Spinn rola in palica

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
riper
Posts: 79
Joined: 21 Jun 2017, 00:12

Re: Spinn rola in palica

Post by riper »

tinker wrote: 25 Aug 2017, 12:16 Ne bo problemov s pletenico in navijanjem.
Dobra rola. Tudi sam sem jo hotel kupiti, pa sem se raje odločil za BG 3000.
Razlog je en sam...v Nasci se ne navije ročica na pogonski sistem, ampak ima tisto bedno osovino skozi. To pa potem pomeni - luft.
Luft pa mene osebno mori...zato nisem vzel Nasci 5000 XG
a pri Stradicu je pa to drugače rešeno?
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spinn rola in palica

Post by tinker »

ja je.

Ročica se navije v mehanizem.
Že pri Ultegri je tako rešeno...
Grega
Posts: 76
Joined: 02 Aug 2016, 11:35
Location: Ljubljana

Re: Spinn rola in palica

Post by Grega »

Mojstri, rabim nasvet za prijatelja.
V trofeji namerava kupiti PENN SQUADRON LABRAX, ker je trenutno znižana.
Ali je ok palica za 3x na leto na morju za kakšno ušato, iglo, brancina...
Hvala
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spinn rola in palica

Post by tinker »

http://www.trofeja.si/artikel/palica-pe ... -210m-270m

je v redu, vzemi dolžino 2.4 m, 14-42g, je en tak allaround
zamot
Posts: 89
Joined: 27 Jun 2014, 21:02
Location: Radovljica

Re: Spinn rola in palica

Post by zamot »

Namen imam kupit rolo za spin.Šla bo na palico cw 15-60g.Gledam daiwa BG3000 SW, shimano stradic c 5000 XG FK ali shimano biomaster 5000 SW.Role sem gledal na nordfising77,vsaj kar se cen tiče.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spinn rola in palica

Post by tinker »

Role niso glih primerljive :)
Tako cenovno, kot kakovostno. Vse pa so odlicne v svoji kategoriji. Ce so novci, potem Stradic ali se bolje Biomaster, ce das za rolo npr. 100 eu, potem pa BG. Jaz imam BG 3000 in jo samo pohvalim. Za ta denar, topshit.
Imata pa Stradic in Biomaster hitrejsi prenos, kar zna bit kar pomembno za npr. strelkospin s povrsinci..., ce bos dosti metal npr. 30g jige, potem je BG boljsi, ker je robustnejsi...
User avatar
SuperB
Posts: 164
Joined: 16 Oct 2017, 09:46

Re: Spinn rola in palica

Post by SuperB »

Zdravo mojstri, že lep čas pregledujem forum/yt/FB o tej smeri ribolova, sedaj pa se še oglašam na forumu.

Imam ena vprašanja za katera bi potreboval odgovor.

Po pogovoru s član, mi je jasno da moram za SJ vzeti rolo BG ali saltista.

Ali je lahko kdaj prevelika rola? Da bi vzel več kot 4000? Fizično nisem tok švoh zaenkrat :D
Ali se lahko to rolo uporablja tudi pri Egingu? No bolj kot rola me zanima ''štrik'', ki bi bil primern za SJ in za eging? Sicer se bolj nagibam k SJ kot jajčkanju. Verjetno bi bila pletenica za SJ overkill za Eging? Ker raje kot drobiž imam konkretnejše ribe (jbg somi pa to)

Ali je lahko palica ista? Če ne bom pač dve vzel, ampak rolo bi pa isto obdržal.

Hvala vsem poznavalcem že vnaprej, lp Miha
-broken HART- episode 2.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Spinn rola in palica

Post by kr'en »

Pozdravljen in dobrodošel na forumu. :yeah:

Lahko je prevelika rola. Ne gre se samo za težo kompleta, pri katerem ti, če je pretežek trpi zapestje, pa tudi če nisi lih "švoh" drugače, ampak se gre tudi za balans palice in role. Z lepo balansirano palico je lažje uporavljat, ker mroaš računat da pri Sj in egingu držiš palico ves čas v roki (Ne vem kako loviš some, na spin ali statično, če na spin potem menda veš kaj mislim) in tudi zapestje manj trpi.

Težka bo. Pušče so lahke, 3.5 egi ima 20-25 gramov ponavadi in to kam vržt z 25+lb špago ki jo boš imel za SJ ne bo šlo dobro. Pa tudi palica sama ne bo dobro metala tako lahke vabe. Da ne pišem o detekciji grizov pri kalamarih, ki bodo milo rečeno zelo slabi.

Eging in SJ se enostavno ne da kombinirat. Da se kombinirat branko spin (palica do 30g, rola 3000) in eging, Sj pa ne.
Image
User avatar
SuperB
Posts: 164
Joined: 16 Oct 2017, 09:46

Re: Spinn rola in palica

Post by SuperB »

Okej Žan, se mi je zdelo, da bo tako, da nek pametn combo ni možn. Somi so bili pa čičaj in čakaj varjanta :)

Glede vrvice za SJ mi bojo v monsterbajtu svetoval kira je ustrezna a? Se lahko močno nategnem s samim proizvajalcem(če bom že debelino pravo vzel)?

P.s. black Friday se bliža... so v ribiciji tud kaki popusti zarad amerikancev?
-broken HART- episode 2.
User avatar
SuperB
Posts: 164
Joined: 16 Oct 2017, 09:46

Re: Spinn rola in palica

Post by SuperB »

Zdravo,

ali je kakšna razlika med saltistom in saltistom nero (4500) razen, da je drugi črne barve?

Lp Miha
-broken HART- episode 2.
Post Reply