Shore Jigging

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Shore Jigging

Post by funt »

@Tinker. Čeprav nisem jigger al Sjigger se večinoma strinjam z napisanim, sam še en nasvet bi dodal: Spremenite že tehniko in nehajte premetavat te drage kovinske okraske s še dražjo opremo in si zvijat gležnje po čereh. :bwahaha: :bwahaha: :bwahaha:
Potegnite enkrat panulo pa boste videli koliko ribe je še v Jadranu :jadranje:
Mal provokacije :aaa:
Rogi.
Funt
User avatar
tinker
Posts: 4066
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

Kapitalna riba je. Jo je toliko, kot je vsake kapitalne stvari. Tud jurčkov kapitalcev ni veliko :yeah:
Malo za šalo.

Kapitalne ribe je malo. In pametna je, ker drugače ne bi zrasla v kapitalno velikost. Zato jo je še težje ujeti.
Lov z obale k temu doda še en velik težavnostni filter. Tudi zato je to tako, kot je.

@Funt - :bwahaha: ....
mi si radi zvijamo gležnje :slin:
Orjak
Posts: 149
Joined: 07 Aug 2015, 00:24

Re: Shore Jigging

Post by Orjak »

Funt, imaš prav, ampak SJ ali spin sta edini tehniki s katerima lahko uloviš veliko ribo z obale. Za vse ostalo potrebuješ čoln, ki je veliko dražji od SJ opreme :yeah:
User avatar
peter167
Posts: 550
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Shore Jigging

Post by peter167 »

@Funt. Upam, da te nisem užalil. Ni bil moj namen. Je pa res, da si ne predstavljam kakih 100 tako dobrih panulašev, kot si ti.
K sreči do tega znanja ne prideš kar tako v enem letu. Pa samo fišfajder tudi ni dovolj. Meni vem, da ne bi pomagal. :bwahaha:

Rogi.
Peter

PS Naši okraski so pa vseeno lepi, a ne? :yeah:
User avatar
tinker
Posts: 4066
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

Nič bat, sej ma tud Funt kar nekaj lepih jigov...sem mu jih osebno poturil :yeah:
Pride tudi čas za Funta in jigging :rofl:
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Shore Jigging

Post by funt »

Orjak wrote: 31 Aug 2018, 14:41 Funt, imaš prav, ampak SJ ali spin sta edini tehniki s katerima lahko uloviš veliko ribo z obale. Za vse ostalo potrebuješ čoln, ki je veliko dražji od SJ opreme :yeah:
Vem,vem. To je bla čista provokacija :) Čeprav na koncu nisem prepričan da nebi za vse te komplete železja, različnih palic in vsega že dobil gumenjak za panulo :bwahaha:

lp
Funt
User avatar
BlazPorenta
Posts: 680
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Shore Jigging

Post by BlazPorenta »

Lomljenje kosti gor ali dol, ima svoj car ;) Celo zivljenje sem plezal po drevesih, skakal po skalah in visel nad brezni, tako da je tole se majhen davek. In riba je na koncu res le pika na i, nagrada za ves ekstrem, ki mi sicer da adrenalin in pricara nasmeh na obraz.
špeci
Posts: 476
Joined: 06 Mar 2013, 15:11

Re: Shore Jigging

Post by špeci »

Nima vsak možnosti lovit iz čolna.Funtu vsa čast za ulovljene pošasti, kar jih ni tako malo.Tudi iz čolna ni izi lovit. Jaz na primer imam možnost lovit iz čolna velike ribe. Sem bil prvič na čolnu tretji dan in sem trofu
Image
in to na
Image

Ampak sem se odločil za drugačno težko pot. In to je lovljenje iz obale.Sem zmetal za opremo, da bi si lahko kupil čoln. Nešteto ur za vodo, izgubljenih vab ,da so se mi že vsi smejali. Če sanjaš in imaš cilj se sfokusiraš in rezultat pride.Vsi se učimo in in filozofiramo. Je pa res, da je treba bit za vodo. In recimo zubo od 4 kile, ki sem ga letos ujel sem rabil 3 leta. Dokler me bodo služile noge bom shore jigger(nauk te basni) :yeah:

lp
primoz81
Posts: 24
Joined: 01 Oct 2018, 17:50

Re: Shore Jigging

Post by primoz81 »

lep pozdrav!kupujem prvo SJ opremo in sicer po nekajtedenskih prebiranjih vseh možnih forumov sem se odločil,da vzamem MC SOLPARO do 60g ali MC TRIPLE CROSS do 80g(se bom odločil,ko vidim v živo)!pri roli pa sem kar malo izgubljen,trenutno se navdušujem nad novo verzijo DAIWA BG MAGS 4000, verzijo,lovim namreč vsake minus grame zato pogledujem tudi proti Shimano stradicu ali Susteinu!pri vrvicah pa imam sploh problem,namreč vsi tukaj uporabljate tako imenovane"špage-pletenice-vrvice",jaz sem začetnik in ne mislim z raznimi vozli ali vozličkanjem izgubljati niti minute(finančno sem neomejen,časovno pa zelo),zato bi prosil,če mi lahko kdo pove najboljšo-slabšo laks izbiro za SJ za jigge do max 60g glede na izbrano palico in potencialne zgoraj navedene role!lep pozdrav in resnično upam,da nisem zgrešil teme,če sem,se opravičujem vsem!primož
User avatar
tinker
Posts: 4066
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

SJ + laks = ni možno !
Ni možno zaradi ena same lastnosti laksa in to je njegova elastičnost/raztegljivost. Jig na laksu ta laks razteguje kot čigumi in rezultat je nula od jigginga. Zato se uporabljajo špage oz. pletenice katerih elastičnost je 0 in samo na ta način lahko ustrezno animiraš jig, da pleše svojo igro.

Stradic in Sustain ne bo šlo, sta spinerski roli in ne bosta prenesla mučenja z 60g jigi.
Vzemi BG oz. Saragoso SW 6000, pa špago PE 2.5.
Kar se tiče vozlov - dobre role z kvalitetnim navijanjem ne povzročajo wind knot-ov. In to sta že tako BG, kot Saragosa.
Vzemi raje TCX, ker boš Solparo hitro prerastel.
Last edited by tinker on 03 Oct 2018, 13:57, edited 2 times in total.
Post Reply