Shore Jigging

Shore jigging in spinning z obale
AnzeL
Posts: 2
Joined: 03 Aug 2015, 10:25

Re: Shore Jigging

Post by AnzeL »

Hvala za odgovore , zgleda da bo treba pač mal globje v žep sežt če hoče bit iz tega kej :rofl: Upam da se mi do poletje nabere kej pametne opreme :yeah:
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Re: Shore Jigging

Post by POTAPI »

Vprasanje ker bom komaj zacel z SJ me zanima vase mnenje kupujem rolo in me zanima ali Penn ali Okuma.l.p
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Shore Jigging

Post by CBB »

POTAPI wrote: 18 Jan 2018, 16:20 Vprasanje ker bom komaj zacel z SJ me zanima vase mnenje kupujem rolo in me zanima ali Penn ali Okuma.l.p

Shimano ali daiwa. Mogoče še WFT ali kak penn.
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Re: Shore Jigging

Post by POTAPI »

Shimano in daiwa sta mi trenutno financno nedosegljiva.
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Shore Jigging

Post by brezo »

Jaz sem z wftjem zelo zadovoljen. Je sicer dokaj tezka rola, ampak je tank...
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Re: Shore Jigging

Post by POTAPI »

Evo narocil sem
penn spinfisher 10500 ssv kaj mislite. Naslednji mesec pa se samo palico.l.p
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Re: Shore Jigging

Post by POTAPI »

Po pogovoru z tinkerjem sem kupil Daiwo bg 4000 pena bom imel za some. Danes prisli jigi jigapara po narocilu tinkerja naslednji kesec pa se samo palico. Vprasanje kateri meseci so aktualni za jiging.l.p
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

Jiga se lahko celo leto, najbolje pa je nekako od junija do novembra. V toplih mesecih. Kadarkoli, cel dan je ok, jutra pa (zame) najbolje.
xstjan
Posts: 12
Joined: 02 Nov 2015, 23:24

Re: Shore Jigging

Post by xstjan »

Uspel sem se prebiti čez vseh 162 strani in moram reči, da ste jigging dodobra preštudirali. Sam običajno lovim s surfcasting palicami orade itd., včasih kak plovček, lignji, iglice... S spinningom in jiggingom pa se še nisem srečal v praksi. Mi je pa oboje zanimivo in zato bi rad probal, v mislih imam predvsem kot dopolnilno dejavnost k lovu na grunt. Predvsem za jigging bi imel realne pogoje le za cca 10-14 dni na leto (glavni dopust) zaradi česar ne nameravam v to investirati celo premoženje, spinnal bi bolj pogosto. Ker pa imam že celo vrsto palic in rol bi pa rad uporabil obstoječo opremo, koliko je to mogoče.
Po inventuri opreme bi lahko prišle v upoštev:
1. Palica Fisherman- 40-50g in dolžine 2,40 m,
2. Palica Tebco topic 50-120 g in dolžine 2,70 m,
3. Palica Lineaeffe alpha 10-40 g v dolžini 3 m
4. Rola Penn fierce II 3000, link: https://www.amazon.com/Penn-Fierce-3000 ... B011LVCJ9G


Rola bi po moje bila primerna za spinning in lažji jigging (jiggi do 40 g), palica št 1 je mogoče za odtenek pregroba za spinning in lažji jigging (za tega tudi malo kratka) vendar razmišljam ravno o tem, da je še najprimernejša za oboje. Palico 3 vidim za spinning (voblerji do 25 g). Ali je palica št.2 malo pregroba za težje jigge (npr 60-80 g)? Kaj menite? Kako bi tole lahko našteto skombiniral, da bi bilo kar najbolj uporabno.

Razmišljam predvsem o kombinaciji palica 1 in rola Penn za spinning in jigge do 35 (40 g).
Vsakega predloga in pripombe bom zelo vesel.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

Uporabna je samo kombinacija 3 in 4. za light jigging. Jigi do 30g.
Ostale palice so prekratke. Za težje jige je pa rola prešvoh.
Post Reply