice, pirke, šure, ušate, barakude .... Nekaj je še rib ;)
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: spin palice

Post by tinker »

robar4 wrote:zanima me če so spin palice vredu za lov iz obale npr. za orade,špare,fratre...???
Ta palica je ponavadi iz dveh delov.ko prideš na ribolovno mesto jo moreš namestit in naredit naveze.
ali lahko imaš že naprevljen navez na palici??
Robar,

spin palice se ne imenujejo zastonj spin (vijačenje) in so namenjene le vijačenju...vleku nekih umetnih/naravnih vab s katerimi se lovi predatorje vseh vrst. Te palice imajo take karakteristike, da niso primerne za lov na grund. Orade in ostale šparide se lovi s "kraparicami" in "surfcast" palicami...

Vse palice so lahko enodelne, večdelne ali pa teleskopske.
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: spin palice

Post by RibAr »

Se strinjam. Le manjše dopolnilo: spin palice se zelo uspešno uporabljajo tudi za lahko panulo. Zlasti še za vleko umetnih vab, lahko tudi manjših živih vab.
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: spin palice

Post by robar4 »

aha...hvala za odgovore.
User avatar
Fisherman
Posts: 65
Joined: 18 Sep 2010, 12:23

Re: spin palice

Post by Fisherman »

Letos sem lovil z Spin palico na grund in mislim da je bilo super , ker je zelo občutljiva in čutiš vsak ugriz, pa se mi je zdelo da je bilo vse vredu :) :P :D
Ribolov je zakon.! :)
klemn
Posts: 150
Joined: 14 Dec 2009, 13:18

Re: spin palice

Post by klemn »

Spin palice lih nebi uporablou za na grunt :NO: , se mi pa krasno obnese za lov na lahko panulo iz čolna(razni voblerji brez obtežitve)...

L.p. Klemn
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Palica za spin

Post by kr'en »

V nedeljo se mi je zlomila PowerMeshka 10-35g akcije. Natančneje zlomila se je kakih 30 cm pod vrhom.
Slava ji. No saj morda še ni vsega konec, ker jo bom poizkusil ali sam popravit ali pa dat komu popravit (Možina npr.)

Ampak zaenkrat predvsem razmišljam o nakupu nove (saj veste, vsak izgovor je dober da nabaviš novo opremo)
Namenjena bo predvsem morskemu ribolovu, torej bi imela akcijo tam nekje do 35g, max. 40, in bila dolga 2,7m (Več ne, ker bi jo morda kdaj uporabil tudi na kakem jezeru reki).

Imate kakšne predloge, predvsem glede znamk. (ni treba Branzinota predlagat, ker bi moral zanj najprej ledvico prodat in zato ne pride v poštev)? Koliko sem pripravljen eur dat si nekako še nisem na jasnem. Dajte predloge in bom sproti ugotavljal kako in kaj z denarjem. :mrgreen:
Image
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Palica za spin

Post by tinker »

Evo Žan, pa smo tam :yeah: , za začetek, ti lahko mojo Daiwo ponudim oz. mi daš kak svoj vobler zanjo :lol: :bwahaha:

Kaj naj ti rečem...maš Tecnofish v FMK, maš Daiwo v PR, maš različne japonske robe pri Marcu...

Mene so navdušile Major Craft palice, japonska roba (sicer delana na Kitajskem, a pod nadzorom japoncev). Palice so namensko morske. začetna seria Solpara stane ugodnih 120 eu in ima variante: seabass, egi, shore jig, Vj....
http://www.majorcraft.co.jp/

Image

Kako bo z dobavo, bomo pa videli....
Last edited by tinker on 20 Dec 2011, 21:20, edited 1 time in total.
Post Reply