Shore Jigging

Shore jigging in spinning z obale
Uporabniški avatar
zmešan
Kraj: litija -zg.jarše

Re: Shore Jigging

Odgovor Napisal/-a zmešan » 20 Apr 2017, 18:50

Povej cw palice,da ti lažje pomagamo
Don't drink water,because fish fuck in it.

Orjak

Odgovor Napisal/-a Orjak » 20 Apr 2017, 19:40

Hart bloody shore 3m, 30-120g

brezo
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a brezo » 20 Apr 2017, 19:53

Jaz bi za tako palico vzel 60g do 80g, lahko kakšnega tudi 90g, ampak se je treba zavedat da težji kot so jigi težje je jigat in posledično se jiga manj časa. 60g jigi so neki univerzalni jigi za vse vrste lovine in jaz težjih kot 60g nimam... Palice osebno ne poznam, ampak pomoje je kot vse jigerce z hitrejšo akcijo in ni čingum tudi z težjimi jigi... bo povedal kdo kaj več kako se zadeva obnaša, ker nekateri forumaši imajo tudi tako artiljerijo doma :yeah:

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 20 Apr 2017, 20:17

Opa, moji konci :) dneve in dneve sem prejigal v Rukavcu in okolici :). Preberi v topicu Vis...glede opreme pa jutri, ko pridem za comp. Palca je super in ta prava za konkretno lovino ! Rola je pa in spaga ? Tisti jigi iz Blinkerja so brezvezni, predpotopna roba....moral bos pogledat v Monster Bite Domzale, je tud e shop....jutri vec.

Pa tisti youtube filmcek v mojem podpisu s palamido je iz Rukavca :)

Orjak

Odgovor Napisal/-a Orjak » 20 Apr 2017, 21:14

Jaz bi za tako palico vzel 60g do 80g, lahko kakšnega tudi 90g, ampak se je treba zavedat da težji kot so jigi težje je jigat in posledično se jiga manj časa. 60g jigi so neki univerzalni jigi za vse vrste lovine in jaz težjih kot 60g nimam... Palice osebno ne poznam, ampak pomoje je kot vse jigerce z hitrejšo akcijo in ni čingum tudi z težjimi jigi... bo povedal kdo kaj več kako se zadeva obnaša, ker nekateri forumaši imajo tudi tako artiljerijo doma :yeah:
Hvala brezo ;)
tinker napisal/-a:Opa, moji konci :) dneve in dneve sem prejigal v Rukavcu in okolici :). Preberi v topicu Vis...glede opreme pa jutri, ko pridem za comp. Palca je super in ta prava za konkretno lovino ! Rola je pa in spaga ? Tisti jigi iz Blinkerja so brezvezni, predpotopna roba....moral bos pogledat v Monster Bite Domzale, je tud e shop....jutri vec.

Pa tisti youtube filmcek v mojem podpisu s palamido je iz Rukavca :)
Rola Daiwa saltist nero 4500, špaga pa #3, neke srednje kvalitete, ker 100€ za kolut špage neke top znamke pač ne dam. Tudi za jige sem rekel, da bom še malo pogledal, ker ima MB precej navite cene, poleg tega pa še niso opremljeni s trnki. Razen če ste seveda mnenja, da kvaliteta odtehta ceno :)

Sicer pa super filmček iz Rukavca, tudi sam sem že ribaril tam okoli, ker tja hodim že zadnjih 7 let, vendar sem v glavnem lovil šparide na grunt sistem in malo panule. Ker so bili ulovi bolj ubogi je čas za menjavo tehnike in menim, da je SJ tisto pravo za viške terene :twisted: Vsaka informacija je zato zelo dobrodošla.

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 20 Apr 2017, 22:51

No, kul...pol se pa mogoče poznava, pet dopustov sem preživel v Rukavcu in od tega tri s jigging palico v roki na rtu Polivalo....

Kar dejstva:

1. Opremo imaš super, samo še 0.40mm FC predvez in je...

2. Za moj okus je Vis najlepši jadranski otok, pa sem jih videl večino...ribolov na Visu je glede na to, da je otok pučine, nekaj posebnega in enkratnega....vendar sem sam žal ugotovil naslednje, da domačini in celinski gospodarski ribiči neizmerno ropajo viški akvatorij in je zato ribji fond precej opustošen...situacijo kar poznam in je vse skupaj ena sama žalost...žal. Jaz sem v teh svojih avgustih vsako leto slabše lovil in vsako leto je bilo več mrež in vsako leto je svitlilo več plivaric direkt za viškimi škoji...katastrofa.

3. Shore jigging - je plemenit šport. Predvsem je to šport, pol pa šele ribolov. Za razliko od grund ribolova, ki je produktiven pravzaprav povsod, najbolj pa na pomolu direkt pred hišo...se je treba v SJ kar potrudit. Poiskati je treba take terene, ki padajo v globino vsaj 15m, najbolje pa 20-40m. Dno ne sme bit mivka (kar je fino za grund in orade), ampak pisano - grote, trava, čeri, kamenje, pesek...bolj je "razfukan" boljš je. K temu je treba dodat še morski tok....in v takih pogojih/terenih se lovi tipična SJ lovina - v primeru Visa; zubo, gof in plava riba (palamida, lokarda, tuna, luc, trup...). Treba je it na rte, punte, na skale....in ti moraš it iz Ženke ali desno na moj Polivalo, ali pa levo na rt Smokova ! V Milni ni teren za jigging, ker je preveč pličak. Top je tudi zunanja punta otoka Budikovca, če se lahko s čolnom zapelješ čez. Jaz sem v glavnem lovil na Polivalu, okrog in okrog. Globine so od 15 do 70 m. Tam plava vse.

4. Jigi so samo del opreme, zelooo fino je imet tudi kak stikbait (50-60 g), kak velik silikon (60 g), kak inchiku, kakega popperja....ker, če se lovi s tem širšim spektrom vab, potem je to pravi shoregame. Lov na veliko ribo.

5. OK, jigi...za tvojo opremo je kar optimum 60-80 g rang jigov. Ti se delijo v speed, allaround in slow sekcijo. Vsaka dela v svojih pogojih. Ampak, ne bom ti kompliciral življenja - v Monster Bite nabavi najbolj allaround jig, ki je tudi zelo dober in loven... Major craft Jigpara 60 g, imajo že serijsko tudi trnke gor (sicer so bolj lauzi, ampak recimo, da ne boš zapel že kar takoj 5 kg zubota...2-3 kg feluna pa že zdržijo). Jaz vežem sam assite ali pa kupujem že navezane od japonskega VanFook-a. Če boš tudi ti dal gor le te, vzemi size 2/0.
Na 60 g jig lahko ujameš vse, od pirke do 5 kg zubatca ali 10 kg gofa...
Lahko vzameš še kakega 80 g npr. Xesta Nitro, lahko pa tudi kakega lažjega, npr. 40 g, ki so zelo lovni za male felune okoli kile.
S količino jigov je pa tako, jaz sem jih prvi dopust zapell 13 kom. Zdaj trgam 3-4 letno...je pa fino, da imaš vsaj kakih 5 jigov s sabo. Barva dekorja je popolnoma nepomebna, važna je dobra kvaliteta trnkov, split rink in solid rink.
Jig spustiš najprej na dno, pol ga pa pumpaš po diagonali, vmes ga s pavzami spuščaš spet do dna, ali pa tudi ne. Pavze so pomembne, da počijejo malo roke in tudi predatorji radi poberejo jig v padu.
Bremzo imej zategnjeno do konca in tri obrate nazaj. Saltist je dobra in močna rola. Tudi tuno spravi ven. Zato močno drži palico, da ne bo šlo vse skupaj v vodo...

P.S. Ne pozabi gojzarjev/pohodnih čevljev, vode in gsm s sabo nosit. In najpomembnejša stvar - ko osvajaš skalni teren, VEDNO imej v mislih, kako boš prišel do ujete ribe ! Poišči tako stojišče, ki ti omogoča zajem ribe....ker 5 kg gofa ne boš mogel nikoli dvignit iz vode, moraš ponj v vodo...u zubotom je isto....Že če boš stal na skali 1.5 m nad vodo, bo konec vsega...in riba bo odpavala nazaj v globino :smrk:

Srečno !

Uporabniški avatar
Psycho
Kraj: Lukovica pri Domžalah
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Psycho » 21 Apr 2017, 00:06

Orjak napisal/-a:
...ker ima MB precej navite cene...
:wtf:
Usus magister est optimus.

Uporabniški avatar
CBB
Kraj: Horjul

Odgovor Napisal/-a CBB » 21 Apr 2017, 08:16

Psycho napisal/-a:
Orjak napisal/-a:
...ker ima MB precej navite cene...
:wtf:
Ahahahaha:) MB je pri marsikateri stvari najcenejši v EU. In roko dam v roko, da pri nobeni ni najdražji!

TBostjan

Odgovor Napisal/-a TBostjan » 21 Apr 2017, 10:46

:ojej: Glede Monster B. Bom rekel takole. Fantje so super in znajo zelo dobro pomagati v primeru če kaj ne veš. Uglavnem že dvakrat , bi se po domače lahko nasral pa so mi fantje pomagali da sem dobil čim več za denar ki sem ga imel. (Govorim glede palic in rol.) Glede cen pa tako. Drugot je še dražje ponekod seveda cenejše. Kje bomo pa solde porabili je pa na vsakemu posebej. Jaz rad stvar v roke primem :aaa: haha. To online shopping mi nekaj ne leži. Drgač pa tole je za prvo rundo Slika

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 21 Apr 2017, 12:24

TBostjan napisal/-a: Drgač pa tole je za prvo rundo Slika
Konkretna prva runda ! :yeah:
@orjak - nekaj takega si moraš omislit...

Glede MB pa tako, pa nočem biti pristranski ali favorizitrat, je svetlobna leta najboljša slovenska morska trgovina za moderen ribolov. Šef Tadej je v redu in ima tudi dovolj znanja, da zna pravilno svetovat. Cene so ugodne. Brez dvoma. Predvsem pa je izbira tista, ki jih dela velike. Tako izbiro modernih ribiških igračk nima veliko evropskih trgovin....in da se tudi zmenit :yeah:

Odgovori