Shore Jigi

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigi

Post by tinker »

Brezo,

jaz na vseh slow jigih furam twin assist...se praktično skoraj nikoli ne zapleta...

Image

Pri malem Afterburnerju me moti, da si dal gor bait hooke, dolgovratne in ozek lok...jigging hooki imajo pa kratek vrat in širok lok, da jih vakum lepše pospravi v usta ribe in se lepše vsidrajo v usta.
Moraš probat in videti kako deluje. Ne vem.

Na tavelikem Afterburnerju solid rinko vpni v split rinko, to bo assite še malo dvignilo po dolžini...
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Shore Jigi

Post by albacore »

brezo... se mi zdi da imaš vrvico vezano na 2 jigih na split ringu. Če je tako bi jih raje dal na solid ring
.......... LP
Image
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Shore Jigi

Post by brezo »

@Albacore samo na xesti tamali imam direkt na split ring, to pa zato ker je prekratka vrvica in na solida ne morem dat.

Alora dam se na tamalo xesto vanfook 3.0 samo pride asist na tricetrt jiga... Razn ce razstelam en van fook asist in naredim sam krajsega... :-)

Ah, neki bom ze :-)
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Shore Jigi

Post by peter167 »

Najprej se opravičujem za butasta vprašanja. Sem bolj začetnik in si opremo nabavljam bolj na pamet... Prilagam sliko mojega izbora vab za 2 tedna na Hvaru in zastavljam 2 vprašanji.
1. Na jigih na sredini spodaj "Amraam", sta montirana zadaj trojčka, pri glavi pa nič. Je to ok? Saj sta tidve vabi bolj za hitro navijanje al kako? Kaj bi se pa dalo loviti s ten?
2. Vaba od Daiwe XL SHINER... kaj se pa s tem lahko lovi? Kakšne strelke? Mi je bila všeč pa se jo vzel.

Sicer ne vem ali sem nabavil ok ali ne. Obljubim pa, da bom za vodo užival. :yeah: :yeah:

Hvala za pomoč.

Pa še slika

Image
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigi

Post by tinker »

1. Na teh malih Amraamih so samo trojčki zadaj ja. Je ok. To je za hitro navijanje...za lovit iglice, ušate, felune, šarune....lahko tudi jigaš z njimi. Lepo u easy.
2. Dober panula vobler za vse živo. Z obale se ti mogoče prikaže marija in kak brancin...
3. Vsi ostali jigi so klasika za malo plavo ribo, ušate, felune, male zobatce...
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Shore Jigi

Post by peter167 »

Hvala za odgovor Tinker. Z jigi sem (glede na mojo ostalo opremo) izgleda kar zadel. Zame bo kapitalc vse, kar ni pirka. :lol:
Tistle panula vobler (13 cm in nekaj čez 22gr) pa je izgleda kiks :( Tako je lep, pa sem ga mislil malo z obale metat, da imam nekaj tudi za bolj plitko vodo. Sem upal, da bo dober za kake strelke, če bi se kje prikazale. Jaz vem da bi ga zagrabil. :fish:
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigi

Post by tinker »

Vobler ni za plitvo vodo, glede na obliko kljuna bi rekel, da vozi okol 2m globoko. Seveda ga lahko uporabljaš tudi za spin z obale...itak ! Samo ne za plitko. Glej, da bo vsaj 2-3m globina...

Za strelke pojdi nazaj v Monster in vzemi enega površinca...sej ti bodo tam povedal.
ber_tok
Posts: 118
Joined: 24 Jul 2016, 23:15

Re: Shore Jigi

Post by ber_tok »

Zdravo, zanimalo bi me naslednje, sicer sem zelen v jiggingu, me pa zanima ali bi bilo smiselno imeti razlicne velikosti in dolzine assistov ter jih menjavati po potrebi glede na jig, ali se bolj dopade imeti na vsakem jigu svoj asist kot imam trenutno...
Hvala za mnenje
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigi

Post by tinker »

Menjavanje jigov ob že montiranem istem assitu je praksa v VJ, ker se pač uporablja približno ista dolžina jigov..., pri SJ pa je zadeva bolj pestra (vsaj pri meni), kjer se pogosto uporablja pester nabor različnih velikosti/gramaž in dolžin jigov.
Pravilo je, da je asisst dolg od 1/3 do 1/2 dolžine jiga....in zato imam jaz na vsakem jigu svoj custom assist ali twin assit.
ber_tok
Posts: 118
Joined: 24 Jul 2016, 23:15

Re: Shore Jigi

Post by ber_tok »

Aha, hvala za informacije, sicer pa me je zanimalo ravno iz tega vidika ker trenutno jige katere imam so cca od 60-100g, vecina 80g nekateri se podvajajo(razlicne barve) ostali pa so cca daljši ali krajši za max 1cm z razliko dveh ( kamiwaza shore masa jig 90g) kateri je konkretno daljši). Kaj pa glede akcije jiga je lahko moteč npr. Isti assist pri slow jigu in pri jigih kateri imajo težišče spredaj ali zadaj ? V primeru da so iste dolzine in grameže.
Post Reply