Shore Jigging

Shore jigging in spinning z obale
Matej1
Kraj: Novo mesto

Re: Shore Jigging

Odgovor Napisal/-a Matej1 » 24 Feb 2020, 20:38

V soboto in danes sem imel prvo priložnost preizkusiti mojo novo SJ opremo na Krku. Palica CW 120g dela z jigi 80 - 100 g odlično, meti so bili (po oceni) okrog 80 m, mogoče celo več, nobenega petljanja vrvice, nerodnih metov ali kaj podobnega. Glede na to, da sem prvič metal tako težke jige (preje le nekaj 15 g) in opozorila, da to ni za začetnike v SJ, sem več kot zadovoljen. Najbrž je nekaj pomagalo to, da sem do sedaj že uporabljal teleskopske palice 4,2 m iste gramaže in svince okrog 90 g za lov orad na dnu in sem približno vedel, kaj pričakovati. Je pa res, kar je bilo že napisano tukaj, da se tega ne da početi dlje časa, saj sem bil po 1 uri precej na koncu z močmi. Vsekakor šport za fizično močnejše. Cilj ni bil ujeti ribe,temveč samo preizkusiti opremo. V soboto mi je uspelo zapeti 100 g Savage gear-ov Squish jig povsem blizu obale - moja napaka, ker sem ga spustil na dno tako blizu, potem sem pa v nervozi še nerodno utrgal navezo tako, da sem strgal vrvico namesto FC in izgubil nekaj vrvice namesto samo jiga in FC. Večkrat sem vrgel tudi Shoutov Shiver 80g in po koncu ribolova opazil na njem poškodbo, za katero ne vem, ali je od drgnjenja po dnu ali od zob kakšne zverine. Bom poskusil pripeti sliko.
Nazadnje spremenil Matej1, dne 24 Feb 2020, 21:07, skupaj popravljeno 1 krat.

Matej1
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Matej1 » 24 Feb 2020, 21:05

Še slika …

Slika

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 25 Feb 2020, 07:57

..udarec ob skalo.

Odgovori