Shore Jigging

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: Shore Jigging

Post by febola »

Tinker dej povej no kako vedno zapneš zubota. Sigurno imaš eno skrito zvijačo in nočeš nobenemu pokazat. :D
Drugače pa nič komplicirat in samo metat pa jigat. Mogoče samo to da zdele spomladi bolj pali počasnejša akcija (mogoče k so še mal zaspani :) ).
Srečno vsem jigarjem in zdej se bo sezona zares pričela! Se vidmo pri vodi :yeah:
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

febola wrote: 26 Apr 2018, 15:53 Tinker dej povej no kako vedno zapneš zubota. Sigurno imaš eno skrito zvijačo in nočeš nobenemu pokazat....
:) dobra

V bistvu je samo ena fora - dobit pozicijo z zubotom. Ce so tam in so agresivni je vseeno kaj meces not. Torej, rti globin min. 15m, tok, čim manj šundra, nič mrež...
Nekoč sem nekje prebral; vsak rt ima svojega zubota in res je tko. Ujames enega, pozicijo takoj zavzame naslednji po hierhiji...to je vsa modrost.
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: Shore Jigging

Post by febola »

Pismu a je bilo kej ujetih gofov letos al jaz videvam same zobatce? Včasih se je kak ribič pohvalil z gofom a zdej so povsod sami zuboti. Pismu me mal že panika :D
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: Shore Jigging

Post by febola »

Dober video: https://www.youtube.com/watch?v=0yc7o-cLBXM
Do 3:50 že vsem zelo dobro poznana scena in tu verjamem da smo vsi domači. Od 3:55 pa že zelo tuja scena in redko videna v naravi :bwahaha:
zorrolegenda
Posts: 2
Joined: 03 Jul 2018, 12:06

Re: Shore Jigging

Post by zorrolegenda »

No da še sam pristavim pisker. Po premlevanju vseh mogočih forumov o opremi in tehnikah, You Tube in Markos Vidalis kar je video materjala ter lastnih potreb in spoznanj sem za sezono 2016 nabavil Konger Seakon Spiral Boat 240cm 300g akcije za vertikalno jigganje in se zaribal ker pač nisem dovolj podrobno spoznal kakšno opremo se kje uporablja, Penn Sargus 6000 ( zelo konjska ter težka a robustna rola po mojem filingu) ter Palica Shimano Vengeance Sea Bass BX 210 10-50g akcije in pa še uporabljena je rola iz prejšnjih sezon in sicer Okuma Safina PRO SPA-55 za shimano spinerco. Shimano spinerco uporabljam za lignjelov in spin z Papalinami 28g, samo to padajo večinoma iglice in kakšna pirka, plave ribe še ni na vidiku.

Letos je padla nova heavy spinerca http://www.maguro-pro-shop.com/sl/stapo ... &order=ASC ta srednji 9XH model in pa trije jigi http://www.maguro-pro-shop.com/sl/varal ... &order=ASC
Setup z penn rolo in hart heavy spinerco je skupno 854g teže kar bojo precej bolele roke ampak denarnica trenutno ne dovoljuje boljše in posledično lažje opreme. Bolj me skrbi ker je palica kar tanka in bi znal 60 gramski jig to prelomit na pol kot za hec.

Bi to za silo špilalo al bi se po oceni ekspertov tu preveč zakompliciralo? Lokacija je pa Žirje, 7 sezona, stran proti Šibeniku, levo in desno obe smeri izven zaliva Koromašne in pa italjanska stran severno od ruševin tam kjer se nahaja smetišče, čisto na koncu dolgega rta kjer se voda takoj sputi na 40 in več metrov.
H00mzi
Posts: 76
Joined: 01 Dec 2017, 12:36

Re: Shore Jigging

Post by H00mzi »

Sam imam hart bloody shore power 20-80g, pa premetavam 60g jige brez problema, ma palca velik rezerve ceprav zgleda tanka;) veliko prej se ti bo tezava pokazala na presvoh spagi ali fcju, sploh ce bos prepozno prst umaknil, alpa da se ti vozel na kaki rinki zatakne, garantirano nakdaljsi met zivljenja edin vaba ne bo nikoli nazaj prisla:)
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Shore Jigging

Post by peter167 »

NIč se sekirat glede opreme. Če ta trenutek ni denarja za rolo, ga pač ni. Ravno tako lahko uživaš.
Če imaš za jigging namensko jig palco in primerno rolo, vse počneš lažje. Ribo pa lahko ujameš tudi, če jigaš s kraparco.
Edino kar "me skrbi" pri tvoji opremi so jigi. Tri jige imam jaz (mogoče) dovolj za eno dopoldansko seanso. Res pa je, da rad mečem v zajebane terene, kjer se jig hitro kam zatakne.
Kdaj pa boš na Žirju? Jaz sem v Tratinski uvali od 29. julija dalje.
zorrolegenda
Posts: 2
Joined: 03 Jul 2018, 12:06

Re: Shore Jigging

Post by zorrolegenda »

Tam bom od 1 do 10 septembra.
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Shore Jigging

Post by peter167 »

Spoštovani forumaši, mi zna kdo povedat ali je dober meter dolg predvez iz FC-ja dovolj dolg za shore jigging 60-100gr?
Zanima me torej dolžina predveza za lov na zobatce, gofe ipd.
Odgovore pričakujem predvsem od tistih, ki so že kdaj kaj ujeli. Se mogoče bolje obnese daljši FC, ker je vaba bolj oddaljena od špage? Vem, da pri vertical jiggingu uporabljajo daljše predveze. Vendar tam ne mečejo vab v daljavo. Imam pa na sumu, da je 1m FC-ja premalo za večje ribe. :unsure:
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: Shore Jigging

Post by febola »

Dober meter do dva metra FC-ja je čisto dovolj. Sam si naštimam tako da je vozel pred metom takoj za rinko in sploh ne maram da mi vozel teče čez rinke. Še nikoli nisem zapel pletenice. Moraš pa pazit da špaga ne pade na dno. Ko loviš si pri stvari in ne počneš nič drugega ker ko se pletenica samo dotakne skale je lahko konec.
Post Reply