Shore Jigging

Shore jigging in spinning z obale
Uporabniški avatar
peter167
Kraj: Dupeljne

Re: Shore Jigging

Odgovor Napisal/-a peter167 » 03 Okt 2018, 13:56

Jaz posedujem đigerco MC TRIPLE CROSS 80g +-20. To je že kar težka oprema za ribolov z obale.
Pri taki ali težji opremi moraš računat na ogromno porabo časa. Spoti za tak ribolov so ponavadi malce bolj oddaljeni od infrastrukture.
Pri tej opremi je potrebno nujno računati tudi na manjšo kvantiteto ulova. Tako pač je. Velike predatorje preganjat iz obale je pač zajeban. Ne moreš kar tako izvesti premika iz enega na drugi rt. Je treba iti peš. Pa še malo poplezat včasih. Sem in tja te po prihodu na lokacijo čakajo mreže. Pa greš nazaj. Brez ribe seveda. To se je meni zadnjič zgodilo 3x zapored v enem dnevu. Planinaril pa sem v Brseču in okolici. Da popizdiš. :grrr:
Z lažjo opremo pa lahko jigaš z vsakega pomola.... Sam presodi. Mene je pot dokaj hitro zanesla v 60gr +.
Glede role pa takole. BG 4000 zmore jige teh gramaž. Jaz jo imam. Navadno BG 4000. Mi je pa premala. Naslednja investicija mi bo rola ranga Daiwa 5000. Teža gor ali dol.Kaj pa bom kupil pa še ne vem.
Špaga je pa, za moje pojme, obvezna. Na določenih plitkih lokacijah bi šlo brez. Ni pa pravega občutka. Vozli so pa podobni. Jaz za FG vozel porabim okoli minute. Ni neke panike. Hočem povedat, da zaradi špage ne izgubim niti minute.

Toliko zaenkrat :fish:

...Popravil sem lokacijo iz Bakarca na Brseč.

primoz81

Odgovor Napisal/-a primoz81 » 03 Okt 2018, 15:36

Hvala vsem za odgovore,so mi zelo pomagali,pri palici bom naredil en korak nazaj in bom vzel tole MAJOR CRAFT TRIPLE CROSS TCX-962LSJ 20-60g,kar se tiče gramaže,glede na model pa bom vzel raje ta TCX kot Solparo,rola bo Daiwa BG MS 4000!Pri laksu potem nimam kaj za debatirati,gremo na pletenico 0,25,me pa zanima,če v slo prodajalnah kaj navijajo pletenico na role kot sem to videl v ameriških trgovinah?Za prvo SJ Opremo bo mislim to kar vredu opcija,bolj me skrbi,če bosta roki to zdržali!l.p.primož

primoz81

Odgovor Napisal/-a primoz81 » 03 Okt 2018, 16:03

Sem pa pozabil vprašati,če bi z zgoraj navedenim SJ kompletom lahko odšel tudi na ščuko in smuča v Sloveniji na kakšno jezero ali pač ta oprema ni primerna za to?primož

Easyfisher

Odgovor Napisal/-a Easyfisher » 03 Okt 2018, 17:46

Komot greš na ščuko ali smuča s to opremo.

Uporabniški avatar
peškador
Kraj: Šangrila

Odgovor Napisal/-a peškador » 03 Okt 2018, 19:09

V FMKju ti Joško rade volje navije pletenico na mlinček,moraš ga samo vprašat :yeah:
L.P. Sebastian

Uporabniški avatar
kr'en
The Boss
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a kr'en » 03 Okt 2018, 21:40

Tudi pri nas v Monster Bite ti navijemo špago/laks na rolo, ni problema.

Sicer pa bom napisal nekaj kar bo shore jiggerje malo vznemirilo :rofl:
Kupi si raje pošten spinerski komplet. Palica gramaže 30-35g in dolžine med 2.6m in 2.9m. Rola okoli velikosti 3000, odvisno od znamke- Špaga med PE 1 in 1.5. S tem si zmagal. Tak komplet bo lahek in bo z njim užitek loviti.

Pa še to, če pogledaš ulove boš videl da je večina lepih rib do sedaj itak padla na spin. :P

primoz81

Odgovor Napisal/-a primoz81 » 04 Okt 2018, 00:41

Takšen vsaj približen komplet pa celo že imam od letos spomladi,Sem ga opisal danes pod spinn oddelek,vendar je na njem montiran FC laks.Glede zgoraj opisanih dejstev,kar nekaj YT filmčkov sem si ogledal z zgornjo trditvijo,predvsem turki ven vlečejo vse živo in bo načeloma to držalo!Glede nato,Da rabim za jigganje pletenico za voblerje pa mi je bil svetovan FC, mislim,Da bom tisti sistem pustil samo za njih in pogojno za majhne jigge,poleg tega pa rabim še eno ščukarico in zgoraj omenjeno palico in rolo lahko uporabim še za to opcijo!Pa še eno vprašanje glede lovljenja na Hrvaškem,ali kupujete dovolilnice za lovljenje oziroma kakšne imate izkušnje s tem,ko skačete po vseh teh obalah v iskanju idealnih spotov?

Uporabniški avatar
SuperB

Odgovor Napisal/-a SuperB » 04 Okt 2018, 06:24

Glede na vso opremo, ki jo imamo/bomo še kupili se mi zdi da je karta zanemarljiv strošek. Nekaterim je adrenalin zaradi šverc ribolova užitek, meni bi ga pokvarilo. Pa dvomim, da bo kdaj do teh skal kjer lovim prišel kdo kontrolirat karto. Sploh pa, kot si napisal da so resoursi neomejeni. 8-)
-broken HART-

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 04 Okt 2018, 10:36

primoz81 napisal/-a:
03 Okt 2018, 15:36
Hvala vsem za odgovore,so mi zelo pomagali,pri palici bom naredil en korak nazaj in bom vzel tole MAJOR CRAFT TRIPLE CROSS TCX-962LSJ 20-60g,kar se tiče gramaže,glede na model pa bom vzel raje ta TCX kot Solparo,rola bo Daiwa BG MS 4000!Pri laksu potem nimam kaj za debatirati,gremo na pletenico 0,25,me pa zanima,če v slo prodajalnah kaj navijajo pletenico na role kot sem to videl v ameriških trgovinah?Za prvo SJ Opremo bo mislim to kar vredu opcija,bolj me skrbi,če bosta roki to zdržali!l.p.primož
Po vrsti:

1. Ti imas light SJ komplet - pletenico 0.16 ali max 0.18mm!
2. Pletenico navijajo tudi trgovine - VENDAR !, nobeno ročno navijanje ne navije tako kvalitetno kot navije rola sama. Če se boš odločil ročno navit.., pojdi navij. Vendar doma odvij in navij s samo rolo.
3. 60g jigov ne boš dobro metal s TCX 962LSJ. Ta palica je za 40g jige...

Uporabniški avatar
BlazPorenta

Odgovor Napisal/-a BlazPorenta » 04 Okt 2018, 11:21

Se jaz bi postavil eno vprasanje, in sicer glede jiganja s spin palico. Ce sem do sedaj prav razbral, je priporocljivo metati jige v spodnji meji zmoznosti spin palice. Ali je to zaradi meta samega, ali bolj zaradi boljse kontrole vodenja jiga? Predstavljam si, da so prave jig palice trse, ter da se potem z gramazo kompenzira.. ali se motim in je fora kje drugje?

Odgovori